19 серпня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/3061/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасічника Ю.П. розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач), через свого представника Абрамова В.В., звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - відповідач), у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача оформлене протоколом комісії з надання відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації №9 від 04.04.2025 року в частині, що стосується відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 РНОКПП НОМЕР_1 ;
- зобов'язати відповідача прийняти рішення, яким надати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 РНОКПП НОМЕР_1 відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 01.09.2022 ОСОБА_1 працює основним працівником в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 Бахмутської міської ради Донецької області на посаді вчителя інформатики закладу загальної середньої освіти з тижневим навантаженням 23,5 години (1,3 ставки) по теперішній час. 14.03.2025 року позивач, відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою КМУ від 16.05.2024 року №560, звернувся до голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до якої додав необхідні документи для прийняття Комісією відповідного рішення. Однак, 21.04.2025 року позивач отримав повідомлення №2259 (вих.№7007 від 09.04.2025 року), яким відповідач повідомив, що за результатами розгляду заяви рішенням Комісії, оформленим протоколом від 04.04.2025 року №9, йому відмовлено у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період з причин відсутності довідки за основним місцем роботи з мокрою печаткою та документа про переміщення Бахмутської ЗОШ №18. Позивач вважає, що рішення відповідача, оформлене протоколом Комісії №9 від 04.04.2025 року, в частині, що стосується відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період є протиправним, оскільки разом із заявою ним подано саме оригінали документів, що зазначені в додатку постанови №560, які необхідні для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період; він не працює в Бахмутській ЗОШ №18; чинним законодавством не передбачено такої підстави для відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, як відсутність документа про переміщення закладу освіти. За вказаних вище обставин позивач звернувся до суду з цим позовом та вважає, що належним способом захисту його порушеного права буде визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене протоколом №9 від 04.04.2025 р., та зобов'язання відповідача прийняти рішення, яким надати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі пункту 2 частини 3 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Ухвалою судді від 16.05.2025 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (а.с.46).
Відповідач подав суду відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки позивачем не надано усі передбачені Порядком №560 документи, а саме довідку закладу освіти про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці. Також вказав, що протоколом від 22.05.2025 №14 позивачу надано відстрочку від призову на військову службу (а.с.68-73).
Дослідивши наявні в справі документи та матеріали, судом встановлено наступне.
З 01.09.2022 позивач працює основним працівником в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №10 Бахмутської міської ради Донецької області на посаді вчителя інформатики закладу загальної середньої освіти з тижневим навантаженням 23,5 години (1,3 ставки) по теперішній час, що підтверджується записом у трудовій книжці серії НОМЕР_3 (а.с.12-14), довідками №31 від 04.02.2025 (а.с.79), №180 від 12.03.2025 (а.с.80), №262 від 24.04.2025 (а.с.15) та наказом №53-к від 29.08.2022 "Про прийняття на роботу" (а.с.16, 81).
Розпорядженням начальника Бахмутської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області від 16 серпня 2024 року №178 рр "Про організацію освітнього процесу у 2024/2025 навчальному році в закладах освіти, підпорядкованих Управлінню освіти Бахмутської міської ради" освітній процес у 2024/2025 навчальному році у закладах загальної середньої та позашкільної освіти організовано за дистанційною формою здобуття освіти (пп.1.2 п.1 Розпорядження №178рр) (а.с.85)
Розпорядженням начальника Бахмутської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області від 11 вересня 2024 року №198 рр "Про затвердження мережі закладів освіти, підпорядкованих Управлінню освіти Бахмутської міської ради, на 2024/2025 навчальний рік" затверджено мережу закладів загальної середньої освіти, до якої відноситься, в тому числі Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Бахмутської міської ради Донецької області (а.с.19-24, 86-88).
Згідно до цих розпоряджень, Бахмутська ЗОШ І-ІІІ ст. №10 продовжувала свою роботу і надавала освітні послуги здобувачам освіти у 2024/2025 навчальному році за дистанційною формою здобуття освіти, а для педагогічних працівників запроваджено дистанційну роботу, що підтверджується довідкою №293 від 21.04.2025 в.о. начальника управління освіти Бахмутської міської ради (а.с.25).
Разом з тим, у зв'язку з окупацією м. Бахмут Донецької області позивач отримав статус внутрішньо переміщеної особи та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджено довідкою від 28.06.2023 року №3519-7501660338 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (а.с.33).
Також встановлено, що позивач є військовозобов'язаним, що підтверджено тимчасовим посвідченням військовозобов'язаного № НОМЕР_4 від 14.11.2023 (а.с.26-27, 89).
З метою отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період позивач неодноразово звертався до відповідача і, як наслідок цих звернень, отримував відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період як педагогічний працівник закладу середньої освіти, що підтверджується як записом у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_4 від 14.11.2023, так і довідками від 19.06.2024 №7356 (а.с.28), від 03.10.2024 №13630 (а.с.29).
14.03.2025 позивач відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560, повторно звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до якої додав необхідні копії відповідних документів на підтвердження наявності підстав для одержання такої відстрочки (а.с.75-89).
Повідомленням від 09.04.2025 №7007 позивача було проінформовано, що за результатами розгляду заяви, протоколом від 04.04.2025 №9 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та про те, що позивач підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на загальних підставах. Причина відмови: відсутня довідка за основним місцем роботи з мокрою печаткою. Подано ксерокопію (а.с.74, 90).
Не погоджуючись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно до вимог статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України (стаття 65 Конституції України).
Аналогічний обов'язок громадян України кореспондується із статтею 1 Закону України від 25.03.1992 року №2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон №2232-XII).
