Справа № 826/2168/16
іменем України
19 серпня 2025 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна" до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна" 12.02.2016 звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом від 09.02.2016 в якому просить визнати протиправним та скасувати Рішення начальника Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві від 01.02.2016 про застосування адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна".
У позові товариство пояснило, що 17.12.2015 Головне управління ДФС у м. Києві (далі - ГУ ДФС) прийняло наказ №1531 про проведення документальної планової виїзної перевірки у якому дата початку перевірки - 29.12.2015 року, тривалість перевірки 20 робочих днів, дата завершення перевірки 27.01.2016 року, яку було проведено. Однак, 28.01.2016 о 13:50 год. на підприємство прийшли працівники відповідача, головні ревізори-інспектори Морозевич Олексій Володимирович та Бурля Людмила Іванівна, які принесли копію наказу №201 від 27.01.2016 про продовження проведення перевірки, який було отримано. При цьому перевіряючим відмовлено у продовженні перевірки в зв'язку з тим, що строк перевірки сплив 27.01.2016 року, і не було надано направлень на перевірку. Відмову від допуску було оформлено на зворотній стороні наказу. Позивач оскаржує у справі № 826/1343/16 наказ ГУ ДФС № 201 від 27.01.2016 року та дії інспекторів по продовженню перевірки. 29.01.2016 працівники відповідача повторно прийшли на проведення перевірки, яким було відмовлено у допуску до проведення перевірки з аналогічних підстав про що складено акт. 01.02.2016 начальником ГУ ДФС у м. Києві Демченко Людмилою Дмитрівною було прийнято Рішення № 1 про застосування адміністративного арешту майна платника податків, яке Товариство отримало поштою 04.02.2016 року, і яке вважає протиправним, тому звернулось до суду з цим позовом (арк. спр.5-9).
Відповідно до ухвали від 12.02.2016 Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі (арк. спр.1).
У запереченні на адміністративний позов без номеру та дати, яке поступило до суду 06.04.2017, відповідач просить відмовити у позові, так як вважає, що не порушив прав та законодавство при прийнятті оскаржуваного рішення з урахуванням ухвали Київського апеляційного адміністративного суду у справі №826/1343/16 (арк. спр.39-42).
Згідно з ухвалою від 19.03.2025 Хмельницький окружний адміністративний суд прийняв справу до провадження, вирішив справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників, запропонував учасникам надати додаткові пояснення та замінив відповідача на його правонаступника (арк. спр.68).
У заяві від 31.03.2025 адвокат Валько Ігор Вікторович повідомив про відсутність повноважень на представництво Товариства з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна".
Встановивши обставини (факти) якими сторони пояснюють вимоги та заперечення, оцінивши надану ними докази, беручи до уваги норми права, які регулюють спірні правовідносини, суд робить такі висновки, враховуючи наступне.
Відповідно до Рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 01.02.2016 №1 вирішено застосувати умовний адміністративний арешт майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «Фідленс-Україна», на підставі з'ясування обставин передбачених п.94.2 ст.94 ПК України: пп.94.2.3: платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби" (арк. спр.14).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фідленс-Україна» у судовому порядку оскаржувало, зокрема, наказ Головного управління ДФС у м. Києві № 201 від 27.01.2016 «Про продовження строку проведення документальної планової виїзної перевірки». Постановою Верховного Суду від 03.04.2018 у справі №826/1343/16 (касаційне провадження №К/9901/37825/18) залишено без задоволення касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Фідленс-Україна», і без змін постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.11.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.01.2017 у справі №826/1343/16. У цій справі були встановлені обставини, зокрема, щодо правомірності наказу Головного управління ДФС у м. Києві №201 від 27.01.2016 «Про продовження строку проведення документальної планової виїзної перевірки», а відтак права на таку перевірку контролюючим органом, тому це не потребує доказуванню в силу вимог ч.4 ст.78 КАС України. Також, ці обставини спростовують доводи позивача вказані у позові, тому у позивача не було законних підстав для не допуску посадових осіб контролюючого органу до перевірки, враховуючи вимоги пп.16.1.13 п.16.1 ст.16 ПК України.
Підпунктом 16.1.13 п.16.1 ст.16 ПК України в редакції на час спірних правовідносин було визначено, що платник податків зобов'язаний: допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.94.1 ст.94 ПК України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Відповідно до пп.94.2.3 п. 94.2 ст.94 ПК України арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин: платник податків відмовляється від проведення документальної або фактичної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Таким чином, суд робить висновок, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна" не довело позовні вимоги про скасування Рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 01.02.2016 №1, так як суб'єкт владних повноважень не порушив прав позивача та законодавство, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому позов не задовольняється.
З врахуванням положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат - відсутні.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна" від 09.02.2016 залишити без задоволення.
Судові витрати, які визначені ст. 132 КАС України і підлягають розподілу, відсутні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 19 серпня 2025 року
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Фідленс-Україна" (вул. Шевченка, 82, офіс 6,с-ще Варва,Прилуцький р-н, Чернігівська обл.,17600 , код ЄДРПОУ - 36426518)
Відповідач:Головне управління ДПС у м. Києві (вул. Шолуденка, 33/19, Київ 116,м. Київ,04116 , код ЄДРПОУ - 44116011)
Головуючий суддя А.І. Петричкович