Постанова від 14.08.2025 по справі 465/6970/25

Справа №: 465/6970/25

3/465/3090/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.08.2025 м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Мартьянова С.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянкиУкраїни, директора ТзОВ «Весттек», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , директора ТзОВ «Медичний центр «ВЕДАНТА»,

за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановив:

13 серпня 2025 року до Франківського районного суду м. Львова надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 41 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 16.07.2025 року ОСОБА_1 директор Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «ВЕДАНТА» (ЄДРПОУ -32886392),вчинив(ла) адміністративне правопорушення виявлене під час проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) у формі перевірки 16.07.2025 о 16. год. 15 хв. у Товаристві з обмеженою відповідальністю «МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «ВЕДАНТА» (ЄДРПОУ -32886392), місце провадження господарської діяльності: місто Львів, вулиця Є. Коновальця, будинок 103, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст.41 КУпАП. А саме: порушення вимог частини першої статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 N? 2136-IX (надалі - ЗУ N? 2136) Вимогами частини першої статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 N? 2136-IX (надалі - ЗУ N? 2136) обумовлено, що заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Відповідно до умов частини першої статті 21 КЗп У країни трудовим договором с угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов?язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець зобов?язується виплачувати працівникові заробіт, плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачен законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. У Товаристві з обмеженою відповідальністю «МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «ВЕДАНТА» при прийнятті на роботу працівників не передбачено обов?язку дотримання письмової форми трудових договорів, а укладення трудового договору відбувається шляхом оформлення відповідного наказу роботодавця, та повідомлення центрального виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики адміністрування єдиного внеску на загальнообов?язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Чинним законодавством України визначено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором аб нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілковою організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищу шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. В ході перевірки встановлено, що заробітна плата працівникам Товариства виплачується з порушенням шістнадцятиденного строку між виплатами заробітної плати, а саме: заробітну плату за другу половину червня 2025 року працівникам виплачено 26.06.2025 в сумі 46945,3 грн, а заробітну плату за першу половину липня 2025 року станом на дату завершення перевірки 16.07.2025 не виплачено.

Дослідивши представлені на розгляд адміністративні матеріали, суддя дійшла наступного висновку.

Відповідно до диспозиції частини 1 статті 41 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

За змістом статей 245, 280, 283КУпАП для прийняття законного та обґрунтованого рішення слід забезпечувати всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи.

Крім того, згідно зі змісту ст. ст. 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та одних із засобів доказування у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

У протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що місцем провадження господарської діяльності є місто Львів, вулиця Є. Коновальця, будинок 103.

Однак, з виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що місцезнаходженням ТзОВ «Медичний центр «ВЕДАНТА» є 81115, Львівська область, Пустомитівський район, с. Оброшине, вулиця Шашкевича, буд. 12Б.

Доказів на підтвердження місця провадження господарської діяльності та місця вчинення правопорушення ТзОВ «Медичний центр «ВЕДАНТА» за адресою місто Львів, вулиця Є. Коновальця, будинок 103 суду не надано, що позбавляє можливості встановити обставини вчинення правопорушення.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення слід повернути до Західного міжрегіонального управління Держаної служби з питань праці для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП,

постановив:

Повернути до Західного міжрегіонального управління Держаної служби з питань праці для належного оформлення матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя З.М. Коліщук