Справа № 932/9386/25
Провадження № 1-кс/932/3510/25
про розгляд клопотання слідчого
14 серпня 2025 року слідча суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро Дніпропетровської області клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 62025050010027969 від 06.08.2025,
Слідчий Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Маріуполь) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорськ, ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором, звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого вказав, що слідчими ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорськ, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62025050010027969 від 06.08.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України відповідно до якого встановлено, що окремі посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , причетні до організації незаконного перетину державного кордону України військовозобов'язаних осіб чоловічої статі шляхом внесення недостовірних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» в умовах дії воєнного стану та ухилення від мобілізації. Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні встановлено, що до протиправної діяльності причетні оператори зазначених ІНФОРМАЦІЯ_2 , які в період часу з 01.01.2022 по 31.12.2023 здійснювали внесення неправдивих відомостей до єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг», де зазначалися відомості, щодо непридатності призовника до військової служби з одночасним виключенням з військового обліку. Встановлено осіб, які на момент проходження військово-лікарської комісії та отримання висновку перебували поза межами Донецької області, серед яких: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , користується мобільним телефоном: НОМЕР_2 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , користується мобільним: НОМЕР_3 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , користується мобільним: НОМЕР_5 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_6 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , користується номером: НОМЕР_7 .
З метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин указаного кримінального провадження, для встановлення або спростування відомостей про можливу причетність вищевказаних осіб до вчиненого злочину, встановлення можливих зв'язків, а також з'ясування їх фактичного місця перебування, просив надати дозвіл на отримання тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні в оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » щодо деталізації вхідних та вихідних дзвінків, а також смс - повідомлень, здійснених в період часу з 01.01.2022 по 31.12.2023 із зазначенням вхідних та вихідних і номерів мобільних телефонів абонента, з яких відбувалися з'єднання, часу, тривалості і місця телефонних дзвінків із прив'язкою до базових ретрансляторів операторів мобільного зв'язку, азимутів місця перебування абонементів, смс-повідомлень та із зазначенням міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання (ІМЕІ) за номерами мобільних телефонів НОМЕР_7 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_8 .
Слідчий ОСОБА_3 належним чином сповіщений про час та місце розгляду клопотання, надав суду заяву із проханням розглядати клопотання за його відсутності, задовольнити його у повному обсязі.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в судове засіданні не з'явився, будь-яких клопотань суду не надав, про час та місце розгляду клопотання сповіщені.
Вивчивши додані до клопотання матеріали, слідча суддя вважає, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відомості про вчинення кримінального правопорушення, у межах якого подане клопотання, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.08.2025 за № 62025050010027969, розпочате досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 426-1 КК України.
Суду надані рапорти оперативних співробітників, з яких убачається, що особи: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , користується мобільним телефоном: НОМЕР_2 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , користується мобільним: НОМЕР_3 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 , користується мобільним: НОМЕР_5 ; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_6 , користується номером: НОМЕР_7 .
Відповідно до вимог ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе достатньо підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ч.5 ст.163 КПК України).
За змістом п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Згідно із вимогами ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
На підтвердження позиції слідчого в матеріалах справи є лише рапорт оперативного працівника, який не є, за відсутності інших доказів, самостійним джерелом фіксації доказів у кримінальному провадженні. Будь-які докази на підтвердження обставин, викладених в клопотанні, слідчий не надав.
За таких умов клопотання слідчого не є обґрунтованим і не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 40, 131, 132, 159-164, 166, 309 КПК України, слідча суддя,
У задоволенні клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів слідчому Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Маріуполь) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорськ, ОСОБА_3 відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_1