11 серпня 2025 р. № 400/5382/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т.О., за участю секретаря судового засідання Ополинського О.В., пр. позивача Буряченко Т.М., пр. відповідача Гордилюк С.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО», вул. Артилерійська, 18/6, оф. 4.3, м. Миколаїв, 54006,
до відповідачаГоловного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, 29001, Державної податкової служби України, пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053,
провизнання протиправними та скасування рішень; зобов'язання зареєструвати податкові накладні,
Позивач звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області та Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: №11770337/45072714 від 13.09.2024, №11770336/45072714 від 13.09.2024, №11770333/45072714 від 13.09.2024, №11770334/45072714 від 13.09.2024, №11770335/45072714 від 13.09.2024, прийняті Комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 4 від 30.07.2024, №6 від 02.08.2024, №7 від 08.08.2024, №8 від 09.08.2024, №9 від 15.08.2024, подані Товариством з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» датою їх фактичного подання.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем надано усі необхідні документи на підтвердження здійснення господарської операції, проте відповідачем протиправно відмовлено у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідач, ГУ ДПС у Хмельницькій області надав відзив на позов, просив відмовити у задоволенні позову, оскільки платником надані первинні документи, які складені з порушенням законодавства: Акт приймання-передачі давальницької сировини до договору № 080724/1 від 08.07.2024 між ТОВ «Південна Промислова Компанія» і ТОВ «НВК ДЕФЕНС АВТО» та Акт приймання-передачі давальницької сировини до Договору № 25/06/2024 від 25 червня 2024 між ТОВ «НВК «ДЕФЕНС АВТО» і ТОВ «Миколаївська ЕРА» без обов'язкових реквізитів, в яких не зазначена дата складання документу.
Вищезазначені документи не містять обов'язкового реквізиту - дати складання, що є порушенням вимог частини 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а також пункту 2.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 року №88, відсутність дати унеможливлює ідентифікацію моменту здійснення господарської операції, а отже ставить під сумнів реальність її здійснення.
Крім того, під час здійснення аналізу наданих до контролюючого органу товарно-транспортних накладних № 201 від 28.07.2024, № 202 від 01.08.2024, № 203 від 08.08.2024, № 204 від 09.08.2024, № 205 від 15.08.2024, які мали б підтверджувати перевезення товару до покупця ТОВ «Південна Промислова Компанія» встановлено невідповідність між зазначеними пунктами розвантаження. Зокрема у ТТН зазначено адресу розвантаження м. Запоріжжя, вул. Північне Шосе 3Г тоді як в Акті на відвантаження (додаток № 3 до Договору від 08.07.2024) вказано пункт розвантаження : Київська область, с. Дівичи. Така розбіжність є істотною, оскільки не дає можливості однозначно встановити, що товар справді був доставлений покупцю у межах даної господарської операції.
Позивач надав відповідь на відзив, просив позов задовольнити, оскільки у квитанціях до відмови в реєстрації податкових накладних не було зазначено, які саме документи необхідно надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкової накладної стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованої квитанції вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку №1165. У випадку не конкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний у розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної. Оскільки пропозиція щодо надання документів не була конкретизованою, платник податків на вільний розсуд обирав документи, які необхідно надати. Також відповідно до Постанови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду в постанові від 14 серпня 2024 року у справі № 120/5503/23, зазначено, що: Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності.
Відповідач, ГУ ДПС у Хмельницькій області надав пояснення на позов, зазначив, що обґрунтування адміністративного позову щодо дослідження контролюючим органом господарської операції під час прийняття оскаржуваних рішень не відповідає дійсним обставинам справи, оскільки діяльність Комісії регламентована виключно із нормами матеріального права, що регулюють спірні відносини і полягає саме в аналізі первинних документів у взаємозв'язку з відомостями податкової накладної та іншими джерелами (державними реєстрами, електронними документами) лише за зовнішніми (формальними, очевидними) критеріями.
