Справа № 161/13555/25
Провадження № 3/161/4384/25
м.Луцьк 07 серпня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Присяжнюк Людмила Миколаївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1, 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1,2 ст. 173-2 КУпАП.
В протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАД № 429153, 429154, 594745 від 14 червня 2025 року зазначено, що: «13 червня 2025 року близько 19:50 за адресою свого місця проживання ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру щодо дружини ОСОБА_2 , та двох неповнолітніх дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , що виражалось у словесних образах нецензурних словах фізичних ударах, внаслідок чого була завдана шкода психічному та фізичному здоров'ю потерпілих»
Такі дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч. 1 та 2 ст. 173-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та 2 ст. 173-2 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 1, 2 ст. 173-2 КУпАП підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД № 429153, 429154, 594745 від 14 червня 2025 року; копіями термінових заборонних приписів стосовно кривдника, рапортом виклику на лінію 102; письмовими поясненнями та заявою; формами оцінки ризиків вчинення домашнього насильства.
Призначаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки, наслідки вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення відповідальність за які передбачена ч. 1 та 2 ст. 173-2 КУпАП, а більш серйозним правопорушенням з числа вчинених є правопорушення визначене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП суд застосовує адміністративне стягнення в межах санкції даної статті.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
А тому, приймаючи до уваги характер вчинених правопорушень, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає доцільним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 173 - 2 і 173 - 6 цього Кодексу, повинна містити обґрунтування необхідності або відсутності необхідності направлення порушника на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, відповідно до статті 39 - 1цього Кодексу.
Суд вважає, що у даній справі відсутня необхідність направлення ОСОБА_1 , на проходження програми для особи, яка вчинила домашнє насильство, що передбачено ст. 39-1 КУпАП, оскільки таке правопорушення вчинено вперше і накладення штрафу при притягненні особи да адміністративної відповідальності на теперішній час буде достатнім для досягнення виховного ефекту.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.36,40-1,283,284,287 КУпАП, на підставі ч. 1, 2 ст. 173-2 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та 2 ст.173-2 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 173-2 КУпАП у виді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, а саме: 1020 (тисяча двадцять) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Людмила ПРИСЯЖНЮК