Справа №345/4555/25
Провадження № 1-кс/345/674/2025
18.08.2025 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12025091170000438, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.08.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, про арешт майна, -
встановив:
слідчий СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернувся до суду з даним клопотанням, яке мотивує тим, що 16.08.2025 о 23:57 надійшло повідомлення зі служби 102 від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , тел.: НОМЕР_1 , що чоловік ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовий, приїхав у відпустку, має 2 гранати, тепер кудись хоче йти, перебуває в стані сп'яніння. Перебуває у відпустці. Чоловік зараз у квартирі шукає гранати, які заховала заявниця. Є дитина 10 років. Заявниця на балконі. Виїздом СОГ на місце події встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 проживає гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_1 , яка пояснила що 15.08.2025 приїхав чоловік командир відділення військової частини НОМЕР_2 , з військової служби у відпустку за місцем проживання. Зі слів дружини привіз дві ручні бойові гранати. На місці події проведено огляд із залученням спеціалістів вибухотехніків, в ході якого в кімнаті спальні виявлено та вилучено два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84. Вказані предмети ззовні схожі на гранати упаковано в спецпакет НПУ.
17.08.2025 року в ході проведення огляду місця події в АДРЕСА_1 за місцем проживання гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вилучено два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84.
17.08.2025 до постановлення ухвали слідчого судді, що було обумовлено невідкладним випадком, пов'язаним із безпосереднім переслідуванням особи, яка підозрюються у вчиненні злочину та збереженням майна, що може бути використано як доказ факту та обставин вчинення кримінального правопорушення в домоволодінні, що знаходився за адресою АДРЕСА_2 , за місцем реєстрації ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проведено огляд місця події за правилами обшуку, під час якого виявлено та вилучено: корпус гранати Ф-1 з позначенням червоного кольору «386 116-83 Т», 7 набоїв, з яких на трьох наявні маркування «90», на одному-«270», на трьох-«539».
Відповідно до постанови про визнання речових доказів від 17.08.2025 вилучені речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12025091170000438.
Вилучені два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84, корпус гранати Ф-1 червоного кольору «386 116-83 Т», 7 набоїв є тимчасово вилученим майном.
Слідчий зазначає, що на даний час у вказаному кримінальному провадженні є необхідність у проведенні судових експертиз, об'єктами дослідження яких є вилучені речі, а також необхідність проведення слідчих дій з вилученими речами. Тому з метою запобігання пошкодження, знищення, відчуження, чи іншим чином зміни стану вказаних речей, на них необхідно накласти арешт.
В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з'явився, однак подав клопотання про розгляд справи в його відсутності.
ОСОБА_6 в судове засідання не з'явився, хоча повідомлявся про час та місце розгляду справи належним чином.
Неприбуття в судове засідання вище вказаних осіб відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання про накладення арешту на майно є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що 16.08.2025 о 23:57 надійшло повідомлення зі служби 102 від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , тел.: НОМЕР_1 , що чоловік ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , військовий, приїхав у відпустку, має 2 гранати, тепер кудись хоче йти, перебуває в стані сп'яніння. Перебуває у відпустці. Чоловік зараз у квартирі шукає гранати, які заховала заявниця. Є дитина 10 років. Заявниця на балконі. Виїздом СОГ на місце події встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 проживає гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жит. АДРЕСА_1 , яка пояснила що 15.08.2025 приїхав чоловік командир відділення військової частини НОМЕР_2 , з військової служби у відпустку за місцем проживання. Зі слів дружини привіз дві ручні бойові гранати. На місці події проведено огляд із залученням спеціалістів вибухотехніків, в ході якого в кімнаті спальні виявлено та вилучено два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84. Вказані предмети ззовні схожі на гранати упаковано в спецпакет НПУ.
17.08.2025 року в ході проведення огляду місця події в АДРЕСА_1 за місцем проживання гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вилучено два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84.
17.08.2025 до постановлення ухвали слідчого судді, що було обумовлено невідкладним випадком, пов'язаним із безпосереднім переслідуванням особи, яка підозрюються у вчиненні злочину та збереженням майна, що може бути використано як доказ факту та обставин вчинення кримінального правопорушення в домоволодінні, що знаходився за адресою АДРЕСА_2 , за місцем реєстрації ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проведено огляд місця події за правилами обшуку, під час якого виявлено та вилучено: корпус гранати Ф-1 з позначенням червоного кольору «386 116-83 Т», 7 набоїв, з яких на трьох наявні маркування «90», на одному-«270», на трьох-«539».
Відповідно до постанови про визнання речових доказів від 17.08.2025 вилучені речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12025091170000438.
Вилучені два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84, корпус гранати Ф-1 червоного кольору «386 116-83 Т», 7 набоїв є тимчасово вилученим майном.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди,можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування,передачі, відчуження.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Частиною 10 ст.170 КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов'язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Щодо майна, на яке слідчий просить накласти арешт, то воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Арешт майна, що ініціюється слідчим, необхідний з метою забезпечення збереження речових доказів, а завданням арешту майна у даному випадку є їх збереження, запобігання можливості зникнення, втрати чи пошкодження, а також настання інших негативних наслідків.
З наведених слідчим обставин вбачається наявність підстав для задоволення клопотання. Щодо вибору заборон, обмеження розпоряджатися, користуватись, відчужувати майно, то перелік заборон визначається ухвалою слідчого судді (п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України). Обмеження права власності в даному випадку буде розумним і співмірним із завданням кримінального провадження.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170-175, 309, 310, 376, 395 КПК України, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на майно:
1) речі, які вилучені 17.08.2025 року в ході проведення огляду місця події в АДРЕСА_1 за місцем проживання гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та які являються речовими доказами у кримінальному провадженні, шляхом позбавлення права відчуження, розпорядження та користування, а саме: два предмета схожих на ручні гранати з маркуванням RG-4 "513/96 TNT s 7/84;
2) речі, які вилучені 17.08.2025 в ході огляду за принципом обшуку в домоволодінні, що знаходився за адресою АДРЕСА_2 , за місцем реєстрації ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,які являються речовими доказами у кримінальному провадженні, шляхом позбавлення права відчуження, розпорядження та користування, а саме: корпус гранати Ф-1 з позначенням червоного кольору «386 116-83 Т», 7 набоїв, з яких на трьох наявні маркування «90», на одному-«270», на трьох-«539».
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Копію даної ухвали негайно видати слідчому СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня проголошення. Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя