Ухвала від 19.08.2025 по справі 466/7719/25

Справа № 466/7719/25

Провадження № 1-кс/466/2420/25

УХВАЛА

19 серпня 2025 року м. Львів

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні за №12025142380000449 від 15.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах,

УСТАНОВИВ:

18 серпня 2025 року дізнавач СД ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова з клопотанням, погодженим прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні за №12025142380000449 від 15.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

В обґрунтування клопотання посилається на наступне.

У провадженні сектору дізнання ВП №1 Львівського РУП №1 ГУНП у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження за №12025142380000449 від 15.08.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 15.08.2025 у ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області із заявою звернулась ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка просить прийняти міри до невідомої особи, яка у месенджері «Телеграм» шляхом довіри, під приводом додаткового заробітку, заволоділа її грошовими коштами у розмірі 36 270 грн, котрі остання у період часу з 12:15 год. по 14:05 год. 13.08.2025, добровільно перерахувала із власної банківської картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »» НОМЕР_1 трьома транзакціями, а саме: на банківську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 у сумі 1528,00 грн. (13.08.2025, о 12:15:32 год.), на баніквську картку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_3 у сумі 8054,00 грн. (13.08.2025, о 12:41:40) та на банківську картку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_4 у сумі 26688,00 грн. (13.08.2025, о 14:05:52 год.), чим було спричинено матеріальну шкоду.

В ході досудового розслідування було встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 13.08.2025, о 14:05:52 год. перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 здійснила переказ грошових коштів невідомій особі із власної банківської картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »» НОМЕР_1 на банківську картку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » НОМЕР_4 у сумі 26688,00 грн.

Разом з тим, досліджуючи повно та неупереджено обставини вчинення даного кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, котра міститься у володінні та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , адреса: АДРЕСА_2 , по банківській картці клієнта банку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_4 із зазначенням повних реквізитів власника картки (ПІБ, дата та місце народження, адреса реєстрації та проживання, контактний номер телефону, РНОКПП) за період часу з 05.08.2025 року по період виконання ухвали, із зазначенням повних реквізитів контрагентів (ПІБ, дата та місце народження, адреса реєстрації та проживання, контактний номер телефону, РНОКПП, номера банківських карток власника), від кого надходили та які отримували кошти, час, суму та призначення платежів, їх проведення, залишків на рахунках, ІР- адрес з датами та часом входу в особистий кабінет, інформація щодо зняття готівки, на паперових та магнітних носіях, ( у випадку якщо власник мерчанта інший банк, то з зазначенням назви банку). Також фотографій осіб з камер відео спостереження, які знімали грошові кошти з рахунків клієнта за допомогою карти прикріпленої до нього, інформація про адреси розташування банкоматів, із яких здійснювалось зняття готівки, що дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного та обґрунтованого рішення по вказаному кримінальному провадженні та дасть змогу встановити інші факти вчинення аналогічних правопорушень. Водночас, оскільки вказана інформація згідно вимог ч. 1 ст. 60 Закону України “Про банки та банківську діяльність» є банківською таємницею та згідно вимог ст. 62 вищевказаного Закону, розкривається банками за рішенням суду, органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів та оригіналів документів, що стали підставою видачі та оформлення вказаного карткового рахунку з метою встановлення обставин скоєння даного кримінального правопорушення.

Вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення важливих обставин, що в свою чергу дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного та обґрунтованого рішення по вказаному кримінальному провадженні та дасть змогу встановити інші факти вчинення аналогічних правопорушень.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що в матеріалах даного кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення важливих обставин, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів (інформації) та провести їх вилучення у м. Львів, а тому просить клопотання задовольнити.

Крім того, просить розгляд цього клопотання проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться зазначена в клопотанні інформація.

У судове засідання дізнавач СД ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 не з'явилася, до поданого клопотання долучила заяву, у якій просила розгляд клопотання здійснювати без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання у відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні без фіксування судового засідання технічними засобами.

Крім того, розгляд клопотання здійснювати без виклику осіб (представників), у володінні якої вони знаходяться.

Вивчивши матеріали клопотання, вважаю, що таке є підставним і підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно положень ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Вирішуючи клопотання, приймаю до уваги те, що прокурор, слідчий, дізнавач зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, вказана інформація, сама по собі, а також у сукупності з іншими доказами може мати значення речових доказів по справі та бути використана як доказ у суді, а також те, що вона відноситься до охоронюваної законом таємниці, зберігається не постійно та з часом буде знищена, а іншим чином вказану інформацію (докази) отримати неможливо, так як і неможливе іншим способом встановити вказані обставини, з метою швидкого, повного неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.

Беручи до уваги вищевикладене, керуючись ст. ст. 40, 107, 131, 132, 159, 160, 162, 215 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання дізнавача СД ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 погоджене прокурором Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні за №12025142380000449 від 15.08.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_6 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 на тимчасовий доступ до інформації та документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_5 , адреса: АДРЕСА_2 ) по банківській картці клієнта банку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » № НОМЕР_4 із зазначенням повних реквізитів власника картки (ПІБ, дата та місце народження, адреса реєстрації та проживання, контактний номер телефону, РНОКПП) за період часу з 05.08.2025 року по період виконання ухвали, із зазначенням повних реквізитів контрагентів (ПІБ, дата та місце народження, адреса реєстрації та проживання, контактний номер телефону, РНОКПП, номера банківських карток власника), від кого надходили та які отримували кошти, час, суму та призначення платежів, їх проведення, залишків на рахунках, ІР- адрес з датами та часом входу в особистий кабінет, інформація щодо зняття готівки, на паперових та магнітних носіях, ( у випадку якщо власник мерчанта інший банк, то з зазначенням назви банку). Також фотографій осіб з камер відео спостереження, які знімали грошові кошти з рахунків клієнта за допомогою карти прикріпленої до нього, інформація про адреси розташування банкоматів, із яких здійснювалось зняття готівки, що дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного та обґрунтованого рішення по вказаному кримінальному провадженні та дасть змогу встановити інші факти вчинення аналогічних правопорушень. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » зобов'язати надати на паперовому та електронному носії документи з вище вказаними відомостями.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.

Виконання ухвали доручити дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_6 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , дізнавачу СД ВП №1 ЛРУП №1 ГУ НП у Львівській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 .

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Галицької окружної прокуратури м. Львова ОСОБА_4 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
129608968
Наступний документ
129608970
Інформація про рішення:
№ рішення: 129608969
№ справи: 466/7719/25
Дата рішення: 19.08.2025
Дата публікації: 20.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (19.08.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 18.08.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЕДЕР ПАВЛО ТАДЕЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЕДЕР ПАВЛО ТАДЕЙОВИЧ