вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"05" серпня 2025 р. м. Київ Справа № 911/2093/25
м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108
Господарський суд Київської області
Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., секретар судового засідання Жиган А.О., розглянув матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Арена»
18008, місто Черкаси, вулиця Смілянська, будинок 144/1, код ЄДРПОУ 40724098
до Приватного підприємства «Галаган-Агро»
07733, Київська область, Яготинський район, село Жоравка, вулиця Шкільна, будинок 3-А, код ЄДРПОУ 39071079
про стягнення 705052,43 грн
за участі представників cторін:
позивача: Одінцов Е.В., посвідчення адвоката №6059 від 25.06.2021;
відповідача: не з'явився;
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх. №743/25 від 26.06.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Арена» до Приватного підприємства «Галаган-Агро» про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем грошових зобов'язань за договором поставки №3431-К від 24.04.2023 з оплати товару, що поставлений позивачем.
Судом перевірено позовну заяву і додані до неї документи на відповідність вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України та встановлена їх невідповідність вимогам пункту 5 частини 3 статті 162, частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 02.07.2025 позовну заяву (вх.№743/25 від 26.06.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Арена» до Приватного підприємства «Галаган-Агро» про стягнення заборгованості залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.
У підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" від позивача надійшла заява (вх.№9391/25 від 04.07.2025) на виконання вимог ухвали суду.
Судом встановлено, що позовна заява і додані до неї документи відповідають вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України.
Зважаючи на вказане, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 09.07.2025 прийнято позовну заяву (вх.№743/25 від 26.06.2025) Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Арена» до Приватного підприємства «Галаган-Агро» про стягнення заборгованості до розгляду та відкрито провадження у справі №911/2093/25 за правилами загального позовного провадження, проведення підготовчого засідання суду призначено на 05.08.2025 о 15:20.
05.08.2025 у судове засідання з'явився представник позивача, представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений судом за допомогою підсистемі ЄСІТС "Електронний суд".
Відповідно до частини 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів.
Зважаючи на предмет та підстави позову, необхідність визначення остаточного кола обставин, що підлягають встановленню у справі, з'ясування того, чи надав позивач докази, на які посилається у позові та з метою виконання завдань підготовчого провадження, відповідно до частини 1 статті 177, частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про витребування у позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Арена» довідки з банківських установ в яких відкриті рахунки позивача про перерахування коштів (із зазначенням дат, сум, призначень платежів), які надходили від відповідача - Приватного підприємства «Галаган-Агро».
Відповідно до частини 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
З метою надання сторонам можливості для повної реалізації своїх процесуальних прав та неможливістю вчинення всіх дій, визначених частиною 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання та продовження строку підготовчого провадження у справі.
Керуючись статтями 74, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Встановити відповідачу строк на подання заперечень на відповідь на відзив - до 12.09.2025.
2. Продовжити строк підготовчого провадження у справі №911/2093/25 на 30 днів.
3. Витребувати у позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро Арена» довідки з банківських установ в яких відкриті рахунки позивача про перерахування коштів (із зазначенням дат, сум, призначень платежів), які надходили від відповідача - Приватного підприємства «Галаган-Агро».
4. Відкласти підготовче засідання у справі №911/2093/25 на 16.09.2025 о 16:00. Повідомити учасників справи, що судове засідання відбудеться за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108, у Господарському суді Київської області (зал судових засідань №2).
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Ухвала оформлена окремим документом 19.08.2025.
Суддя С.О. Саванчук