Справа № 932/8763/25
Провадження № 3/932/3246/25
11 серпня 2025 року м. Дніпро
Суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Потоцька С.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
11 лютого 2025 року о 07 год. 05хв. за адресою м. Дніпро, вул. Запорізьке шосе, 26Ж водій ОСОБА_1 , керуючи т.з. БMB д.н.з. НОМЕР_1 , виконував проїзд регульованого світлофором пішохідного переходу на забороняючий йому рух червоний сигнал світлофору, не переконався, що це буде безпечно та не створить перешкоди для інших учасників руху і здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_2 . У результаті ДТП, потерпілий ОСОБА_2 , отримав тілесні ушкодження та пошкодження транспортного засобу, що спричинило збитки. Так, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 8.7.3. Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 надав письмові пояснення, в яких визнав свою вину.
Відповідно до статті 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна,
- тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Відповідно до п. 8.7.3. ПДР України, сигнали світлофора мають такі значення: е)червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.
Встановлені судом обставини виявленого правопорушення свідчать про наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, а його дії слід кваліфікувати як порушення учасником дорожнього руху, передбачених п. 8.7.3. Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
Орган (посадова особа) відповідно до статті 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставини справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вчиненому, підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 365296 від 18.06.2025;
-листом слідчого старшого лейтенанта поліції Кромской В. від 11.06.2025;
-супровідним листом від заступника начальника підполковника поліції Хорольський О.
-копією рапорту від 11.02.2025;
-протоколом огляду дорожньо-транспортно пригоди від 11.02.2025;
-схемою протоколу огляду ДТП від 11.02.2025;
-фотокопією місця ДТП;
-направленням на огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів від 11.02.2025;
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 11.02.2025;
-висновком КНП «Міської медичної лікарні» від 11.02.2025;
-відеозаписом з місця ДТП від 11.02.2025.
Вказані докази суд визнає належними, допустимими, достовірними та достатніми у своїй сукупності для встановлення судом усіх обставин, що підлягають з'ясуванню.
Суду не надано доказів та не наведено доводів, які б викликали сумніви або вказували на суперечності в обставинах встановлених судом.
Водночас, згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за порушення з датою вчинення правопорушення- 11.02.2025, тобто за порушення з часу вчинення якого минуло понад три місяці.
Тому, на дату надходження матеріалів адміністративної справи до суду закінчився строк притягнення до адміністративної відповідальності, визначений у частині 1 статті 38 КУпАП.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Враховуючи, що на час розгляду адміністративного матеріалу сплинув тримісячний строк, передбачений ч. 2ст. 38 КУпАП для накладення адміністративного стягнення, на підставі п. 7ст. 247 КУпАП- вказану адміністративну справу належить закрити.
Керуючись ст. 38, п. 7 ст. 247, КУпАП, суддя,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення-закрити, у зв'язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд міста Дніпра.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку її оскарження.
Суддя С.С. Потоцька