19 серпня 2025 рокуСправа №160/17044/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кальника В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відповідача-1: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
10 червня 2025 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою відповідача-1: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 10.01.2025 № 047350007921 Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про відмову ОСОБА_1 в пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з 06.01.2025 пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зарахувавши додатково до визнаного пільгового стажу за Списком № 2, періоди роботи з 20.09.1993 по 23.07.1996.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що на момент звернення за пенсією вона досягла 57 років, в неї загальний трудовий стаж складає 36 років 3 місяці 11 днів, з яких пільгового стажу роботи за Списком № 2 - 7 років 7 місяців 22 дні , що, на думку позивача, дає їй право виходу на пенсію за віком за Списком № 2 у 57 років. Проте, ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах в зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу. Позивач вважає, що висновок відповідача про те, що вона не має достатньо пільгового стажу за Списком № 2, є протиправним.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.06.2025 року відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
24.06.2025 на адресу суду від відповідача 1 надійшов відзив на позовну заяву, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зазначило, що 06.01.2025 ОСОБА_1 звернулась до територіального органу Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Заява позивача про призначення пенсії та додані до неї документи розглядалися Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 10.01.2025 року №047350007921 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. З огляду на вищезазначене, Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не розглядало заяви позивача про призначення пенсії по суті та не приймало рішення про відмову в призначенні пенсії.
Також зауважив, що відповідно до довідки від 15.01.2024 №77/8-4 до пільгового стажу не враховано період: з 20.09.1993 по 01.08.1996, оскільки в цей період позивач перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, а отже, не перебувала на роботі із шкідливими і важкими умовами праці. Таким чином, відсутні підстави для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до заяви про призначення пенсії згідно з пунктом «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІ1, в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» під 02.03.2015 №213-VIII, з урахуванням висновків Конституційного Суду України, викладених у прийнятому 23.01.2020 рішенні №1-п/2020.
09.07.2025 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач 2 заперечив щодо заявленого позову та зауважив, що за результатами опрацювання заяви позивача про призначення/перерахунок пенсії за віком від 06.01.2025, відповідачем-2 було винесено рішення від 10.01.2025 № 047350007921 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу. Щодо вимоги позивача зарахувати до пільгового стажу за Списком № 2 періоди роботи з 20.09.1993 по 23.07.1996 в ВАТ «Дніпровський машинобудівний завод», відповідач зазначив, що в трудовій книжці позивача від 02.08.1985 серії НОМЕР_2 відсутні повні відомості про пільговий характер роботи за даний період. Довідка пільгового характеру за вищезазначений період не надавалась.
Також у відзиві послався на те, що після надходження акту перевірки довідок пільгового характеру від 15.01.2024 №77/8-3, №77/8-4, після відпрацюванні вищевказаного акту перевірки, страховий стаж позивача становить 36 років 3 місяці 11 днів, у тому числі, пільговий стаж за Списком № 2 - 4 роки 7 місяців 4 дні (періоди роботи з 01.12.1988 по 31.12.1991, 01.01.1992 по 19.09.1993). Проте, відповідач вважає, що відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону №1058-ІV, для призначення позивачу пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 пільговий стаж - 4 роки 7 місяців 4 дні є недостатнім.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
З матеріалів справи встановлено, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), 06.01.2025 звернулася до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою № 31 про призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 згідно пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року.
Заяву про призначення/перерахунок пенсії за віком на пільгових умовах від 06.01.2025 за принципом екстериторіальності розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області, що передбачено постановою правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 № 25-1 «Про затвердження змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 № 339/35961.
За результатами опрацювання заяви позивача про призначення/перерахунок пенсії за віком від 06.01.2025, відповідачем-2 винесено рішення від 10.01.2025 № 047350007921 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу. В рішенні вказано: «…Страховий стаж особи становить - 36 рік 03 місяців 10 днів. За результатами розгляду документів, доданих до заяви, до страхового стажу зараховано всі періоди згідно наданих документів та індивідуальних відомостей про застраховану особу. Необхідний пільговий стаж відповідно до пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 10 років. Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку: жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Пільговий стаж роботи за Списком №2 відсутній.
