Копія:
13 серпня 2025 року Справа № 608/776/25
Номер провадження3/608/285/2025
Суддя Чортківського районного суду Тернопільської області Запорожець Л. М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 1 в місті Чортків матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності протягом року в матеріалах справи відсутні, за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
04 квітня 2025 року складено протокол про адміністративне правопорушення №375/0704 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП про те, що 04 квітня 2025 року о 12:00 год. при реалізації газу скрапленого на суму 800,0 грн. (23,18л.) на АЗС за адресою: м. Чортків вул. Копичинецька м. Чортків ОСОБА_1 не проведено розрахункову операцію через зареєстрований, належним чином опломбований та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операції та не видано особі яка придбала товар на повну суму проведеної операції, чим порушено вимоги п.1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилися.
Його захисник адвокат Калінніков М.О. в судовому засіданні пояснив, що продавець допустив помилку через неуважність. При обранні міри адміністративної відповідальності, просив застосувати відносно нього усне зауваження.
Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Диспозиція ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №375/0704 від 04 квітня 2025 року, акту фактичної перевірки від 04.04.2025.
Отже, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, а саме: порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративні правопорушення згідно з ст.34 КУпАП, є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративні правопорушення згідно з ст.35 КУпАП, не встановлено.
Разом з тим, при вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд враховує висновки, викладенні ЄСПЛ у справі «Ізмайлов проти Росії» (п.38 рішення від 16 жовтня 2008 року), про те, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган, (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч.2 ст.284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.
Таким чином, враховуючи обставини та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, відсутність суттєвих негативних наслідків такого порушення, зважаючи на вид та розмір передбаченого стягнення, його мету та співрозмірність вчиненому правопорушенню, беручи до уваги принцип розумності накладення стягнення, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням, а провадження у справі закрити.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушень, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, на час винесення постанови закінчились і строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, що є також і самостійною підставою для закриття провадження.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.155-1 КУпАП, ст.ст. 22, 38, 265, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, на підставі ст.22 КУпАП, обмежитись усним зауваженням.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Чортківський районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя/підпис/
Копія вірна:
Оригінал постанови знаходиться ав матеріалах справи № 608/776/25
Постанова набрала законної сили " " _________________ року.
Суддя Л. М. Запорожець
Копію постанови видано " " _________________ року.
Секретар: