Справа № 201/10052/25
Провадження № 1-кс/201/3599/2025
Іменем України
15 серпня 2025 року м. Дніпро
Слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника - адвоката ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого - т.в.о. начальника 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_5 , погоджене прокурором Лисичанської окружної прокуратури Луганської області ОСОБА_3 , про здійснення спеціального досудового розслідування в межах кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025130000000195 від 07.04.2025 відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Брянка Луганської області, громадянки України, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Слідчий звернувся з погодженим прокурором клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування, на обґрунтування якого зазначив, що Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».
Відповідно до вказаного переліку вся територія Алчевського району Луганської області до складу якого входить м. Брянка з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
На початку серпня 2023 року, але не пізніше 17.08.2023 (більш точний час в ході досудового розслідування з об'єктивних причин встановити не виявилось можливим) у громадянки України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебувала на тимчасово окупованій території м. Брянка Алчевського району Луганської області, виник злочинний умисел направлений на обрання депутатом до незаконного органу влади на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема до т.зв. «ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» (мовою оригіналу: «совет городского округа муниципальное образование городской округ город Брянка лнр»), яка розташована за адресою: Луганська область, Алчевський район, м. Брянка, пл. Леніна, буд. 9.
17.08.2023 ОСОБА_6 , добровільно зареєстровано кандидатом в депутати до так званої «ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» від т.зв. «Луганського регіонального відділення всеросійської політичної партії «єдина росія» по єдиному виборчому округу» (мовою оригіналу - «Луганское региональное отделение всеросийской политической партии «единая россия» по единому избирательному округу»), про що так званою «територіальною виборчою комісією міста Брянки лнр» (мовою оригіналу - «территориальная избирательная комиссия города Брянки лнр») винесено рішення № 13/61.
У період з 01 по 10 вересня 2023 року, у відповідності до законодавства рф та так званої «лнр», на тимчасово окупованій території Луганської області проведено незаконні «вибори депутатів народної ради Луганської народної республіки першого скликання та вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень Луганської народної республіки першого скликання».
За результатами проведених незаконних виборів, так званим «рішенням територіальної виборчої комісії міста м. Брянки» № 26/100 від 18.09.2023 «про реєстрацію обраного депутата ради міського округу міста Брянки першого скликання ОСОБА_6 » (мовою оригіналу: «О регистрации избранного депутата совета городского округа города Брянки первого созыва ОСОБА_6 »), ОСОБА_6 обрано до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме до так званої «ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр».
Згідно з так званим «положенням про раду міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» - «рада міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» - це представницький орган місцевого самоврядування, який має право представляти інтереси населення та приймати від його імені рішення, що діють на всій території округу».
У подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, на т.зв. «першій сесії депутатів ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», яка відбулась 19.09.2023, добровільно висунула свою кандидатуру на посаду так званого «голови ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» та в результаті відкритого голосування останню обрано на зазначену посаду, на якій вона здійснює свою протиправну діяльність на тимчасово окупованій території м. Брянка Алчевського району Луганської області.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у добровільному обранні громадянки України до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тобто на території, яка віднесена до тимчасово окупованої Російською Федерацією території України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням майже всієї території Луганської області, у тому числі м. Брянка Луганської області, проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 147 (8072) від 22.07.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик ОСОБА_6 на 26.07.2025, 27.07.2025 та 28.07.2025 за зазначеною в повістці адресою органу досудового розслідування для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні за № 22025130000000195 від 07.04.2025, та отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного тощо.
Жодного разу у призначений час громадянка України ОСОБА_6 у призначене місце не з'явилась про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням із прокурором 29.07.2025, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_6 , повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений діючим кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 152 (8077) від 29.07.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження.
Таким чином, 29.07.2025 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 , набула статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у добровільному обранні громадянки України до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора.
Одночасно із повідомленням про підозру опубліковано повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_6 на 02.08.2025, 03.08.2025 та 04.08.2025 за зазначеною в повістці адресою органу досудового розслідування для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22025130000000195 від 07.04.2025, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного тощо.