Відповідач 2 відзив суду не надав.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача 1, дослідив докази, суд дійшов висновку:
08 липня 2024 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» (за договором - Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» надалі (за договором - Замовник) був укладений договір №080724/1 ПРО ВИГОТОВЛЕННЯ Контейнерів універсальних (переобладнаних) Тип-1 (майна спеціального призначення), згідно з предметом якого є:
п.1.1. - Постачальник зобов'язується виготовити Замовнику Контейнери універсальні (переобладнані) Тип - 1 (спеціального призначення) (за ДК 021:2015 - 44210000 - 5 - Конструкції та їх частини) (далі - Виріб) згідно наданих Замовником технічних умов за титульним номером ТУ У 25.1-31507980-022:2024 у готовому до експлуатації стані, для спеціальних вимог використання, як окремі приміщення, що складаються з одного контейнеру, а Замовник - забезпечити приймання та оплату Виробу в порядку та на умовах, передбачених даним Договором.
п.2.1. - Ціна Договору становить: 3 701 551.20 грн (три мільйони сімсот одна тисяча п'ятсот п'ятдесят одна гривня, 20 копійок), у тому числі ПДВ - 616 925.20 грн (шістсот шістнадцять тисяч дев'ятсот двадцять п'ять гривень, 20 копійок). Ціна за одиницю Товару - відповідно до Специфікації (Додаток 1).
п.3.1. Постачальник зобов'язаний поставити за визначеною адресою Замовнику (представникам Замовника) передбачений цим Договором Виріб, який повинен бути у готовому до експлуатації стані та відповідати ТС, ДСТУ (ГОСТ, КО тощо).
п.11.1. Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами та діє до 20 грудня 2024 року.
Відповідно до умов договору, строк поставки - до 24.08.2024.
10 липня 2024 року до зазначеного договору була укладена додаткова угода №1 зі специфікацією в новій редакції, де викладено п.1.1. в новій редакції: Ціна Договору становить: 3 624 851,40 (три мільйони шістсот двадцять чотири тисячі вісімсот п'ятдесят одна гривня 40 копійок), у тому числі ПДВ - 604 141, 90 грн. ціна за одиницю Товару - відповідно до Специфікації (Додаток 1).
15 липня 2024 року до зазначеного договору була укладена додаткова угода №2 відповідно до якої, акт на відвантаження - Додаток №3 до Договору, викладено в новій редакції, де зазначено: місце поставки: м. Запоріжжя, вул. Північне Шоссе, 3Г.
На виконання умов Договору між ТОВ «НВК «ДЕФЕНС АВТО» та ТОВ «ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» був складений Акт приймання-передачі давальницької сировини від 09.07.2024 року та отримано контейнери 20 футові, що підтверджується: ТТН №197-1 від 09.07.2024, ТТН №200-1 від 10.07.2024, ТТН №201-1 від 11.07.2024, ТТН №202-1 від 11.07.2024, ТТН №203-1 від 12.07.2024.
Відповідно до зазначеного Договору ТОВ «НВК «ДЕФЕНС АВТО» було виставлено рахунки на оплату: рахунок-фактура №СФ-0000004 від 30.07.2024 на суму 724 970,28 грн, рахунок-фактура №СФ-0000005 від 02.08.2024 на суму 724 970,28 грн, рахунок-фактура №СФ-0000006 від 08.08.2024 на суму 724 970,28 грн, рахунок-фактура №СФ-0000007 від 09.08.2024 на суму 724 970,28 грн, рахунок-фактура №СФ-0000008 від 15.08.2024 на суму 724 970,28 грн.
На виконання умов Договору Замовником - ТОВ «ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» було здійснено оплату за договором, про що свідчить платіжна інструкція №2187 від 14.08.2024 року на суму 1 449 940,56 грн.
Факт перевезення товарів за договором підтверджується товарно-транспортними накладними: ТТН №204 від 09.08.2024, ТТН №201 від 28.07.2024, ТТН №202 від 01.08.2024, ТТН №205 від 15.08.2024, ТТН №203 від 08.08.2024.
За фактом виконання договору був складений станом на 04.09.2024 акт звірки за договором 3080724/1 від 08.07.2024р.
Готові та передані Замовнику вироби пройшли випробування та Замовником - ТОВ «ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» було проведено випробування та отримано відповідні протоколи.
Так, по факту виконання умов договору було складено наступні документи: - Видаткова накладна №РН-0000005 від 30.07.2024 на суму 724 970,28 грн. та акт прийому - передачі від 30.07.2024.
