Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/7241/25
Номер провадження 1-кс/711/1791/25
08 серпня 2025 року м.Черкаси
за участі
секретаря судових засідань - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12024250000000435 від 04.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
Старший слідчий відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженим прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12024250000000435 від 04.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування клопотання зазначено, що СУ ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024250000000435 від 04.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції про результати проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік (виправленої), поданої ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 . За результатами перевірки декларації встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 4 490 344,01 грн., що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.
Так, під час проведення перевірки декларації, встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації зазначим наступні недостовірні відомості.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , яка використовувалася ним як фактичне місце проживання.
Відповідно до відомостей ІНФОРМАЦІЯ_2 вартість вказаної квартири станом на 31.12.2023 могла становити 788 832,00 грн.
Суб'єкт декларування відобразив відомості, які не відповідають дійсності про реєстраційний номер та вартість житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , який належить йому на праві власності, обравши у відповідних полях позначки «Не застосовується» та «Не відомо».
Під час перевірки встановлено, що вказаний об'єкт нерухомості суб'єкт декларування набув на підставі договору купівлі-продажу будинку від 22.02.2019 № 247.
Згідно з п. 5 вказаного договору ринкова вартість об'єкта оцінки складає 75 616,16 грн. відповідно до звіту про оцінку майна № 13-190221-001.
Реєстраційний номер об'єкта - 1772137371225, що підтверджується відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
При цьому суб'єкт декларування у поданих ним деклараціях за 2019, 2020, 2021 роки не вказував вартість такого житлового будинку.
Суб'єкт декларування не скористався правом надати пояснення з цього питання.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 75 616,16 гривні.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку, кадастровий номер: 7122586300:01:001:0485, загальною площею 1400 кв. м, на якій розташований житловий будинок, відомості про який зазначено у п. 1.2 цього Обґрунтованого висновку.
Під час перевірки встановлено, що вказаний житловий будинок розташований на земельній ділянці, кадастровий 7122586300:01:001:0485, яка перебуває у комунальній власності, про що зазначено у п. 2 договору купівлі-продажу будинку від 22.02.2019 № 247.
За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_3 вартість вказаної земельної ділянки станом на 22.02.2019 могла становити 750 000,00 гривень.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 750 000,00 гривень.
Суб'єкт декларування відобразив відомості, які не відповідають дійсності, про реєстраційний номер та вартість житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , обравши у відповідних полях позначки «Не застосовується» та «Не відомо».
Під час перевірки встановлено, що вказаний об'єкт нерухомості суб'єкт декларування набув на підставі договору купівлі-продажу від 22.02.2019 № 242.
Згідно з п. 5 вказаного договору ринкова вартість об'єкта оцінки складає 75 398,05 грн. відповідно до Звіту про оцінку майна № 13-181112-001.
Реєстраційний номер об'єкта - 1772032071225, що підтверджується відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
При цьому суб'єкт декларування у поданих ним деклараціях за 2019, 2020, 2021 роки не вказував вартість такого житлового будинку.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 75 398,05 гривні.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про земельну ділянку, кадастровий номер: 7122586300:01:001:0460, загальною площею 1454 кв. м, на якій розташований житловий будинок, відомості про який зазначено у п. 1.4 цього Обґрунтованого висновку.
Під час перевірки встановлено, що вказаний житловий будинок розташований на земельній ділянці, кадастровий 7122586300:01:001:0460, яка перебуває у комунальній власності, про що зазначено у п. 2 договору купівлі-продажу будинку від 22.02.2019 № 242.
За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_3 вартість вказаної земельної ділянки станом на 22.02.2019 могла становити 780 160,00 гривень.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 780 160,00 гривень.
Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомості - житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер: 264681371225, загальною площею 70 кв. м, житловою площею 45,5 кв. м, який належить на праві власності ОСОБА_5 та перебував у користуванні члена сім'ї (сина - ОСОБА_6 ) як фактичне місце проживання, що підтверджується відомостями Єдиного державного демографічного реєстру.
Також суб'єкт декларування не вказав відомостей про земельну ділянку, кадастровий номер: 7122510100:09:007:0026, загальною площею 400 кв. м., на якій розташований вказаний житловий будинок, яка належить на праві власності ОСОБА_5 та перебувала в користуванні члена сім'(сина - ОСОБА_6 ).
Таким чином, суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про об'єкт нерухомості, який використовувався членом сім'ї (донькою - ОСОБА_7 ) у зв'язку з фактичним місцем проживання у звітному періоді.
Під час перевірки не вдалось встановити такий об'єкт.
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 3 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 2 470 006,21 грн. (п.п. 1.1-1.5), чим не дотримав вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону.
2. У розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації
2.1. Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про автомобіль TAYOTA C-HR, 2019 року випуску, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , який належить на праві власності ОСОБА_8 з 17.03.2020 та перебував у користуванні суб'єкта декларування у звітному періоді.
Під час перевірки встановлено, що суб'єкт декларування з 02.05.2023 по 02.05.2024 є «персоною з правом керування транспортним засобом» за заявою власника - ОСОБА_8 , та йому було видано свідоцтво про реєстрацію для поїздки за кордон, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_3 , вартість вказаного автомобіля станом на 31.12.2023 могла становити 835 600,00 грн.
2.2. Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, про вартість транспортного засобу - УАЗ 220695-520, 2018 року випуску, який перебуває у його власності з 02.11.2018, вказавши 503 000,00 гривень.
Під час перевірки встановлено, що вартість вказаного транспортного засобу становить 493 626,00 грн, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 9374,00 гривні.
2.3. Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, про вартість транспортного засобу - Chevrolet Niva, 2018 року випуску, який перебуває у його власності з 02.11.2018, вказавши 419 900,00 гривень.
Під час перевірки встановлено, що вартість вказаного транспортного засобу становить 359 101,00 грн, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 60 799,00 гривень.
2.4. Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, про ідентифікаційний номер та вартість транспортного засобу - ВАЗ 21140, 2005 року випуску, який перебуває у його власності з 12.02.2020, обравши у відповідних полях позначки «Не застосовується» та «Не відомо».
Під час перевірки встановлено, що ідентифікаційний номер вказаного транспортного засобу - НОМЕР_2 , а вартість становить 40 000,00 грн., що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 40 000,00 грн.
2.5. Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про мотоцикл LINHAI AD V4W, ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , який належить йому на праві власності та зареєстрований в Чехії.
Під час перевірки вартість вказаного мотоцикла встановити не вдалось.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності.
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 6 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності (п. 2.1-2.5), на загальну суму 945 773,00 грн. (п. 2.1-2.4), чим не дотримав вимоги п.3 ч. 1 ст. 46 Закону.
3. У розділі 8 «Корпоративні права» декларації
3.1. Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про свої корпоративні права в компанії ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_4 , розташованій в м. Прага, Чехія, в розмірі 200 000,00 чеських крон, що підтверджується відповідними відомостями Торгового реєстру Чехії.
За офіційним курсом НБУ (1 чеська крона станом на 31.12.2023 дорівнює 1,7080 грн) 200 000,00 чеських крон еквівалентно 341 600,00 гривням.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на суму 341 600,00 гривень.
3.2. Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про свої корпоративні права в компанії ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_5 , розташованій в м. Прага, Чехія, в розмірі 200 000,00 чеських крон, що підтверджується відповідними відомостями Торгового реєстру Чехії.
За офіційним курсом НБУ (1 чеська крона станом на 31.12.2023 дорівнює 1,7080 грн) 200 000,00 чеських крон еквівалентно 341 600,00 гривням.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на суму 341 600,00 гривень.
3.3. Суб'єкт декларування не зазначив відомостей про свої корпоративні права в компанії ІНФОРМАЦІЯ_6 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_6 , розташованій в м. Прага, Чехія, в розмірі 100,00 чеських крон, що підтверджується відповідними відомостями Торгового реєстру Чехії.
За офіційним курсом НБУ (1 чеська крона станом на 31.12.2023 дорівнює 1,7080 грн) 100,00 чеських крон еквівалентно 170,80 гривні.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які відрізняються від достовірних, на суму 170,80 гривні.
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 8 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 683 370,80 грн (п.п. 3.1-3.3), чим не дотримав вимоги п. 5 ч. 1 ст. 46 Закону.
4. У розділі 12 «Грошові активи» декларації
Суб?єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, про свій грошовий актив у вигляді готівкових коштів у розмірі 10 300,00 дол. США.
Під час перевірки встановлено, що суб'єкт декларування у період з 2003 по 2023 рік отримав дохід на загальну суму 49 918,43 грн, що підтверджується відомостями Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, а також отримав у 2021 році дохід від відчуження майнових прав на квартиру загальною площею 40,63 кв. м, розташовану в м. Києві, розмір якого не встановлено під час повної перевірки декларації.
Крім того, згідно з декларацією суб'єкта декларування за 2020 рік, ним отримано дохід від відчуження нерухомого майна в розмірі 280 000,00 гривень.
Також під час перевірки встановлено, що суб'єкт декларування у своїх деклараціях зазначає відомості про дохід у вигляді заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи, від компанії ІНФОРМАЦІЯ_7 , засновником та кінцевим бенефіціарним власником якої він є.
При цьому під час перевірки не вдалось підтвердити реальність отримання такого доходу у звітному періоді.