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_6 у призначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
05.08.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а також факт перебування останньої на тимчасово окупованій території повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: повідомленням про вчинення кримінального правопорушення від 02.04.2025 відповідно до якого ОСОБА_6 у вересні 2023 року добровільно обрано до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме обрано т.зв. «депутатом ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр»; протоколом огляду від 07.04.2025 сайту т.зв. «ФНС россии» (мовою оригіналу) на якому сформовано т.зв. «Выписку из единого государственного реестра юридических лиц» (мовою оригіналу), стосовно т.зв. «ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», де вказано адресу розташування, види діяльності, а також, що ОСОБА_6 є її «головою»; інформацією з Державної прикордонної служби від 15.04.2025, відповідно до якої ОСОБА_6 лінію розмежування з тимчасово окупованими територіями та державний кордон України в період з 08.11.2017 по 15.04.2025 не перетинала; протоколами допитів свідків які показали, що особисто знайомі з ОСОБА_6 , а також підтвердили факт обрання останньої на тимчасово окупованій території т.зв. «депутатом ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр»; протоколами пред'явлення для впізнання за участі свідків за фотознімком ОСОБА_6 ; протоколом огляду від 22.04.2025, яким встановлено т.зв. «протокол территориальной избирательной комиссии города Брянка о результатах выборов», де мається список обраних т.зв. «депутатов», серед яких і ОСОБА_6 ; протоколами оглядів від 23.04.2025, 25.04.2025, в ході яких встановлено публікації з фотознімками та відеозаписами на яких встановлено ОСОБА_6 , та в яких повідомляється про роботу окупаційної влади на тимчасово окупованій території; висновком судово - портретної експертизи № 309 від 10.06.2025, згідно якого на виявлених під час огляду мережі Інтернет фотознімках та відеозаписах зображена саме ОСОБА_6 ; протоколом огляду від 24.04.2025, яким встановлено т.зв. «решение Совета городского округа муниципальное образование городской округ город Брянка луганской народной республики от 19.09.2023 № 3 «Об избрании председателя Совета городского округа муниципальное образование городской округ город Брянка Луганской народной республики» (мовою оригіналу); протоколом огляду від 22.04.2025, яким встановлено т.зв. «решение от 19.09.2023 № 26/100 «О регистрации избранного депутата Совета городского округа города Брянка первого созыва ОСОБА_6 » (мовою оригіналу); протоколом огляду від 24.04.2025, яким встановлено т.зв. «решение Совета городского округа муниципальное образование городской округ город Брянка луганской народной республики от 26.10.2023 № 2 «Об утверждении Положения об Совета городского округа муниципальное образование городской округ город Брянка луганской народной республики» (мовою оригіналу); іншими доказами у даному кримінальному провадженні.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваної ОСОБА_6 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
Той факт, що підозрювана ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України підтверджується вищеназваними матеріалами кримінального провадження.
Про те, що підозрювана переховується від слідства та суду свідчить таке:
- з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135КПК України в газеті «Урядовий кур'єр» № 147 (8072) від 22.07.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 на 26.07.2025, 27.07.2025 та 28.07.2025 за зазначеною в повістках адресою, допиту та проведення слідчих дій у кримінальному провадженні № 22025130000000195 від 07.04.2025;
- з дотриманням вимог ст. ст. 111, 133, 135, 137, 278 КПК України в газеті «Урядовий кур'єр» № 152 (8077) від 29.07.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик підозрюваної ОСОБА_6 на 02.08.2025, 03.08.2025 та 04.08.2025 за зазначеною в повістці адресою для вручення письмового повідомлення про підозру, допиту в якості підозрюваної та проведення слідчих дій у кримінальному провадженні № 22025130000000195 від 07.04.2025.
Жодного разу у призначений час підозрювана ОСОБА_6 у визначене місце не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
Враховуючи те, що підозрювана належним чином викликалась для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явилась у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, та згідно показань свідків, оглядів мережі Інтернет перебуває на тимчасово окупованій території, необхідно вважати, що підозрювана ОСОБА_6 переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних
Враховуючи наведене, достовірно встановлено, що підозрювана ОСОБА_6 : обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України; переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності (ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, зокрема, не прибула на виклик без поважної причини більше 2 разів); перебуває на тимчасово окупованій території України.
Таким чином, наявні достатні підстави для проведення спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України у кримінальному провадженні № 22025130000000195 від 07.04.2025.
Прокурор у судовому засіданні підтримав клопотання та просив ухвалити рішення, яким надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування з підстав, зазначених в клопотанні.
Захисник в судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання, оскільки не встановлено чи умислено вона не хоче з'являтися.
Вислухавши думку прокурора, захисника, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного, обвинуваченого лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або оголошений у міжнародний розшук. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного, обвинуваченого розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
У відповідності з п. 4 ч. 3 ст. 297-2 КПК України факт перебування ОСОБА_6 ,на тимчасово окупованій території повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а також встановлено, що ОСОБА_6 , постійно перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме у м. Брянка Алчевського району, яке натепер фактично є тимчасово окупованою територією і не підконтрольною державній владі України.
Відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, у т.ч. передбачених ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Наведені докази в своїй сукупності підтверджують, що ОСОБА_6 , перебуває на тимчасово окупованій території, приймає участь в протиправних діях, а саме, ОСОБА_6 , добровільно зареєструвалась в кандидати депутати до так званої «ради міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» від т.зв. «Луганського регіонального відділення всеросійської політичної партії «єдина росія» по єдиному виборчому округу» (мовою оригіналу - «Луганское региональное отделение всеросийской политической партии «единая россия» по единому избирательному округу»), про що так званою «територіальною виборчою комісією міста Брянки лнр».
Про факт переховування підозрюваної ОСОБА_6 , від слідства та суду свідчить те, що вона не з'явилась на виклики для проведення слідчих та процесуальних дій, вручення підозри, а тому в повній мірі можна стверджувати про переховування підозрюваної від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Відомості про переховування підозрюваного підтверджуються опублікованими повістками про виклик, наведеними у цьому клопотанні опублікованими в газеті «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Підозрюваний належним чином викликалась для вручення повідомлення про підозру та проведення слідчих і процесуальних дій у спосіб передбачений законом, а саме, через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті офісу Генерального прокурора, проте не з'явилась у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, беручи до уваги той факт, що ОСОБА_6 , проживає та перебуває на території м. Брянка Алчевського району.