30 липня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» склало податкову накладну № 4 на загальну суму 724970,28 грн., у тому числі ПДВ 120 828,38 грн., проте її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних 16 серпня 2024 року була зупинена, оскільки обсяг постачання товару/послуги 9406 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів.
- Видаткова накладна №РН-0000006 від 02.08.2024 на суму 724 970,28 грн. та акт прийому-передачі від 02.08.2024.
02 серпня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» склало податкову накладну № 6 на загальну суму 724970,28 грн., у тому числі ПДВ 120 828,38 грн., проте її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних 31 серпня 2024 року була зупинена, оскільки обсяг постачання товару/послуги 9406 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів.
- Видаткова накладна №РН-0000007 від 08.08.2024 на суму 724 970,28 грн. та акт прийому-передачі від 08 серпня 2024 року.
08 серпня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» склало податкову накладну № 7 на загальну суму 724 970,28 грн., у тому числі ПДВ 120 828,38 грн. проте її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних 31 серпня 2024 року була зупинена, оскільки обсяг постачання товару/послуги 9406 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів.
- Видаткова накладна №РН-0000008 від 09.08.2024 на суму 724 970,28 грн. та акт прийму - передачі від 09.08.2024.
09 серпня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» склало податкову накладну № 8 на загальну суму 724 970,28 грн., у тому числі ПДВ 120 828,38 грн., проте її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних 31 серпня 2024 року була зупинена, оскільки обсяг постачання товару/послуги 9406 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів.
- Видаткова накладна №РН-0000009 від 15.08.2024 на суму 724 970,28 грн. та акт прийому-передачі від 15.08.2024.
15 серпня 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» склало податкову накладну № 9 на загальну суму 724 970,28 грн., у тому числі ПДВ 120 828,38 грн., проте її реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних 04 вересня 2024 року була зупинена, оскільки обсяг постачання товару/послуги 9406 перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів.
Відтак, всі податкові накладні зупинені по коду УКТЗЕД 9406 з причин: перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання.
Позивачем подано про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №4 від 30.07.2024 року, №6 від 02.08.2025 року, №8 від 09.08.2024 року №7 від 08.08.2024 року, № 9 від 15.08.2024 року та надані електронні копії таких документів:
- Договір № 080724/1 від 08.07.2024 про виготовлення Контейнерів універсальних (переобладнаних) Тип-1 ( майна спеціального призначення), постачальник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", замовник ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ" Контейнери універсальні Тип-1 ( спеціального призначення), загальна сума 3701551,20 грн. Додатки (Акт приймання-передачі давальницької сировини . Акт відвантаження. Акт приймання- передачі).
- Договір № 25/06/2024 від 25.06.2024 поставки Контейнерів універсальних Тип-1 (спеціального призначення), замовник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", постачальник ТОВ «Миколаївська ЕРА», Контейнери універсальні Тип-1 ( спеціального призначення), загальна сума 3503346,0 грн.
- ВН № РН-000071 від 26.07.2024, постачальник ТОВ «Миколаївська ЕРА», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2 комп.
- ВН № РН-000072 від 30.07.2024, постачальник ТОВ «Миколаївська ЕРА», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2 комп.
- ВН № РН-000074 від 06.08.2024, постачальник ТОВ «Миколаївська ЕРА», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2 комп.
- ВН № РН-000075 від 08.08.2024, постачальник ТОВ «Миколаївська ЕРА», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2 комп.
- ВН № РН-000076 від 12.08.2024, постачальник ТОВ «Миколаївська ЕРА», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2 комп.
- ВН № РН-00005 від 30.07.2024 , постачальник ТОВ «НВП Дефенс Авто», одержувач ТОВ «Південна Промислова Компанія», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2комп, сума 724970,28 грн, Акт приймання-передачі.
- ТТН № 201 від 28.07.2024, автомобільний перевізник ТОВ «Лидер Строй», замовник, вантажовідправник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", вантажоодержувач ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ", пункт навантаження: м. Миколаїв, вул. Індустріальна, 7, пункт розвантаження: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3Г.
