65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"19" серпня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/5291/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І,
при розгляді справи № 916/5291/24
за позовом: Акціонерного товариство “Державний експортно-імпортний банк України» (03150, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 127; код ЄДРПОУ 00032112)
до відповідача-1: Приватного акціонерного товариства “Дім марочних коньяків “Таврія» (74905, Херсонська область, м. Нова Каховка, просп. Дніпровський, буд. 299; код ЄДРПОУ 00413475)
до відповідача-2: Дочірнього підприємства “Таврія» (74993, Херсонська область, м. Нова Каховка, с. Тополівка, вул. Виноградна, буд. 2; код ЄДРПОУ 30593528)
до відповідача-3: Дочірнього підприємства “Таврія-1» (74991, Херсонська область, м.Нова Каховка, с. Райське, вул. Райська, буд. 15; код ЄДРПОУ 30593512)
до відповідача-4: Товариства з обмеженою відповідальністю фірма торгівельний дім “Маркет груп» (99813, АР Крим, м. Севастополь, с. Андріївка, вул. Травнева, буд. 58; код ЄДРПОУ 33114291)
про стягнення 422 089 437,60 грн., -
В провадженні Господарського суду Одеської області на розгляді перебуває справа № 916/5291/24 за позовом Акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» до Приватного акціонерного Товариства “Дім марочних коньяків “Таврія», Дочірнього підприємства “Таврія», Дочірнього підприємства “Таврія-1», Товариства з обмеженою відповідальністю фірма торгівельний дім “Маркет груп» про стягнення 422 089 437,60 грн.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.07.2025 призначено підготовче засідання у справі № № 916/5291/24 у розумний строк на 13.08.2025 о 10:00.
Судове засідання, призначене на 13.08.2025, не відбулось, у зв'язку з перебуванням судді Мостепаненко Ю.І. на лікарняному з 28.07.2025, про що секретарем судового засідання складено відповідну довідку.
Згідно ч. 3 ст. 177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
При цьому, основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, розумність строків розгляду справи судом (п.10 ч.3 ст. 2 ГПК України).
Згідно з ст. 114 ГПК України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства.
Відповідно до ч. 4 ст. 11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Також, згідно з приписами ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського суду з прав людини у справах "Савенкова проти України" від 02.05.2013, "Папазова та інші проти України" від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" роз'яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Відповідно до ст. 120 ГПК України суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Враховуючи вихід судді Мостепаненко Ю.І. з лікарняного, з метою повного та всебічного розгляду справи, забезпечення принципу змагальності та надання учасникам справи необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи, суд дійшов висновку про призначення підготовчого засідання у справі № 916/5291/24 у розумний строк, згідно ст. 114 ГПК України на 03.09.2025 р. о 10:00.
Керуючись ст.ст. 114, 120, 121, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Призначити підготовче засідання у справі № 916/5291/24 на « 03» вересня 2025 р. о 10:00.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі суд. засідань №15 (5-й поверх), тел: (0482)307-982.
2. Зробити офіційне оприлюднення оголошення щодо слухання даної справи.
3. Повідомити учасників справи про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до п.4 ст.197 ГПК України та в приміщенні суду відповідно до ч.ч.5-7 ст. 197 ГПК України.
4. Повідомити учасників справи про те, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили 19.08.2025р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.І. Мостепаненко