Справа № 127/12212/21
Провадження № 3-в/127/111/25
14 серпня 2025 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши матеріали подання Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 14.06.2021 у справі № 127/12212/21 відносно ОСОБА_1 , при наявності підстав, які унеможливлюють виконання даної постанови, суд
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 14.06.2021 у справі № 127/12212/21 відносно ОСОБА_1 .
Вказане подання мотивовано тим, що 16.08.2021 до уповноваженого органу з питань пробації надійшла постанова Вінницького міського суду Вінницької області від 14.06.2021 стосовно ОСОБА_1 , якого визнано винним за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт. 16.08.2021 ОСОБА_1 був викликаний до уповноваженого органу з питань пробації з обов'язком з'явитись 19.08.2021, проте у встановлений день не з'явився. 20.08.2021 було повторно здійснено виклик ОСОБА_1 до уповноваженого органу з питань пробації на 25.05.2021, проте в установлений день правопорушник не з'явився.
Протягом перебування на обліку порушника до 07.06.2022 було неодноразово здійснено запити до: відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України у Вінницькій області, Вінницького райнного відділу ДВС у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Київ), органів поліції тощо та здійснювались неодноразові виклики до уповноваженого органу з питань пробації з метою встановлення місцезнаходження ОСОБА_1 , але місцеперебування порушника не вдалось встановити.
07.06.2022 правопорушник ОСОБА_1 з'явився до уповноваженого органу з питань пробації отримав направлення для відбування адміністративного стягнення та був належним чином ознайомлений, але до відбування стягнення не приступив без поважної причини та 19.07.2022 року постановою Вінницького міського суду Вінницької області було застосовано адміністративний арешт за ст. 183-2 КУпАП.
В період з листопада 2022 з метою належного виконання постанови суду ОСОБА_1 повторно викликався до уповноваженого органу з питань пробації, але за викликами правопорушник не з'являвся та повторними розшуковими діями місце перебування порушника встановити не виявилось можливим.
22.07.2025 отримано повідомлення з ІНФОРМАЦІЯ_2 , у якому зазаначено, що ОСОБА_1 призваний 10.12.2024 за мобілізацією та направлений для проходження військової службив Збройних силах України у військову частину НОМЕР_1 .
Оскільки наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, враховуючи викладене, керуючись ст. 304 КУпАП, орган пробації вважає за доцільне направити матеріали ОСОБА_1 до Вінницького міського суду Вінницької області, щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням вищезазначеної постанови суду.
Суд, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об'єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування, суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день, суспільно корисні роботи не призначаються особам з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років
Як передбачено ст. 325-1 КУпАП, постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання постановою законної сили, виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається відповідним органом місцевого самоврядування, за виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Крім того, порядок виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт передбачений наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» (далі Порядок).
Судом встановлено, що 14.06.2021 Вінницьким міським судом Вінницької області винесено постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді 120 годин суспільно корисних робіт.
Постанова набрала законної сили 25.06.2021 та була направлена для виконання.
Так, підставою для звернення органом пробації з вказаним поданням до суду стала мобілізація 10.12.2024 ОСОБА_1 для проходження військової служби в Збройних силах України у військову частину НОМЕР_1 .
Даний факт є обставиною, яка унеможливлює на даний час виконання стягнення у виді суспільно корисних робіт, при цьому, суд звертає увагу, що в уповноваженого органу з питань пробації були можливості для виконання даної постанови до 10.12.2024.
Не дивлячись на те, що ОСОБА_1 неодноразово не з'являвся до уповноваженого органу з питань пробації, хоча орган пробації неодноразово направляв ОСОБА_1 на відпрацювання суспільно корисних робіт, що свідчить про те, що правопорушник з'являвся для відпрацювання накладеного на нього стягнення.
Як вбачається з матеріалів подання, ОСОБА_1 був ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання у виді 120 годин суспільно-корисних робіт ще 07.06.2022.
Однак, саме 26.10.2022 ОСОБА_1 прибув до МКП «УК «Територія Комфорту» на відпрацювання суспільно корисних робіт в кількості 120 год., але до відпрацювання не приступив, так як на той час були відсутні вакансії. Про наявність вакансій уповноважений орган з пить пробації зобов'язались повідомити.
Як вбачається із матеріалів подання, уповноважений орган з питань пробації з 26.10.2022 ОСОБА_1 на відпрацювання суспільно корисних робіт, більше не направляв, однак мав усі можливості для цього, оскільки дане комунальне підприємство не є одним у переліку визначеним рішенням № 1682 Вінницької міської ради від 18.08.2022.
Варто зазначити, що орган пробації лише 27.02.2023 направляє запит виключно до ІНФОРМАЦІЯ_3 , однак до ІНФОРМАЦІЯ_4 запитів не направлено для встановлення інформації стосовно ОСОБА_1 .
Враховуючи обставини та не можливість розшукати ОСОБА_1 , орган пробації лише у липні 2025 року отримує інформацію про те, що ОСОБА_1 призваний за мобілізацією для проходження військової служби в Збройних силах України у військову частину НОМЕР_1 .
Крім того, як вбачається із матеріалів подання, орган пробації із періодичністю у майже рік від дати останнього запиту, який був скерований у березні 2023 року, знову почав розшукові дії стосовно ОСОБА_1 тільки у квітні 2024 року.
Тобто в період часу з 26.10.2022 по 22.07.2025 уповноважений орган з питань пробації мав можливість направити ОСОБА_1 до інших комунальних підприємств для відбування суспільно корисних робіт або мав би вжити усіх заходів для розшуку правопорушника у більш коротший термін, що свідчить про те, що орган пробації не вжив усіх заходів для направлення ОСОБА_1 на виконання призначеного покарання. Тим самим не виконав постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 14.06.2021.
Враховуючи вищевикладене, а також бездіяльність органу пробації, яка полягає у відсутності належного контролю та реалізації дій, спрямованих на виконання судового рішення, суд приходить до переконання, що прийняття рішення за вказаними матеріалами не можливе, а тому їх необхідно повернути для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 278, 304,325-1 КУпАП України, суд,
Матеріали подання Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області про вирішення питання, щодо подальшого виконання постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 14.06.2021 у справі № 127/12212/21 відносно ОСОБА_1 при наявності підстав, які унеможливлюють виконання даної постанови - повернути начальнику Вінницького міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області для доопрацювання.
Копію постанови суду направити керівнику Вінницької окружної прокуратури для організації контролю за виконанням постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 14.06.2021 у справі № 127/12212/21.
Про результати розгляду постанови повідомити Вінницький міський суд Вінницької області у найкоротший строк.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: