Справа №534/542/25
Провадження №1-кс/534/329/25
12 серпня 2025 року місто Горішні Плавні
Слідчий суддя Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання керівника Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 42025172010000001 від 07.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, про відсторонення від посади,
До Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області звернувся керівник Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_6 , в порядку статті 40 КПК, з клопотанням про вжиття заходів забезпечення заходів кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025172010000001 від 07.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_4 .
У судовому засіданні прокурор підтримав згадане клопотання керівника Глобинської окружної прокуратури Полтавської області, надав слідчому судді пояснення, просив задовольнити.
Захисник, підозрюваний заперечили проти задоволення клопотання керівника Глобинської окружної прокуратури Полтавської області, надали слідчому судді пояснення.
Слідчий суддя, заслухавши думку прокурора, захисника, підозрюваного, дослідивши в межах клопотання надані докази, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, враховуючи, що кожен доказ не має наперед встановленої сили, дійшов наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділенням відділу поліції №2 ГУНП в Полтавській області 07.01.2025 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025172010000001 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що рішенням першої сесії восьмого скликання Козельщинської селищної ради від 30.11.2020 «Про початок повноважень Козельщинського селищного голови», а також Козельщинської територіальної виборчої комісії про результати виборів Козельщинського селищного голови Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_4 розпочав виконувати повноваження Козельщинського селищного голови. Указаним рішенням ОСОБА_4 також встановлено 5 ранг посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Згідно із вимогами ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Статтею 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» встановлено, що основними обов'язками посадових осіб місцевого самоврядування є: додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування
в Україні» селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідного міста (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів міста та кількох сіл); очолює виконавчий комітет відповідної сільської ради, головує на її засіданнях. На селищних голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду Козельщинського селищного голови Кременчуцького району Полтавської області, є посадовою особою місцевого самоврядування.
Вимогами ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування
в Україні», ОСОБА_4 як селищного голову наділено правами та на нього покладені обов'язки, зокрема, він:
- забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади (п. 1);
- організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету (п. 2);
- призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад (п. 10);
- є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою (п. 13);
- представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства (п. 14);
- укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради (п. 16);
- видає розпорядження у межах своїх повноважень (п. 20).
Відповідно до ст. 74 Закону України «Про місцеве самоврядування
в Україні» посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.
Згідно з ч. 5 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування
в Україні» ОСОБА_4 , займаючи посаду голови Козельщинської селищної ради, несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Враховуючи викладене, Козельщинський селищний голова Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_4 з 30.11.2020 до теперішнього часу займає посаду керівника органу місцевого самоврядування - Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області (код ЄДРПОУ 04383682), що розташована за адресою: Полтавська область, Кременчуцький район, селище Козельщина, вул. Островського, будинок 75/15, а відтак є представником органу місцевого самоврядування, наділеним організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, тобто є службовою особою у розумінні ст. 18 КК України.
Відповідно до вимог статей 8, 19, 68 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, що закріплює принцип ефективності та результативності, при складанні та виконанні бюджетів, усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.
Згідно ст. 19 Бюджетного кодексу України, на всіх стадіях бюджетного процесу забезпечується управлінська відповідальність та підзвітність, здійснюються контроль за дотриманням бюджетного законодавства, аудит та оцінка ефективності управління бюджетними коштами відповідно до законодавства.
В силу положень ст. 22 Бюджетного кодексу України за обсягом наданих повноважень виконавчий комітет Козельщинської селищної ради є головним розпорядником бюджетних коштів за призначеннями бюджету Козельщинської селищної територіальної громади.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 Бюджетного кодексу України, контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.
Згідно з ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України, розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства України, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством, визначеним пунктом 5 частини першої статті 4 цього Кодексу.
Статтею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Зобов'язана сторона має право відмовитися від виконання зобов'язання у разі неналежного виконання другою стороною обов'язків, що є необхідною умовою виконання.
