Справа № 732/1018/25
Провадження № 3/732/843/25
18.08.2025 року м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Карпинська Н.М. у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 154 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
До суду повернувся протокол № 046233 відносно ОСОБА_1 , дії якого кваліфіковані за ч.3 ст. 154 КУпАП як такі, що спричинили шкоду здоров'ю людини.
Згідно рапорту направлення протоколу до суду обґрунтовується тим, що хоча чинна редакція статтей 218,221 КУпАП не містить прямої вказівки щодо органу уповноваженого розглядати справи за частиною 3 статті 154 КУпАП, конфіскація тварини відноситься до виключної компетенції суду.
Судом враховується, що відповідно до ч. 1 ст. 29 КУпАП, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає у примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду.
Статтею 265-5 КУпАП встановлено, що за наявності підстав вважати, що власником тварини вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тварини, особа, уповноважена на складання протоколу про адміністративні правопорушення відповідно до статей 88-1, 89 та 154 цього Кодексу, тимчасово вилучає тварину до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення. Про тимчасове вилучення тварини складається протокол або робиться запис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Порядок тимчасового вилучення тварини визначається Кабінетом Міністрів України.
До тимчасового вилучення тварини застосовуються положення цього Кодексу щодо тимчасового вилучення речей та документів з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.
Виконуються дії, передбачені Порядком тимчасового вилучення тварин у справах про адміністративні правопорушення, затвердженого Постановою КМУ від 08.09.2023 року № 1010.
Уповноважена особа складає протокол про тимчасове вилучення тварини за формою згідно з додатком 1 або робить запис у протоколі про адміністративне правопорушення, в якому зазначає біологічний вид, породу, приблизний вік, стать, зовнішній вигляд та інші індивідуалізуючі ознаки вилученої тварини. Також долучається паспорт на тварину.
Проте органом, який складав протокол про адміністративне правопорушення, який вмотивовує відомчу компетенцію суду на розгляд справи, передбаченої ч.3 статті 154 КУпАП тим, що у справі вирішуватиметься питання про конфіскацію тварини, не долучено протокол про тимчасове вилучення тварини, що в свою чергу позбавляє можливості у подальшому вірно ідентифікувати таку тварину з-поміж інших тварин даної породи, та відповідно застосувати і виконати такий вид стягнення, як конфіскація.
Визначення порядку тимчасового вилучення тварини у статті 265-5 та у Порядок тимчасового вилучення тварини не передбачає винятків та можливості не складати такий протокол та не вилучати тварину при складенні протоколів про адміністративні правопорушення, визначені у статтях 88-1, 89 та 154 КУпАП.
Керуючись ст.. 265-5 КУпАП, Порядком тимчасового вилучення тварин у справах про адміністративні правопорушення, затвердженого Постановою КМУ від 08.09.2023 року № 1010,-
Справу за ч.3 ст. 154 КУпАП щодо ОСОБА_1 повернути до відділення поліції № 3 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області для належного оформлення.
Постанова набирає законної сили із моменту підписання суддею.
Суддя Карпинська Н.М.