- ВН № РН-00006 від 02.08.2024 , постачальник ТОВ «НВП Дефенс Авто», одержувач ТОВ «Південна Промислова Компанія», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2комп, сума 724970,28грн, Акт приймання-передачі.
- ТТН № 202 від 01.08.2024, автомобільний перевізник ТОВ «Лидер Строй», замовник, вантажовідправник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", вантажоодержувач ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ", пункт навантаження: м. Миколаїв, вул. Індустріальна, 7, пункт розвантаження: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3Г.
- ВН № РН-00007 від 08.08.2024 , постачальник ТОВ «НВП Дефенс Авто», одержувач ТОВ «Південна Промислова Компанія», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2комп, сума 724970,28грн, Акт приймання-передачі.
- ТТН № 203 від 08.08.2024, автомобільний перевізник ТОВ «Лидер Строй», замовник, вантажовідправник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", вантажоодержувач ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ", пункт навантаження: м. Миколаїв, вул.. Індустріальна,7, пункт розвантаження: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3Г.
- ВН № РН-00008 від 09.08.2024 , постачальник ТОВ «НВП Дефенс Авто», одержувач ТОВ «Південна Промислова Компанія», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2комп, сума 724970,28грн, Акт приймання-передачі.
- ТТН № 204 від 09.08.2024, автомобільний перевізник ТОВ «Лидер Строй», замовник, вантажовідправник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", вантажоодержувач ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ", пункт навантаження: м. Миколаїв, вул.. Індустріальна,7, пункт розвантаження: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3Г.
- ВН № РН-00009 від 15.08.2024 , постачальник ТОВ «НВП Дефенс Авто», одержувач ТОВ «Південна Промислова Компанія», Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1, 2комп, сума 724970,28 грн, Акт приймання-передачі.
- ТТН № 205 від 15.08.2024, автомобільний перевізник ТОВ «Лидер Строй», замовник, вантажовідправник ТОВ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ "ДЕФЕНС АВТО", вантажоодержувач ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ", пункт навантаження: м. Миколаїв, вул.. Індустріальна, 7, пункт розвантаження: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3Г.
- Технічний звіт лабораторного випробування електрообладнання, виконавець ТОВ Медтехсервіс», замовник ТОВ Південна промислова компанія» м. Запоріжжя.
- Протокол № 38 від 12.08.2024 повірки опори ізоляції силових та освітлювальних електропроводок.
- Галузь проведення вимірювань електротехнічною лабораторією ТОВ «Медтехсервіс»
- Протокол вимірювання хімічних параметрів оточуючого середовища ( приміщень) від 15.08.2024 ПрАТ «Миколаївський експертно-технічний центр»
- Технічний звіт лабораторного випробування електрообладнання ТОВ «Медтехсервіс»
- Протокол дослідження повітря житлових і громадських приміщень від 29.07.2024, Центральна біохімічна лабораторія, замовник ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ" м. Запоріжжя, Універсальний 20 футовий контейнер Тип-1
- Рахунки фактури
- Витяг з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб
- Акт звірки з ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ" від 04.09.2024
- Журнал-ордер і Відомість по рах. 361 ТОВ «Миколаївська ЕРА»
- податкові накладні
- Протокол вимірювання потужності в приміщеннях універсального 20 футового контейнера.
- ПН № 70 від 23.08.2024 сума 700669,20 грн, № 69 від 16.08.2024 сума 700669,20 грн. отримувач ТОВ «Миколаївська ЕРА»
- ПН№ 2187 від 14.08.2024 сума 1449940,56 грн, платник ППК.
За результатом розгляду поданих позивачем документів комісією Головного управління ДПС у Хмельницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних були прийнято рішення:
№11770337/45072714 від 13.09.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №4 від 30.07.2024 року;
№11770336/45072714 від 13.09.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №6 від 02.08.2024 року;
№11770333/45072714 від 13.09.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №7 від 08.08.2024 року;
№11770334/45072714 від 13.09.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №8 від 09.08.2024 року;
№11770335/45072714 від 13.09.2024 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 15.08.2024 року, у яких зазначено, що платнику податку відмовлено в реєстрації податкової накладної у зв'язку з наданням документів складених/оформлених із порушенням законодавства.