Так, згідно з частинами 1, 2 статті 1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Відповідно до частини 1 ст. 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24.02.2022 року №2102-ІХ, в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
Цього ж дня Президент України видав Указ №69/2022 "Про загальну мобілізацію", яким оголошено проведення загальної мобілізації.
Загальновідомим є той факт, що воєнний стан неодноразово продовжувався і діє донині.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України від 21.10.1993 №3543-XII "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (далі - Закон №3543-XII).
Статтею 23 цього Закону визначено перелік військовослужбовців, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації та яким може бути надана відстрочка від військової служби.
Пунктом 2 частини 3 статті 23 Закону №3543-XII передбачено, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Згідно з частинами 7, 8 статті 23 Закону №3543-XII перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Порядок оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою цього реєстру визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560 в редакції, чинній на день звернення позивача із заявою), яким зокрема, визначено процедуру надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення.
Пунктом 56 Порядку №560 передбачено, що відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Згідно з пунктом 57 Порядку №560, для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:
голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);
члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Відповідно до пункту 58 Порядку №560, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (військовозобов'язані СБУ чи розвідувальних органів - голові Комісії в Центральному управлінні або регіональному органі СБУ чи відповідному розвідувальному органі) за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатковим 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Положенням пункту 60 Порядку №560 передбачено, що Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання.
Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.
Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов'язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв'язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов'язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатковим 6.
Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатковим 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
Додатком 5 до Порядку №560 також передбачений Перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487 в редакції, чинній на день звернення позивача із заявою).
Пунктом 2 Порядку №1487 передбачено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо:
фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками;
здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;
подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пунктом 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (в редакції, чинній на день звернення позивача із заявою) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно до пункту 7 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
За змістом пункту 9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема:
ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам;
розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи;
Відповідно до пункту 11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, зокрема:
- оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.
Як зазначалось, з метою реалізації права на відстрочку від призову, 14.03.2025 позивач відповідно до вимог Порядку №560, звернувся до голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до якої також додав необхідні документи на підтвердження наявності підстав для одержання такої відстрочки (а.с.75-89).
Рішенням комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформленим протоколом від 04.04.2025 №9, позивачу було відмовлено у наданні відстрочки від призову на військову службу. Причини відмови: відсутня довідка за основним місцем роботи з мокрою печаткою. Подано ксерокопію (а.с.90).
Додатком 5 до Порядку №560 установлено, що документами, що підтверджують право на відстрочку для педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти є довідка закладу освіти про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці.
Отже, цей перелік є вичерпним та не передбачає обов'язкового подання будь-яких інших документів чи наявності на поданих документах додаткових реквізитів. Зокрема, вимога щодо наявності "мокрої печатки" на довідці закладу освіти не ґрунтується на положеннях Порядку №560 та виходить за межі встановленого нормативного регулювання. Відтак, встановлення таких додаткових вимог є формою надмірного формалізму, що суперечить принципу правової визначеності та порушує права заявника.
У свою чергу, згідно довідок Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ст. №10 Бахмутської міської ради Донецької області №31 від 04.02.2025 та №180 від 12.03.2025, долучених позивачем до заяви від 14.03.2025, позивач з 01.09.2022 (наказ по школі "Про прийняття на роботу" від 29.08.2022 №53-к) по теперішній час працює основним працівником в Бахмутській ЗОШ І-ІІІ ст. №10 на посаді вчителя інформатики закладу загальної середньої освіти з тижневим навантаженням 23,5 години (1,3 ставки) (а.с.79-80).
Тому, суд дійшов висновку, що підстави відмови в оформленні позивачу відстрочки за його заявою від 14.03.2025 року є необґрунтованими та такими, що не відповідають вимогам законодавства, що свідчить про протиправність рішення відповідача щодо відмови у наданні відстрочки від призову на військову службу, оформленого протоколом комісії від 04.04.2025 №9, відтак таке підлягає скасуванню, а позовні вимоги в цій частині задоволенню.
Стосовно зобов'язання відповідача прийняти рішення, яким надати позивачу відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", то позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають, оскільки як встановлено судом, рішенням відповідача, оформленим протоколом комісії від 22.05.2025 №14, позивачу надано відстрочку від призову на військову службу на підставі п.2 ч.3 ст.23 Закону на строк до 06.08.2025 (а.с.64, 91).
Підсумовуючи вищевказане, адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Щодо розподілу судових витрат, то суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1, 2 статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 2 частини 2 ст. 4 цього Закону вказано, що за подання до адміністративного суду позовної позови немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2025 року складає 3028,00 грн.
Згідно із позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 12.11.2019 року у справі №640/21330/18, від 05.06.2020 року у справі №280/5161/19, від 08.05.2020 року у справі №501/531/16-а, вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумова для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії або утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дії чи бездіяльності є однією вимогою.
Таким чином, при зверненні до суду з даним позовом немайнового характеру позивачу необхідно було сплатити судовий збір у сумі 1211,20 грн (3028,00 грн х 0,4).
Згідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною 3 статті 139 КАС України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 2422,40 грн, який в сумі 605,60 грн (пропорційно до розміру задоволених позовних вимог) підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (а.с.43).
Питання про повернення позивачу надмірно сплаченого судового збору в сумі 1211,20 грн може бути вирішено за його клопотанням у відповідності до ст.7 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст.ст.139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 263, 291, 295 КАС України, суд,
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 , оформлене протоколом комісії №9 від 04.04.2025, в частині, що стосується відмови у наданні ОСОБА_1 відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 605,60 грн за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Ю.П. ПАСІЧНИК