Виконавчим комітетом Козельщинської селищної ради (далі - Замовник), в особі селищного голови ОСОБА_4 , та Товариством з обмеженою відповідальністю «БУДТРОН» (далі - ТОВ «БУДТРОН», Підрядник), в особі директора ОСОБА_7 , укладено договір від 02.08.2021 № 434, відповідно до якого ТОВ «БУДТРОН» зобов'язується за завданням Замовника виконати та здати йому закінчені роботи по об'єкту: «Капітальний ремонт пішохідних доріжок на території парку «26 вересня 1943 року» по вул. Остроградського в смт Козельщина Козельщинського району Полтавської області», а Замовник зобов'язується надати Підряднику дозвільну документацію, а також затверджену в установленому порядку проєктно-кошторисну документацію, прийняти від Підрядника закінчені роботи по об'єкту та оплатити їх.
Пунктом 1.2. договору від 02.08.2021 № 434 передбачено, що склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання Підряднику, визначені проєктно-кошторисною документацією, договірною ціною та календарним графіком виконання робіт, які є невід'ємною частиною даного договору.
Підрядник зобов'язаний виконувати роботи у відповідності з вимогами будівельних норм та правил, календарного графіку виконання робіт та положень Загальних умов, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (пункт 2.1. договору).
Строк (термін) виконання робіт, згідно затвердженого сторонами календарного графіку виконання робіт (який є невід'ємною частиною договору), не пізніше 31.12.2022 (пункт 2.1.1 договору).
Підрядник повинен виконати передбачені цим договором роботи відповідно до проєктно-кошторисної документації, якість яких відповідає вимогам державних будівельних норм України, технічних умов та державних стандартів України, є відповідальним за достовірність виконаних обсягів робіт та їх вартості, зобов'язується ввести в дію об'єктів в обумовлені договором строки (пункт 3.1 договору від 02.08.2021 № 434).
Відповідно до пункту 4.1. договору від 02.08.2021 № 434 ціна договору є динамічною, визначена на підставі зведеного кошторису будови згідно нормативів ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 із урахуванням змін та доповнень і становить 2 383 тис. гривень, у тому числі ПДВ - 397 166 гривень. Відповідно до додатку № 1 до договору від 02.08.2021 № 434 загальна вартість робіт з будівництва пішохідних доріжок на території парку «26 вересня 1943 року» по вул. Остроградського в смт Козельщина Козельщинського району Полтавської області, що здійснюється в 2021 році, становить 2 383 тис. гривень.
Пунктом 14.1. договору від 02.08.2021 № 434 передбачено, що останній набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2022 або до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим договором.
Умовами пункту 5.3. договору визначено, що розрахунки проводяться Замовником на підставі підписаних актів приймання виконаних будівельних робіт (Форми - КБ-2в) і довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми - КБ-3), згідно фактично виконаних робіт, при наданні Підрядником всіх необхідних виконавчих документів.
Пунктом 6.1. договору визначено, що Замовник зобов'язаний, зокрема, приймати в повному обсязі виконані роботи у відповідності до наданих актів приймання виконаних будівельних робіт (форми КБ-2в, КБ-3) та відповідно до умов розділу 4 цього договору (пункт 6.1.2.); своєчасно оплачувати вартість виконаних робіт в межах виділених коштів (пункт 6.1.3.); здійснювати контроль за якістю робіт, матеріалів, устаткування згідно з нормативними вимогами та положеннями Загальних умов Постанови № 668 (пункт 6.1.4.); здійснювати технічний нагляд за ходом будівельно-монтажних робіт; контролювати обсяги виконаних робіт, їх якість, відповідність проекту та кошторису, а також технічним умовам і будівельним нормам на їх виконання (пункт 6.1.5.).
Відповідно до пункту 6.2. замовник має право, зокрема, контролювати виконання робіт у строки, встановлені цим договором (пункт 6.2.3.); здійснювати контроль за ходом та якістю виконання робіт на об'єкті будівництва згідно з нормативними вимогами та положеннями Загальних умов (пункт 6.2.5.); відмовитися від прийняття закінчених робіт у разі виявлення недоліків, які виключають можливість використання цих робіт відповідно до мети, зазначеної у проєктній документації та договорі і не можуть бути усунені Підрядником, Замовником або третьою стороною (пункт 6.2.7.).
