Постанова від 19.08.2025 по справі 727/10201/25

Справа № 727/10201/25

Провадження № 3/727/2188/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2025 року м. Чернівці

Шевченківський районний суд м. Чернівці у складі:

головуючого судді Літвінової О.Г.,

за участю прокурора Юрчишин І.І.,

особи, відносно якої складено протокол

про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,

прокурор Черновський В.В.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла із Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , українки, громадяники України, головний спеціаліст з питань персоналу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації) з 21.02.2020 року по 17.01.2024 року. за ст. 172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

Встановив:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 328 від 11.08.2025 року, ОСОБА_1 , будучи головним з питань персоналу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації) та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є державні службовці, суб'єктом на якої поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (тобто всупереч встановленого строку - до 01.04.2024 року та згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).

На підставі наказу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації № 3-ос від 20.02.2020 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста з питань персоналу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації з 21.02.2020 року із збереженням 9 рангу державного службовця.

На підставі наказу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації) № 02-ос від 10.01.2024 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста з питань персоналу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації з 17.01.2024 року.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно вимог роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 02.04.2024 року подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов'язку подання щорічної декларації за 2023 рік, ОСОБА_1 не відноситься.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, у зв'язку із тим, що їй було відомо про подачу щорічної декларації за 2023 рік.

Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомила, що їй було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, однак замешкалась та подала декларацію до Реєстру несвоєчасно. (пояснення додається).

Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік для ОСОБА_1 , як головного спеціаліста з питань персоналу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації), становить до 01.04.2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, 02.04.2024 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (при встановленому строку до 01.04.2024 року), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, який вчинив адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце роботи головного спеціаліста з питань персоналу Департаменту комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації), де працювала ОСОБА_1 , а саме: Департамент комунікацій Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації), юридична адреса: вул. Грушевського 1, м. Чернівці, 58002.

Відповідно до ст. 221 та ч. 2 ст. 257, 276 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, разом з матеріалами перевірки надсилається до Шевченківського районного суду м. Чернівці, за місцем вчинення правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП та накласти на стягнення в межах санкції статті.

ОСОБА_1 у судовому засідання визнала свою вину у вчинення правопорушення передбаченого .1ст. 172-6 КУпАП та пояснила, що не мала прямого умислу у невчасній подачі декларації.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового засідання, вражає, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, її винність в цьому підтверджується протоколом №328 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП від 11.08.2025 року та іншими матеріалами справи, в зв'язку з чим за вчинене його необхідно притягнути до відповідальності.

При накладенні стягнення враховую, характер вчиненого правопорушення та ступінь вини порушника, його особу, матеріальний стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Також вважаю, що згідно вимог ст. 40-1 КпАП України з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.40-1,172-6ч.1,221,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», суддя, -

Постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її оголошення.

Суддя Літвінова О.Г.