Відповідно до п. 7 ч. ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», 15.04.2014 р. № 1207-VII, - тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Статтею 3 Закону встановлено перелік територій, які вважаються «тимчасово окупованою територією». Такою територією визначається: 1) сухопутна територія тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, водні об'єкти або їх частини, що знаходяться на цих територіях; 2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, внутрішні морські води, прилеглі до сухопутної території інших тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України; 3) інша сухопутна територія України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указом Президента України.
Аналіз вказаних положень Закону свідчить, що існує декілька підстав та способів віднесення певних територій держави до категорії тимчасово окупованих.
Так, виходячи з положень п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, будь-яка частина території України набуває статусу тимчасово окупованої території за наявності у неї певних ознак, визначених Законом, і при цьому у даному випадку Закон не вимагає проходження будь-яких додаткових процедур або прийняття додаткових нормативно-правових актів для встановлення факту окупації.
У цьому випадку, достатньо довести, що окремо визначена територія відповідає одному з критеріїв встановлених п. 1 ч. 1 ст. 3 та п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону, а саме:
1.частина території України, в межах якої збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль;
2.частина території України, в межах якої збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025 № 376 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».
Відповідно до вказаного переліку вся територія Алчевського району Луганської області до складу якого входить м. Брянка з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ч. 1 ст. 2 КПК України).
Спеціальне досудове розслідування (inabsentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави 24-1 (ч. 1 ст. 297-1 КПК України)
Наведені обставини унеможливлюють завершення досудового розслідування без проведення спеціального досудового розслідування, оскільки підозрювана перебуває на тимчасово окупованій території та переховується там від органів досудового розслідування.
Враховуючи наведене, з метою досягнення завдання кримінального провадження, дотримання належної правової процедури, необхідним вбачається отримати дозвіл слідчого судді на проведення спеціального досудового розслідування.
Наведені положення КПК України щодо можливості проведення спеціального досудового розслідування повністю узгоджуються з діючою Європейською судовою практикою.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Статутом Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол, а саме п. 3, зазначено, що «Організації категорично забороняється здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного чи расового характеру», у зв'язку з чим співпраця каналами Інтерполу щодо вказаної особи є неможливою.
Чинний КПК не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особу оголошено у розшук, однак зобов'язує сторону обвинувачення відповідно до ч.2 ст.281 КПК при оголошенні розшуку (державного, міждержавного, міжнародного) прийняти відповідну постанову. У подальшому (після оголошення розшуку підозрюваного) його здійснення може бути доручено оперативним підрозділам (ч.3 ст.281 КПК).
З аналізу зазначеної статті вбачається, що факт прийняття постанови про оголошення розшуку являє собою підставу для його здійснення, а положення ч.6 ст.193 КПК покладають на сторону обвинувачення обов'язок надати докази на підтвердження саме оголошення підозрюваного, обвинуваченого у міжнародний розшук, проте не зобов'язують доводити існування підстав для прийняття відповідного рішення про оголошення у міжнародний розшук та його здійснення.
За таких обставин постанова слідчого, прокурора про оголошення особи в міжнародний розшук є належним доказом та достатньою підставою вважати особу такою, що оголошена в міжнародний розшук в розумінні вимог ст.281, ч.6 ст.193 КПК.
Підозрювану ОСОБА_6 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1 КК України; переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності; перебуває на тимчасово окупованій території України.
Постановою слідчого від 05.08.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрювану оголошено в регіональний, державний (міждержавний), міжнародний розшук. Здійснення розшуку доручено співробітника ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Чинний КПК не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особу оголошено у розшук, однак зобов'язує сторону обвинувачення відповідно до ч.2 ст.281 КПК при оголошенні розшуку (державного, міждержавного, міжнародного) прийняти відповідну постанову. У подальшому (після оголошення розшуку підозрюваного) його здійснення може бути доручено оперативним підрозділам (ч.3 ст.281 КПК).
З аналізу зазначеної статті вбачається, що факт прийняття постанови про оголошення розшуку являє собою підставу для його здійснення, а положення ч.6 ст.193 КПК покладають на сторону обвинувачення обов'язок надати докази на підтвердження саме оголошення підозрюваного, обвинуваченого у міжнародний розшук, проте не зобов'язують доводити існування підстав для прийняття відповідного рішення про оголошення у міжнародний розшук та його здійснення.
За таких обставин постанова слідчого, прокурора про оголошення особи в міжнародний розшук є належним доказом та достатньою підставою вважати особу такою, що оголошена в міжнародний розшук в розумінні вимог ст.281, ч.6 ст.193 КПК.
На підставі вимог ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII, керуючись ст.ст. 2, 3, 7, 139, 2971-2975, 309, 372, 376, 532 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025130000000195 від 07.04.2025 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст оголошений 15 серпня 2025 року о 16 год. 10 хв.
Слідчий суддя ОСОБА_1