В свою чергу, з пункту 6.3. договору від 02.08.2021 № 434 слідує, що підрядник зобов'язаний, зокрема, забезпечити виконання робіт у строки, встановлені цим договором (пункт 6.3.1), забезпечити виконання робіт, якість яких відповідає умовам, встановленим розділом 2 цього договору (пункт 6.3.2.).
На виконання вказаного договору, 29.12.2021, точного часу не встановлено, ТОВ «БУДТРОН» надано до Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області Акти приймання виконаних будівельних робіт за формою до акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року ф. КБ-2в від 29.12.2021 та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2021 року ф. № КБ-3 від 29.12.2021, які зі сторони Виконавчого комітету Козельщинської селищної ради підписані ОСОБА_4 у службовому кабінеті за адресою: вулиця Остроградського, 75/15, селище Козельщина Полтавської області.
ОСОБА_4 під час виконання вищевказаного договору, обіймаючи посаду селищного голови, будучи службовою особою, маючи реальну можливість виконувати належним чином свої службові обов'язки, не передбачаючи можливості настання суспільно небезпечних наслідків, хоча повинен був і мав можливість їх передбачити, які виразилися у неналежній перевірці обсягів та вартості виконаних будівельних робіт по об'єкту: «Капітальний ремонт пішохідних доріжок на території парку «26 вересня 1943 року» по вул. Остроградського в смт Козельщина Козельщинського району Полтавської області», включених до акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року ф. КБ-2в від 29.12.2021 та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2021 року ф. № КБ-3 від 29.12.2021, які містили завищені обсяги придбаних матеріалів, а саме зазначено недостовірні відомості про наявність пиляної гранітної бруківки сірої, 100*100 мм, товщиною 50 мм в кількості 409,9 м2 вартістю 329 956,09 грн з ПДВ, допустив їх прийняття зі сторони Замовника без перевірки технічним наглядом та подальшу оплату за рахунок бюджетних коштів.
29.12.2021 ОСОБА_4 , перебуваючи в службовому приміщенні Козельщинської селищної ради, продовжуючи діяти необережно
із злочинною недбалістю, підписав платіжні доручення Козельщинської селищної ради Кременчуцького району Полтавської області від 29.12.2021 № 3 та № 16, тим самим забезпечивши перерахування 30.12.2021
з рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в Державній казначейській службі України на рахунок ТОВ «БУДТРОН»
№ НОМЕР_2 , відкритого в АТ «БАНК АЛЬЯНС», грошових коштів в сумі 855 867,83 грн з ПДВ по акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року ф. КБ-2в від 29.12.2021 та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2021 року ф. № КБ-3 від 29.12.2021 до Договору № 434, в тому числі, за вищевказані будівельні матеріали, частина яких на загальну суму 329 956,09 гривень відсутня.
Унаслідок протиправної бездіяльності Козельщинського селищного голови ОСОБА_4 на рахунок ТОВ «БУДТРОН» зайво перераховано 329 956,09 грн за виконання робіт по договору від 02.08.2021 № 434, чим бюджету Козельщинської територіальної громади завдано матеріальної шкоди (збитку) на вказану суму.
Отже, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді Козельщинського селищного голови та виконуючи неналежним чином свої службові обов'язки, 29.12.2021, точного часу не встановлено, за місцем своєї роботи за адресою: Кременчуцький район, селище Козельщина, вулиця Остроградського, 75/15, проявив несумлінне ставлення до виконання пункту 5.3 договору від 02.08.20221 № 434, допустив порушення вимог статей 8, 19, 68 Конституції України, ст. ст. 7, 19, 22 Бюджетного кодексу України, частини 1 статті 193 Господарського кодексу України та пункту 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», за відсутності перевірки обсягів робіт та застосованих при цьому матеріалів, включених до акту приймання виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в № 2 за грудень 2021 року від 29.12.2021 інженером з технічного нагляду, підписав та скріпив його гербовою печаткою від імені Козельщинської селищної ради, тим самим прийняв та оплатив включені до акту ф. КБ-2в від 29.12.2021 роботи, що фактично не виконані Підрядником, що спричинило матеріальну шкоду бюджету Козельщинської селищної територіальної громади в сумі 329 956,09 грн з ПДВ, яка більш ніж у 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є тяжкими наслідками.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
У вчиненні вказаного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 .