Разом з тим суб'єкт декларування здійснював видатки на придбання:
- 2-х житлових будинків у розмірі 75 616,16 грн та 75 398,05 грн, що підтверджується відомостями ДРРП;
- садового будинку, земельних ділянок у Чехії вартістю 700 000,00 чеських крон, що еквівалентно за курсом НБУ на 31.12.2015 - 679 129,50 грн;
- квартири у Чехії вартістю 4 100 000,00 чеських крон, що еквівалентно за курсом НБУ на 31.12.2011 - 1 629 565,50 грн;
- майнових прав у розмірі 759 745,00 грн, 205 650,25 грн, 539 760,00 грн та 252 000,00 грн, що підтверджується інформацією, наданою ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »;
- транспортних засобів - автомобіля УАЗ 220695-520 вартістю 493 626,00 грн, Chevrolet Niva вартістю 359 101,00 грн та ВАЗ 21140 вартістю 40 000,00 грн, що підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів;
- корпоративних прав, відомості про які зазначено в п. 3 цього Обґрунтованого висновку;
- квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_5 , в розмірі 2 229 400,00 грн, згідно з довідкою номер 237 від 14.02.2018 фонд фінансування будівництва А «ЖК ОБЕРІГ», що також підтверджується відомостями ДРРП та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 »;
- на загальножиттєві витрати у звітному періоді в розмірі 195 936,72 грн та 196 785,26 грн (не враховуючи здійснені видатки у вигляді переказів на інших фізичних осіб), що підтверджується інформацією, наданою банківськими установами.
Вказані обставини свідчать про неможливість здійснення суб'єктом декларування заощаджень, відомості про які ним зазначено у декларації, із законних джерел доходів.
Суб'єкт декларування зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на суму 391 194,00 грн (еквівалент 10 300 дол. США за курсом НБУ на 31.12.2023).
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 12 декларації зазначив відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 391 194,00 грн, чим не дотримав вимоги п. 8 ч. 1 ст. 46 Закону.
Крім того, під час перевірки встановлено, що у суб'єкта декларування наявні фінансові зобов'язання на території Чехії, проте під час перевірки не вдалось встановити дату виникнення та розмір таких зобов'язань.
Відповідно до Форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка затверджена наказом Національного агентства від 23.07.2021 № 449/21, на початку заповнення декларації суб'єкт декларування ознайомлюється з Правилами заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Після ознайомлення проставляється відповідна відмітка.
Відповідно до інформації, яка надана ІНФОРМАЦІЯ_9 , декларація до Реєстру подана ОСОБА_4 01.04.2024 о 16 год. 23 хв., з IP-адреси НОМЕР_7 .
03.04.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ) було скеровано запит № 70857-2025, щодо надання копій необхідних документів, які стали підставою набуття права власності, проте було отримано відповідь № 31/31/14-3737-2025 від 04.04.2025, відповідно до якої зазначено, що дані документи можливо отримати лише за наявності відповідної ухвали суду.
На теперішній час, з метою повного, всебічного розслідування кримінального провадження, збору доказів та встановлення істини, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів та дослідженні документів (інформації), що перебуває у володінні службових/посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ), а саме:
- щодо транспортного засобу TOYOTA C-HR, 2019 року випуску, ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_1 , що належить на праві власності ОСОБА_8 : (копій документів, які стали підставою набуття права власності ОСОБА_8 ; копія договору купівлі-продажу; копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; копія заяви власника ОСОБА_8 про визначення ОСОБА_4 особою з правом керування вказаним транспортним засобом у період з 02.05.2023 по 02.05.2024; копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, яке було видане ОСОБА_4 для виїзду за кордон; копія довідки або іншого документа з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, в якому зазначено інформацію про осіб, які мали право керування вказаним автомобілем; інформація щодо дати видачі свідоцтва про реєстрацію для поїздки за кордон);
- щодо транспортного засобу УАЗ 220695-520, 2018 року випуску, який перебуває у власності ОСОБА_4 : (копії реєстраційних документів, у тому числі свідоцтва про реєстрацію; документи, що підтверджують набуття права власності на вказаний ТЗ (02.11.2018), VIN-код транспортного засобу, реєстраційний номер; інформація щодо оціночної або довідкової вартості, якщо така зазначена у системі);
- щодо транспортного засобу Chevrolet Niva, 2018 року випуску, який перебуває у власності ОСОБА_4 : (копії реєстраційних документів, включаючи свідоцтво про реєстрацію, VIN-код, реєстраційний номер; документи, що підтверджують набуття права власності (02.11.2018); інформація про зазначену або довідкову вартість транспортного засобу у відповідний період);
- щодо транспортного засобу ВАЗ 21140, 2005 року випуску, ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_2 , який перебуває у власності ОСОБА_4 з 12.02.2020: (копії реєстраційних документів, включаючи свідоцтво про реєстрацію; документи, що підтверджують набуття права власності; технічні характеристики ТЗ та зазначена у реєстрі або системі вартість).
Вищевказані відомості можливо отримати лише в ході тимчасового доступу до документів та дослідженні документів, які знаходяться у володінні службових/посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 .
Вищевказані документи необхідні з метою проведення відповідних експертиз та можуть бути використані як доказ у вказаному кримінальному провадженні.
Враховуючи вище викладене, слідчий за погодженням з прокурором звернулась до слідчого судді з даним клопотанням.
В судове засідання слідча не з'явилась, оскільки у поданому клопотанні просила здійснювати його розгляд без участі слідчого.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ) в судове засідання не з'явився, проте відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України його неявка не перешкоджає розгляду даного клопотання.
Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи вищенаведене, судовий розгляд здійснювався без фіксації процесу технічними засобами.
Вивчивши клопотання та надані слідчим матеріали з кримінального провадження №12024250000000435 від 04.11.2024 слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Згідно п. п. 1,2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 132 КПК України, - застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні №12024250000000435 від 04.11.2024, СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, щодо суб'єкта декларування ОСОБА_4 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції про результати проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за 2023 рік (виправленої), поданої ОСОБА_4 , депутатом ІНФОРМАЦІЯ_1 . За результатами перевірки декларації встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації вказав відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 4 490 344,01 грн., що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.
Так, під час проведення перевірки декларації, встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації зазначив недостовірні відомості щодо нерухомого та рухомого майна, корпоративних прав, грошових активів.
З метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, 03.04.2025 органом досудового розслідування до ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ) було скеровано запит № 70857-2025, щодо надання копій необхідних документів, які стали підставою набуття права власності, проте було отримано відповідь № 31/31/14-3737-2025 від 04.04.2025, відповідно до якої зазначено, що дані документи можливо отримати лише за наявності відповідної ухвали суду.
Враховуючи викладене, слідчий суддя погоджується з тим, що з метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, органу досудового розслідування необхідно дослідити документи, які стали підставою набуття суб'єктом декларування права власності на транспортні засоби, у зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) адреса: АДРЕСА_6 .
Слідчим доведено, що:
- вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) адреса: АДРЕСА_6 , та мають важливе значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також використовуватися для проведення інших слідчих та процесуальних дій;
- іншими способами, окрім тимчасового доступу до документів неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, 162-164 КПК України, -
Клопотання старшого слідчого відділу Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №12024250000000435 від 04.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовільнити.
Надати старшому слідчому СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_2 ; старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ; старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ) (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) адреса: АДРЕСА_6 , з можливістю вилучити на паперовому та/або електронному носії документи (інформацію), а саме:
- щодо транспортного засобу TOYOTA C-HR, 2019 року випуску, ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_1 , що належить на праві власності ОСОБА_8 : (копій документів, які стали підставою набуття права власності ОСОБА_8 ; копія договору купівлі-продажу; копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; копія заяви власника ОСОБА_8 про визначення ОСОБА_4 особою з правом керування вказаним транспортним засобом у період з 02.05.2023 по 02.05.2024; копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, яке було видане ОСОБА_4 для виїзду за кордон; копія довідки або іншого документа з Єдиного державного реєстру транспортних засобів, в якому зазначено інформацію про осіб, які мали право керування вказаним автомобілем; інформація щодо дати видачі свідоцтва про реєстрацію для поїздки за кордон);
- щодо транспортного засобу УАЗ 220695-520, 2018 року випуску, який перебуває у власності ОСОБА_4 : (копії реєстраційних документів, у тому числі свідоцтва про реєстрацію; документи, що підтверджують набуття права власності на вказаний ТЗ (02.11.2018), VIN-код транспортного засобу, реєстраційний номер; інформація щодо оціночної або довідкової вартості, якщо така зазначена у системі);
- щодо транспортного засобу Chevrolet Niva, 2018 року випуску, який перебуває у власності ОСОБА_4 : (копії реєстраційних документів, включаючи свідоцтво про реєстрацію, VIN-код, реєстраційний номер; документи, що підтверджують набуття права власності (02.11.2018); інформація про зазначену або довідкову вартість транспортного засобу у відповідний період);
- щодо транспортного засобу ВАЗ 21140, 2005 року випуску, ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_2 , який перебуває у власності ОСОБА_4 з 12.02.2020: (копії реєстраційних документів, включаючи свідоцтво про реєстрацію; документи, що підтверджують набуття права власності; технічні характеристики ТЗ та зазначена у реєстрі або системі вартість).
Строк дії цієї ухвали один місяць з дня її постановлення.
Роз'яснити уповноваженим особам ІНФОРМАЦІЯ_10 (філія ІНФОРМАЦІЯ_11 ), що відповідно до вимог ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали суду, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на отримання вказаної інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_15