Постанова від 15.08.2025 по справі 500/509/18

Єдиний унікальний № 500/509/18

Провадження № 1-в/946/130/25

УКРАЇНА
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

про встановлення адміністративного нагляду

Іменем України

15 серпня 2025 року м.Ізмаїл

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у місті Ізмаїлі Одеської області в залі суду у відкритому судовому засіданні подання начальника Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Ізмаїл Одеської області, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:

-10.04.2017 Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за ч. 3 ст. 15 ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (далі - КК України) до чотирьох років позбавлення волі, звільненого від відбування покарання з іспитовим строком один рік;

-04.05.2018 Ізмаїльським міськрайонним судом Одеської області за ч. 2, ч. 3 ст.185, ст. 71 КК України до чотирьох років шести місяців позбавлення волі, зміненого ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 31.07.2018 та ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 185 КК України до двох років позбавлення волі, із звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком один рік, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України, шляхом часткового складання призначеного покарання з покаранням призначеним вироком Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 10.04.2017 визначено за сукупністю злочинів покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки один місяць, зі звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком один рік шість місяців, за ч. 3 ст. 185 до трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України остаточне покарання у виді чотирьох років шести місяців позбавлення волі.

ВСТАНОВИВ:

I. Суть подання.

Начальник Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , пославшись на те, що після звільнення 24.03.2023 з місць позбавлення волі, ОСОБА_3 , будучи попередженим про те, що у випадку порушення ним громадського порядку відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд, вказане попередження проігнорував, та постійно порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, і підтримує зв'язок з особами, раніше судимими, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_3 за місцем проживання характеризується негативно, підтримує стосунки з особами, раніше судимими, які ведуть антигромадський спосіб життя, схильний до скоєння злочинів і правопорушень, заходи профілактичного характеру результату не дали.

II. Позиції учасників справи.

В судове засідання представник Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області не з'явився, про дату, час та місце розгляду подання був повідомлений належним чином.

ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду подання був повідомлений належним чином, згідно з заявою від 01.08.2025 проти задоволення подання та встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечує, і просить справу розглянути за його відсутності.

III. Встановлені судом обставини.

Дослідивши матеріали подання, судом встановлені такі обставини.

Вироком Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 04.05.2018 ОСОБА_3 засуджено за ч. 2, ч. 3 ст. 185, ст. 71 КК України до чотирьох років шести місяців позбавлення волі, зміненого ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 31.07.2018 та ОСОБА_3 засуджено за ч. 2 ст. 185 КК України до двох років позбавлення волі, із звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком один рік, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України, шляхом часткового складання призначеного покарання з покаранням призначеним вироком Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 10.04.2017 визначено за сукупністю злочинів покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки один місяць, зі звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком один рік шість місяців, за ч. 3 ст. 185 до трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України остаточне покарання у виді чотирьох років шести місяців позбавлення волі.

24.03.2023 ОСОБА_3 був звільнений з місць позбавлення волі.

У період з 01.08.2024 по 08.02.2025 ОСОБА_3 був неодноразово притягнутий до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, та на нього накладалися адміністративні стягнення: 01.08.2024 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 177 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) у виді штрафу (а.с. 12), 07.02.2025 за адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП у виді штрафу (а.с. 14), 07.02.2025 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП у виді штрафу (а.с. 16), 08.02.2025 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 178 КУпАП у виді штрафу (а.с. 18).

У зв'язку із вчиненням вказаних адміністративних правопорушень, ОСОБА_3 був неодноразово письмово попереджений органами Національної поліції про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.

За місцем проживання ОСОБА_3 характеризується негативно, як особа, яка підтримує стосунки з особами, раніше засудженими, схильний до вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень.

IV. Мотиви суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленні волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

За змістом ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленні волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи; засуджених до довічного позбавлення волі; звільнених умовно-достроково від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 КК України.

Згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 166 Кримінально-виконавчого кодексу України (далі КВК України), систематичним вчиненням адміністративних правопорушень є вчинення трьох і більше адміністративних правопорушень, що посягають на громадський порядок.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 , після звільнення з місць позбавлення волі, систематично вчиняє адміністративні правопорушення, отже не бажає стати на шлях виправлення.

Враховуючи, що ОСОБА_3 , відповідно до положень ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленні волі», підпадає під категорії осіб, щодо яких може бути встановлено адміністративний нагляд, систематично порушує громадський порядок, і схильний до вчинення нових правопорушень, суд, з урахуванням завдань адміністративного нагляду, вважає, що подання начальника Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області підлягає задоволенню, а відносно ОСОБА_3 необхідно встановити адміністративний нагляд.

Керуючись ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленні волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Подання начальника Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.

2. Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік із застосуванням таких обмежень:

а) заборонити йому вихід з житла за адресою фактичного проживання з 23:00 години до 05:00 години наступної доби;

б) зобов'язати явкою для реєстрації до Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області першу п'ятницю кожного місяця

в) заборонити виїзд за межі місця постійного проживання без дозволу відділу поліції;

г) заборонити відвідування закладів, де здійснюється торгівля спиртними напоями на розлив.

3. Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області протягом семи днів з дня її оголошення.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя Ізмаїльського міськрайонного суду

Одеської області ОСОБА_1