про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
20 серпня 2025 рокусправа № 380/16953/25
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування акту, -
встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить суд:
- скасувати акт перевірки 21.07.2025 № EAP008019 складений інспектором Державної служби України з безпеки на транспорті Ткачуком Назарієм Юрійовичем;
- продовжити строк оскарження рішення до суду у зв'язку з тим, що офіційну відповідь від Державної служби України з безпеки на транспорті було сформовано 05.08.2025 а отримано лише 15.08.2025, що підтверджується скріншотом з електронної пошти.
- визнати незаконними дії старшого інспектора Державної служби України з безпеки на транспорті Ткачука Назарія Юрійовича.
Відповідно до статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що цей позов подано з порушенням правил територіальної підсудності, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суддя встановив, що позивач зареєстрований (09107, Київська область, м. Біла Церква, вул. Павліченко, 34/61) та зазначив відповідача Державну службу України з безпеки на транспорті яка зареєстрована (03150, м. Київ, вул. Антоновича, 51).
Таким чином, ця адміністративна справа підсудна Київському окружному адміністративному суду.
Згідно з частинами 6 та 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини 1 цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив:
адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування акту - передати для розгляду до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку передбаченому ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України та у строки визначені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяБрильовський Роман Михайлович