07.07.2025
Справа № 497/1619/23
Номер рядка звіту 19
Провадження № 2/497/14/25
про відкладення судового засідання
07.07.25 року Болградський районний суд Одеської області у складі: головуючого - судді Кравцової А.В., секретар судового засідання Георгієва А.В., розглядаючи за відсутністю сторін у приміщенні суду в м.Болград матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Городненської сільської ради Болградського району Одеської області про визнання права власності у порядку спадкування та встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
19.07.2023 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, 25.07.2023р. провадження у справі було відкрите ухвалою суду, підготовче судове засідання було призначене на 12.10.2023р. з повідомленням сторін. 11.10.2023 року від представника відповідача - Городненської сільської ради Болградського району Одеської області - голови Богоєва М.Д. - надійшло клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку зі смертю позивача ОСОБА_1 - для встановлення правонаступника, надав суду копію свідоцтва про смерть відповідача (серії НОМЕР_1 вид.12.09.2023р. Болградським відділом ДРАЦС у Болградському районі Одеської області Південного МУ МЮ (м.Одеса), а/з№554), згідно якого він помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Тому ухвалою суду від 12.10.2023року провадження у справі було зупинене до залучення правонаступника позивача для участі у даних спірних правовідносинах або до встановлення факту відсутності такої особи.
Ухвалою суду від 24.05.2024р. провадження у справі було поновлено та призначено судове засідання на 28.05.2024р. з витребуванням доказів. 25.07.2024р. від приватного нотаріуса Агбун М.І. надішла копія спадкової справи щодо майна ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка містить відомості про двох спадкоємцев: за заповітом -його син ОСОБА_2 , який звернувся до нотаріуса своєчасно та вже отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку, що належала спадкодавцю відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку, яка належала ОСОБА_1 на підставі розпорядження Болградської райдержадміністрації за №798-А-2009 від 28.11.2009р. та за №735-А-2010 від 16.11.2010р.; а також ще один його син - ОСОБА_3 - який прийняв спадщину шляхом проживання, але до нотаріуса з заявою не звертався.
Крім того, до матеріалів справи надійшла заява від третього спадкоємця - ОСОБА_4 - яку від своєчасно написав в сільській раді про бажання отримати частину спадщини після свого батька ОСОБА_5 та яка зареєстрована старостою с.Олександрівка Городненської сільської ради за №3-30. Згідно вимог позову позивач ОСОБА_1 за життя просив суд визнати за ним право власності на земельну ділянку, яку від успадкував від свого батька і яка, на його думку, належить йому на праві власності у порядку спадкування на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) розміром 2,88 укг з земель КСП "Олександрівка" Болградського району серії ОД №0123971 на ім'я батька позивача - ОСОБА_6 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , - який був виданий Болградською районною держадміністрацією після смерті спадкодавця, та зареєстрований в Книзі сертифікатів на право на земельну частку (пай) 18.02.2000р. за №1221.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що розгляд справи підлягає відкладенню на іншу дату з повідомленням спадкоємців ОСОБА_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 та ОСОБА_4 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Тому, керуючись ст.ст.84,128, 130, 223 ЦПК України, суд
Відкласти розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Городненської сільської ради Болградського району Одеської області про визнанняправа власності у порядку спадкування та встановлення фактуналежності правовстановлюючого документу, і призначити його на 09:15 годину 18.08.2025 року у приміщені Болградського районного суду Одеської області за адресою: м.Болград, вул.25 Серпня,192, зала №10.
Повідомити спадкоємців за законом ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про нові час і дату судового засідання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ст.261 ЦПК України.
Суддя А.В. Кравцова