Ухвала від 18.08.2025 по справі 591/9228/25

Справа № 591/9228/25

Провадження № 2-н/591/3034/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2025 року м. Суми

Зарічний районний суд м. Суми в особі судді Косар А. І. розглянув матеріали заяви ОСОБА_1 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину з ОСОБА_2

і установив:

12.08.2025 ОСОБА_1 подала до Зарічного районного суду м. Суми заяву видачу судового наказу за вимогою про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину, у якій просить стягнути з ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі (однієї чверті) заробітку (доходу) боржника, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.

Наказне провадження є самостійним і спрощеним видом судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику заявника та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.

Розглянувши вище зазначену заяву про видачу судового наказу, суд зазначає таке.

Відповідно до вимог частини другої статті 167 Цивільного процесуального кодексу України /далі - ЦПК/, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Частиною першою статті 160 ЦПК, передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.

У наказному провадженні можливе задоволення лише документально підтверджених і безспірних вимог, перелічених у статті 161 ЦПК України.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 161 ЦПК, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

Суддя встановила, що у заяві ОСОБА_1 про видачу судового наказу щодо стягнення аліментів у розмірі на одну дитину заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 ЦПК.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 165 ЦПК, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу.

Згідно з частиною другою статті 167 ЦПК, за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.

Таким чином, за встановлених обставин суддя відмовляє у видачі судового наказу.

Враховуючи положення частини другої статті 166 ЦПК, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктом 4 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Керуючись стст. 161, 163, 165-167, 260, 353 -355Цивільного процесуального кодексу України,

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину з ОСОБА_2 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення до Сумського апеляційного суду. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя А. І. Косар

Попередній документ
129583626
Наступний документ
129583628
Інформація про рішення:
№ рішення: 129583627
№ справи: 591/9228/25
Дата рішення: 18.08.2025
Дата публікації: 20.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Зарічний районний суд м. Сум
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - 1/4, на двох дітей - 1/3, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (12.08.2025)
Дата надходження: 12.08.2025
Предмет позову: про стягнення аліментів на дитину