За результатами розгляду документів, доданих до заяви, до пільгового стажу не зараховано періоди роботи за Списком № 2 згідно довідки №77/8-3 від 15.01.2024 року з 01.12.1988 по 31.12.1991 ( у довідці відсутнє посилання на Постанову КМ СРСР №10 від 26 січня 1991 року) та згідно довідки №77/8-4 від 15.01.2024 з 01.01.1992 по 19.09.1993 виданих керуючим санацією АТ «Дніпровський машинобудівний завод» (ЄДРПОУ 14313332), оскільки не зазначено на підставі документів за які роки видано довідки. Довідки пільгового характеру потребують зустрічної перевірки підприємства щодо підстав видачі, оскільки порушено справу про банкрутство підприємства.».
В подальшому, листом № 0400-010313-8/48200 від 10.03.2025 Відділ обслуговування громадян № 25 повідомив ОСОБА_1 , що Відділом контрольноперевірочної роботи № 2 управління контрольно-перевірочної роботи перевірки обґрунтованості документів до відділу було направлено акт №0400-011003-1/3778 від 17.02.2025 про перевірку пільгових довідок 77/8-3, 77/8-4 від 15.01.2024, які видані АТ “Дніпровський машинобудівний завод».
Після відпрацювання вищевказаного акту зустрічної перевірки відділом перерахунків №6 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, загальний стаж позивача становить 36 років 3 місяці 11 днів, в т.ч. по Списку №2 - 4 роки 7 місяців 4 дні.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах в зв'язку із відсутністю необхідного пільгового стажу
Вказані обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог суд виходить з наступного.
Суть спірних правовідносин полягає у правомірності прийняття управлінням спірного рішення, що регулюється нормами Конституції України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV(далі - Закон № 1058-IV), Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) та іншими нормативними документами, що регулюють спірні правовідносини.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам регулює Закон № 1058-ІV від 09.07.2003 року «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( далі- Закон № 1058).
Відповідно до статті 1 Закону №1058, пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 114 Закону № 1058 право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до ст. 27 та з урахуванням норм ст. 28 цього Закону.
Відповідно пункту 2 частини 2 статті 114 Закону№1058 пенсія за віком на пільгових умовах призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу роботи не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених посадах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: жінкам - на 1 рік на кожні 2 роки такої роботи.
При цьому, Конституційний Суд в пункті 4.1 Рішення № 1-р/2020 від 23 січня 2020 року зазначив, що ст. 13 Закону № 1788 до внесення змін Законом № 213 було передбачено зменшення пенсійного віку для чоловіків і жінок стосовно загального пенсійного віку (60 років для чоловіків і 55 років для жінок) з урахуванням різниці між пенсійним віком у чоловіків і жінок на 10 років для працівників, зайнятих повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, та на 5 років для працівників, зайнятих повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці; зменшення пенсійного віку та стажу для чоловіків і жінок стосовно загального пенсійного віку з урахуванням різниці між пенсійним віком у чоловіків і жінок на 5 років.
Статтею 48 КЗпП України встановлено, що трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
За приписами статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
У пунктах 1 та 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 зазначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи, в т.ч. і профспілкові квитки.
Аналогічний висновок вказаний в постановах Верховного Суду від 24 травня 2018 року у справі №490/12392/16-а (провадження №К/9901/2310/18) та від 04 вересня 2018 року у справі № 423/1881/17 (провадження №К/9901/22172/18).
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 року № 301 «Про трудові книжки працівників», відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації, тому недотримання правил ведення трудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, якій ця трудова книжка належить, а отже, й не може впливати на її особисті права.
Таким чином, власне недотримання правил ведення трудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, а не для особи, щодо якої такі порушення було вчинено, а отже, й не може впливати на її особисті права.
За розрахунком, наведеного в оспорюваному рішенні, тривалість страхового стажу позивачки станом на дату звернення (06.01.2025) становить 36 років 03 місяців 10 днів. Пільговий стаж роботи за Списком №2 - відсутній.
Згідно з актом перевірки довідок пільгового характеру від 15.01.2024 №77/8-3, №77/8-4, страховий стаж позивача становить 36 років 3 місяці 11 днів, у тому числі, пільговий стаж за Списком № 2 - 4 роки 7 місяців 4 дні.
