Справа № 161/12157/25
Провадження № 3/161/3935/25
м.Луцьк 17 липня 2025 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Присяжнюк Л.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , керівника ТзОВ «Агротехніка-Елеватори»
за ч. 1ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Луцького міськрайонного суду Волинської області з ГУ ДПС у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1ст. 163-1 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення № 910/03-20-04-03-09 від 02 червня 2025 року вбачається, що ОСОБА_1 допустив адміністративне правопорушення, визначене ч. 1ст. 163-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про дату, час, місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином.
Перевіривши матеріали справи, та надавши оцінку доказам, наявним в ній, суд доходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, з наступних підстав.
Частиною четвертою статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», передбачено, що для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає форми його організації:
введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або підприємством, суб'єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності;
самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах.
За змістом наявного в матеріалах справи копії акту про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасне подання податкової звітності від 13.05.2025 року у даному ТзОВ є головний бухгалтер ОСОБА_2 .
Своєю чергою, частиною 7статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що головний бухгалтер або особа, яка забезпечує ведення бухгалтерського обліку підприємства забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності.
З аналізу вищевикладеного слідує, що якщо підприємством обрана форма організації бухгалтерського обліку шляхом введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером, відповідальною посадовою особою, яка забезпечує ведення бухгалтерського обліку підприємства забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності, є саме бухгалтер, або головний бухгалтер (у разі створення бухгалтерської служби).
Оскільки у ТзОВ «Агротехніка-Елеватори» створена бухгалтерська служба (введена посада головного бухгалтера), саме ці посадові особи є відповідальними посадовими особами, які забезпечують ведення бухгалтерського обліку підприємства забезпечують дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності.
З наведеного слідує, що ОСОБА_1 , як керівник ТзОВ «Агротехніка-Елеватори», в якому введена посада головного бухгалтера, не несе адміністративної відповідальності за порушення порядку ведення податкового обліку, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, яке передбачене ч.1ст.163-1 КУпАП.
З цих підстав провадження у справі слід закрити за відсутності складу правопорушення.
Керуючись п.1 ч.1ст.247 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , за ч.1ст.163-1 КУпАП, - закрити на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Людмила ПРИСЯЖНЮК