У розділі «додаткова інформація» вказано, що «платником надані первинні документи, які складені з порушенням законодавства: Акт приймання-передачі давальницької сировини до договору № 080724/1 від 08.07.2024 між ТОВ «Південна Промислова Компанія» і ТОВ «НВК ДЕФЕНС АВТО» та Акт приймання-передачі давальницької сировини до Договору № 25/06/2024 від 25 червня 2024 між ТОВ «НВК «ДЕФЕНС АВТО» і ТОВ «Миколаївська ЕРА», в яких не зазначена дата складання документу.
Також встановлено невідповідність: згідно наданих товарно-транспортних № 201 від 28.07.2024, № 202 від 01.08.2024, № 203 від 08.08.2024 № 204 від 09.08.2024, № 205 від 15.08.2024 які підтверджують перевезення контейнерів до покупця ТОВ "ПІВДЕННА ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ", вказано пункт розвантаження: м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 3Г, при цьому в Акті на відвантаження ( додаток № 3 до Договору від 08.07.2024) вказано пункт розвантаження: Київська область, с. Дівичи.
Згідно з п. 201.1. ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
У відповідності до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246), передбачено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з п. 201.16 ст. 201 ПК України Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).
Вказаний Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі права та обов'язки їх членів.
Пунктами 10, 11 Порядку № 1165 визначено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520.
Відповідно до абзацу 2 п. 25, п. 26 Порядку № 1165, комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Пунктом 27 Порядку № 1165 передбачено, що комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.
Відповідно до п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 р. № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зокрема окреслений Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС.
Пунктами 3,4 Порядку № 520 встановлено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктом 5 Порядку № 520 передбачено, що платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
Згідно з п. 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
Відповідно до п. 9 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Отже, зважаючи на вказані норми, Комісія регіонального рівня на виконання п. 44 Порядку № 1165 перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні) та за результатом такої перевірки приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування відповідно до п. 10 Порядку № 520.
Підставою для зупинення реєстрацію податкової накладної стало те, що позивач відповідає п.1 Критеріям ризиковості здійснення операції, якою передбачено, що обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку.
Запропоновано позивачу було надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК.
Позивач надав всі первинні документи, які у нього були в наявності на підтвердження постачання товарів ТОВ "Південна промислова компанія".
Щодо того, що позивачем надані первинні документи, які складені з порушенням законодавства та встановлено невідповідність пунктів розвантаження, суд зазначає наступне.
Для бухгалтерського обліку мають значення лише ті документи, які підтверджують фактичне здійснення господарських операцій (видаткові накладні, акти виконаних робіт та інші).
Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені (п.5 ст.9 Закону № 996).
Згідно пп. 2.1 та пп. 2.4 статті 2 “Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», затв. наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 № 88, зареєстр. в Міністерстві юстиції України 05.06.95 за № 168/704 (далі за текстом - Положення № 88), первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Первинні документи, зокрема рахунки на оплату, видаткові накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, акти здачі-приймання робіт (надання послуг) оформлені відповідно до вимог, встановлених Законом № 996 та Положенням № 88 та складені в момент проведення кожної господарської операції або (якщо це неможливо) безпосередньо після її завершення є підставою для включення даних по проведеним господарським операціям до податкового обліку платника податку.
За статтею 9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним у постанові від 19.04.2023 по справі № 420/20757/21.
При цьому, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним.
Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 21.05.2019 по справі № 0940/1240/18, від 10.04.2020 у справі № 819/330/18 та від 18.06.2020 у справі № 824/245/19-а.
Верховний Суд у постанові від 05 січня 2021 року у справі № 640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.
Таким чином, суд дійшов висновку, що посилання на вказані підстави в обґрунтування прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, за умови не наведення комісією доказів того, що подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності зазначеної у них інформації, свідчить про протиправність такого рішення ( Аналогічна позиція висловлена ВС у постанові від 27.10.2022 по справі № 360/3253/20).
Вирішуючи спір у цій категорії справ слід враховувати, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Проте здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.
Суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежуються права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації якої в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку №520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу.
При розгляді таких спорів судами, крім іншого, має бути встановлено настання обставин, якими обумовлено обов'язок платника податків скласти податкову накладну та її зареєструвати в ЄРПН.