У трудовій книжці позивача серії НОМЕР_3 від 02.08.1985 містяться наступні записи:
- з 19.07.1988 - прийнята в цех 14 Дніпровського машинобудівного заводу учнем гальваніка;
- з 01.12.1988 - переведена в цех 14 Дніпровського машинобудівного заводу гальваніком по другому розряду;
- з 09.04.1990 - переведена в цех 14 Дніпровського машинобудівного заводу гальваніком по третьому розряду;
- з 23.07.1996 - звільнена за власним бажанням згідно із ст. 38 КЗпП у зв'язку з доглядом за дитиною.
Як зазначила у позові позивач, з 20.09.1993 по 01.08.1996 вона перебувала в частково оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до трьох років.
Записи у трудовій книжці є правильними, чіткими, зрозумілими, виправлень не містять, мають штампи з підписами відповідних осіб, а також посилання на накази підприємства, на підставі яких позивача було призначено, переведено і звільнено з займаних посад.
Також, як вбачається з матеріалів справи, на підприємстві АТ «Дніпровський машинобудівний завод» відповідно до Наказу від 01.09.1993 № 552, було проведено атестацію робочих місць вперше.
Переліком професій та посад, робота на яких дає право на пільгове пенсійне забезпечення, що є Додатком до вказаного наказу передбачено посади гальваніка на дільниці цинкування, серебріння та тришарового покриття в цеху №14.
Отже, відповідно до наказу про атестацію робочого місця, який було прийнято на підставі Постанови КМ СРСР №10 від 26 січня 1991 року, розділ XIV підрозділ 5-а 2150500а-11629, посада ОСОБА_1 віднесена до Списку №2.
Щодо посилання позивача на незарахування до пільгового стажу роботи періоду догляду за дитиною до досягнення їй трирічного віку з 20.09.1993 по 23.07.1996, суд зазначає, що згідно з копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 , син позивачки ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до частини другої статті 181 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується.
Частиною третьою статті 56 Закону №1788-ХІІ передбачені види трудової діяльності, що зараховуються до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію, зокрема, пунктом "ж" вказаної норми, встановлено, що до стажу роботи зараховується також час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.
Отже, період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується як до загального, так і до стажу роботи за спеціальністю, тобто вказаний період зараховується до роботи у сфері охорони здоров'я, який у свою чергу, зараховується у стаж роботи за вислугу років.
Так, період догляду за дитиною до досягнення трирічного віку з 20.09.1993 по 23.07.1996 повинно бути зараховано пільгового стажу за Списком № 2 в одинарному розмірі.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов до переконання, що рішення відповідача 2, яким позивачці відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах, прийнято необґрунтовано, тобто, без урахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття, а тому, підлягає скасуванню як протиправне.
Щодо підстав зобов'язання відповідача 2 призначити позивачу пенсію на пільгових умовах, суд зазначає наступне.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку), поновлення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 4.1 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.3 Порядку №22-1 визначено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Статтею 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії (переводить) та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд України має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання прав та вимог законодавства, інакше було б порушено принцип розподілу влади.
Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
За таких обставин, суд не може підміняти Пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з призначення пенсій громадянам, а належним способом захисту порушеного права позивача буде зобов'язання відповідача повторно розглянути його заяву про призначення пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 10 квітня 2018 року по справі №348/2160/15-а.
Таким чином, суд, керуючись частиною другою статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту прав позивача від порушень з боку суб'єкта владних повноважень дійшов висновку зобов'язати саме відповідача 2 зарахувати позивачу до пільгового стажу період роботи з 20.09.1993 по 23.07.1996, та повторно розглянути заяву позивача від 06.01.2025 про призначення пільгової пенсії за віком за Списком №2, та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням наведеного вище, суд дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог позивача, а тому, виходячи з вимог вищенаведеного чинного законодавства України та обставин, встановлених в ході розгляду справи, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
На підставі ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати розподіляються пропорційно до задоволених вимог позивача.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача-1: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 10.01.2025 № 047350007921 про відмову ОСОБА_1 в пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до визнаного пільгового стажу за Списком № 2 період роботи з 20.09.1993 по 23.07.1996 та повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 06.01.2025 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах, з урахуванням висновків суду.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у сумі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Кальник