Постанова від 15.08.2025 по справі 373/2316/25

Справа № 373/2316/25

Провадження № 3/373/643/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2025 року м. Переяслав

Суддя Переяславського міськрайонного суду Київської області Хасанова В.В., отримала матеріали, які надійшли від ВП №1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає та зареєстрований по АДРЕСА_1 , непрацюючого,

- за ст. 124 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Поліцейським ВП №1 ГУ НП в Київській області Кайденком Д.А. складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП щодо ОСОБА_1 .

Згідно з протоколом, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення - 02.07.2025 близько 17:50 на 37 км а/д Бориспіль-Дніпро, керуючи автомобілем Skoda Kodiaq, д.н. НОМЕР_1 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, не дотримався безпечної дистанції, в результаті чого здійснив зіткнення з мопедом Delta, без реєстраційного номерного знаку, під керуванням ОСОБА_2 , який рухався попереду в попутному напрямку та здійснював маневр повороту ліворуч. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди. Потерпілі відсутні.

Вказаними діями ОСОБА_1 порушив п. п.12.1, 12.3, 13.1 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.

Згідно з ст. 278 КУпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи.

Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 250 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Крім того, відповідно до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 за №1395, протокол про адміністративне правопорушення складається в письмовій формі відповідно до статті 254 КУпАП.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення підписується також цими особами.

У разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, на місці дорожньо-транспортної пригоди складається протокол про адміністративне правопорушення стосовно цих осіб, до якого додаються:

1) схема місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;

2) пояснення учасників пригоди та свідків (у разі їх наявності);

3) показання технічних приладів (у разі їх наявності);

4) показання засобів фото- та/або відеоспостереження (у разі їх наявності);

5) інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Крім того, зазначеною Інструкцією визначено, що схема місця дорожньо-транспортної пригоди - графічне зображення місця дорожньо-транспортної пригоди з відображенням та фіксацією на ньому всіх об'єктів та обставини, що стосуються події та можуть мати значення для об'єктивного визначення її причин, яке оформлюється з дотриманням вимог цієї Інструкції на місці пригоди і підписується її учасниками.

На зворотному боці схеми місця ДТП зазначаються:

1) марка (модель) пошкодженого транспортного засобу;

2) номерний знак транспортного засобу;

3) власник (співвласник) транспортного засобу;

4) серія та номер полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та назва страхової організації, яка його видала, а у разі його відсутності - посвідчення відповідної категорії осіб, для яких наявність полісу не є обов'язковою;

5) перелік видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, які сталися внаслідок ДТП;

6) вид пригоди;

7) кількість учасників ДТП;

8) порушення пункту Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306;

9) результати огляду на стан сп'яніння (у випадку його проведення);

10) тип транспортного засобу.

Зазначена інформація підтверджується підписами водіїв транспортних засобів.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, протоколу про адміністративні правопорушення та письмових пояснень ОСОБА_1 від 02.07.2025, ДТП мала місце за участю двох транспортних засобів та, відповідно, двох водіїв - ОСОБА_1 та водія мопеда Delta, без реєстраційного номерного знаку. Останній, як вбачається з письмових пояснень ОСОБА_1 , каретою швидкої допомоги був доставлений до лікарні з місця ДТП внаслідок отриманих травм.

При цьому, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що травмованих немає. Додані до протоколу матеріали не містять жодних даних щодо іншого учасника справи - водія мопеду Delta, без реєстраційного номерного знаку, що позбавляє суд можливості здійснити його виклик для розгляду справи.

Крім того, додана до протоколу копія «Схеми до протоколу огляду місця ДТП» не відповідає вимогам зазначеної вище Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, а саме: відсутній оригінал схеми місця ДТП, додана копія є неповною, складена без належного оформлення та зазначення всіх необхідних даних; на копії відсутній зворотній бік схеми ДТП з необхідними даними; відсутні дані щодо іншого учасника ДТП, що є суттєвим порушенням з боку відповідальної посадової особи - поліцейського ОСОБА_3 під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та необхідних матеріалів до нього.

Таким чином, матеріали справи не містять необхідних даних щодо іншого учасника ДТП, які мають вирішальне значення для встановлення об'єктивних обставин у справі, що в сукупності впливає на можливість винесення судом рішення у даній справі.

Враховуючи наведене, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП та додані матеріали підлягають поверненню до ВП № 1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до ВП №1 Бориспільського РУП ГУ НП в Київській області, - для належного оформлення.

Постанова окремому оскарженню не підлягає.

СУДДЯ В.В.Хасанова