У постанові від 21 лютого 2023 року по справі №2240/3271/18 Верховний Суд зауважив на тому, що предметом доказування при вирішенні вимог про зобов'язання податкового органу зареєструвати податкову накладну (у разі скасування рішення Комісії про відмову в реєстрації податкової накладної) мають бути встановленими обставини достатності документів для її реєстрації.
Такий же підхід продемонстровано Верховним Судом і у постанові від 27 квітня 2023 року по справі №460/8040/20, у якій Суд висловився про те, що саме лише зазначення про відсутність документів не є достатньою підставою для відмови в реєстрації податкової накладної, оскільки контролюючим органом повинно бути зазначено об'єктивні обставини, які перешкоджають реєстрації податкової накладної з урахуванням відсутності таких документів, при цьому, обов'язково повинна бути надана оцінка тим документам, що фактично подано платником податку.
Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України.
Платник має подати задля забезпечення реєстрації податкової накладної документи на підтвердження сутності та змісту господарської операції (а не усі згідно з переліком у пункті 5 Порядку №520) й саме за результатами детального дослідження змісту цих документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації є ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.
Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 29.06.2023 по справі № 500/2655/22.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем не доведено правомірність своїх рішень щодо відмови у реєстрації податкової накладної.
Спірні рішення контролюючого органу ГУ ДПС у Хмельницькій області щодо відмови у реєстрації податкових накладних не відповідають критеріям ч.2 ст.2 КАС України, а саме є необґрунтованим, тому його слід скасувати та зобов'язати відповідача зареєструвати податкові накладні ТОВ «НВК «ДЕФЕНС АВТО» в ЄРПН.
Позивач просить суд зобов'язати відповідача зареєструвати податкові датою їх подання на реєстрацію.
Відповідно до п.п.19,20 постанови КМУ № 1246 від 29.12.2010 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Зобов'язання відповідача - ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану позивачем податкову накладну датою її фактичного надходження є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.
За таких обставин, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити в цій частині та зобов'язати відповідача зареєструвати податкові накладні датою їх подання на реєстрацію.
Обраний позивачем спосіб захисту має бути спрямований на відновлення порушених прав, захист законних інтересів і, у випадку задоволення судом його вимог, рішення повинно мати наслідком реальне відновлення тих прав, за захистом яких позивач звернувся до суду, тому позовні вимоги належить задовольнити.
За таких обставин, позов належить задовольнити.
Судовий збір відповідно до ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» (вул. Артилерійська, 18/6, оф. 4.3, м. Миколаїв, 54006, ідентифікаційний код 45072714) до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, 29001, ідентифікаційний код 44070171) Державної податкової служби України (пл. Львівська, 8, м. Київ, 04053, ідентифікаційний код 43005393) задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 13.09.2024 року № 11770337/45072714, № 11770336/45072714, № 11770333/45072714, № 11770334/45072714, № № 11770335/45072714.
3. Зобов'язати Державну податкову службу України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, ідентифікаційний код 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» (вул. Артилерійська, 18/6, оф. 4.3, м. Миколаїв, 54006, ідентифікаційний код 45072714) № 4 від 30.07.2024, № 6 від 02.08.2024, № 7 від 08.08.2024, № 8 від 09.08.2024, № 9 від 15.08.2024.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, ідентифікаційний код 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» (вул. Артилерійська, 18/6, оф. 4.3, м. Миколаїв, 54006, ідентифікаційний код 45072714) судовий збір у сумі 6056,00 грн. (шість тисяч п'ятдесят шість гривень) сплачений платіжною інструкцією № 86 від 08.04.2025 року.
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, м. Хмельницький, 29001, ідентифікаційний код 44070171) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НВК «ДЕФЕНС АВТО» (вул. Артилерійська, 18/6, оф. 4.3, м. Миколаїв, 54006, ідентифікаційний код 45072714) судовий збір у сумі 6056,00 грн. (шість тисяч п'ятдесят шість гривень) сплачений платіжною інструкцією № 86 від 08.04.2025 року.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Строк на апеляційне оскарження рішення суду - 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження - 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається в порядку та строки, визначені ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя Т. О. Гордієнко
Повний текст рішення складено відповідно до частини 3 статті 243 КАС України та підписано суддею 15.08.2025р.