Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/3179/25
Провадження № 3/723/4290/25
07 серпня 2025 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Пташник А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ІНФОРМАЦІЯ_1 ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 », про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.2 ст. 185-10 КУпАП, -
На розгляд до Сторожинецького районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення ЗхРУ 005863Е від 20.07.2025 року, згідно якого ОСОБА_1 о 18 год. 40 хв. 20.07.2025 року на відстані 15 000 метрів до лінії Державного кордону України, на напрямку 780 прикордонного знаку, в межах прикордонної смуги «Нижні Петрівці» ок.н.п. «Буденець» (території Кам'яної ОТГ Чернівецького району Чернівецької області) вище згаданий громадянин був затриманий п/н «Прикордонний патруль» за невиконання законної вимоги в/сл ДПСУ, а саме: на вимогу в/сл. ДПСУ не зупинився.
В суд ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку.
Згідно ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність тощо, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Суддя може обґрунтовувати свої висновки лише на тих доказах, які він безпосередньо досліджував у суді у порядку, передбаченому ст. 279 КУпАП.
На підставі ч. 1 і ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а згідно ст. 9 цього Кодексу адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, гласність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозицією ч.2 ст. 185-10 КУпАП передбачена відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні чи здійсненням прикордонного контролю в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України або контрольних пунктах в'їзду-виїзду, або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, який бере участь в охороні державного кордону України, вчинена в складі групи осіб.
Такі дії із суб'єктивної сторони можуть бути вчинені лише із прямим умислом.
Згідно ч.1ст.256 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушення є процесуальним документом, що засвідчує факт неправомірних дій, складається за встановленою формою і повинен містити дані про місце, час вчинення, суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.
Отже, питання наявності чи відсутності складу адміністративного правопорушення, за ознаками якого складений протокол про адміністративне правопорушення, у діях конкретної особи суд вирішує в межах протоколу, складеного відносно цієї особи, перевіряючи відповідність обставин, викладених у протоколі, фактичним обставинам провадження.
Із змісту протоколу про адміністративне правопорушення не вбачається, що ОСОБА_1 вчинив злісну непокору законному розпорядженню чи вимозі працівника Державної прикордонної служби України, оскільки будь-яких скоєних ним із цією метою активних чи пасивних дій у протоколі не зазначено.
Окрім протоколу про адміністративне правопорушення, органом який його склав, до матеріалів справи долучено лише копію паспорта громадянина України.
Жодних інших документів чи доказів до матеріалів справи не долучено.
Протокол про адміністративне правопорушення, сам по собі, не може бути належним доказом винуватості ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 185-10КУпАП, оскільки зазначені в ньому обставини не підтверджуються іншими доказами.
За таких обставин, встановлюючи у відповідності до ст.251 КУпАП наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що докази вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 185-10 КУпАП, у справі відсутні.
Згідно з п.1ст.247 КУпАПпровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст.247, 280, 283-285, 289 КУпАП, суддя,-
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителя АДРЕСА_1 , пенсіонера, на підставі п.1 ч.1ст. 247 КУпАПза відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 185-10 КУпАП.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Сторожинецького районного суду Антоніна ПТАШНИК