05.08.2025 року, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю смт. Козельщина, Козельщинського району, Полтавської області, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Рішенням першої сесії восьмого скликання Козельщинської селищної ради від 30.11.2020 «Про початок повноважень Козельщинського селищного голови» ОСОБА_4 вважається таким, який вступив на посаду Козельщинського селищного голови.
Вчинення злочину, в якому підозрюється ОСОБА_4 , стало можливим у зв'язку із перебуванням останнього на посаді селищного голови Козельщинської селищної ради.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2492-Ш (далі - Закон № 2492) передбачає, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно зі статтею 3 Закону № 2492 посадами в органах місцевого самоврядування є, крім іншого, виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР), сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідного села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
ОСОБА_4 оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (а.с. 173-181).
До клопотання додані копії матеріалів кримінального провадження зібрані органом досудового розслідування під час досудового слідства, які були досліджені під час судового розгляду вказаного клопотання.
У відповідності до частини 1 статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно пункту 4 частини 2 статті 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є відсторонення від посади.
Згідно зі статтею 43 Конституції України , кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, а тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, у тому числі і відсторонення особи від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватися виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України .
Частиною 3 статті 132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
У відповідності до частини 1 статті 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Відповідно до положень частини 2 статті 157 КПК України при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
Слідчий суддя зазначає, що при розгляді клопотання про відсторонення підозрюваного від посади, на даному етапі провадження суд не вправі вирішувати ті питання, які він повинен вирішувати під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, а на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише чи є причетність особи до вчинення кримінальних правопорушень вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів.
Додані до клопотання копії матеріалів кримінального провадження зібрані органом досудового розслідування під час досудового слідства, які були досліджені під час судового розгляду вказаного клопотання, на даний час, обґрунтовано підтверджують причетність ОСОБА_4 до інкримінованого йому у провину ймовірно вчиненого ним кримінального правопорушення.
У відповідності до пункту 6 частини 2 статті 155 КПК України у клопотанні зазначаються виклад обставин, що дають підстави вважати, що підозрюваний, обвинувачений, перебуваючи на посаді, знищить чи підробить речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.
Під час розгляду вказаного клопотання органом досудового розслідування не було надано слідчому судді чітких доказів та даних про можливе перешкоджання підозрюваним кримінальному провадженню інших чином шляхом продовження своєї злочинної діяльності, оскільки інкриміноване у провину підозрюваному кримінальне правопорушення було викрито органом досудового розслідування, а відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені 07.01.2025, тобто повних 7 місяців тому.
Також, слідчому судді органом досудового розслідування не надано доказів того, що невідсторонення підозрюваного ОСОБА_4 від посади надасть змогу останньому шляхом знищення, переховування, спотворення чи підроблення документів перешкоджати кримінальному провадженню.
Слідчий суддя враховує і негативні наслідки відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 від посади, оскільки це буде перешкоджати належному утриманню 3-х дітей підозрюваного (а.с. 196-198) суттєво негативно вплине на забезпечення прав та розвитку Козельщинської об'єднаної територіальної громади.
Таким чином у задоволенні клопотання керівника Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №42025172010000001 від 07.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, про відсторонення ОСОБА_4 від посади слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 131, 156, 157, 370-372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні клопотання керівника Глобинської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №42025172010000001 від 07.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, про відсторонення ОСОБА_4 від посади - відмовити.
Копію ухвали суду вручити (надати) прокурору, підозрюваному та його захиснику.
Ухвала слідчого судді, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_8
Повний текст ухвали проголошено 18.08.2025 року о 17 год. 15 хв.