14.08.2025 Справа №607/11779/24 Провадження №2-во/607/77/25
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі головуючого судді Дзюбича В.Л., за участю секретаря судового засідання Кочмар С.М.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Братівник Ігор Васильович про виправлення описки в рішенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.02.2025 у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Головного сервісного центру МВС (Філія ГСЦ МВС), ОСОБА_2 , Акціонерного товариства Сенс Банк про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном шляхом зняття арешту,
Позивач ОСОБА_1 , через свого представника - адвоката Братівника І.В., звернувся до суду із заявою про виправлення описки, в якій просить виправити допущену описку у судовому рішенні по справі №607/11779/24 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Головного сервісного центру МВС (Філія ГСЦ МВС), ОСОБА_2 , Акціонерного товариства Сенс Банк про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном шляхом зняття арешту, а саме в резолютивній частині судового рішення невірно вказано реєстраційний номер транспортного засобу, замість « НОМЕР_1 » вказано « НОМЕР_2 », також замість «кузов НОМЕР_3 » вказано «кузов НОМЕР_4 ». Внаслідок даної описки Позивач не може реалізувати свої права із захистом яких звертався до Суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Вирішуючи заяву про виправлення описки, суд бере до уваги такі обставини.
12.02.2025 Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області ухвалено рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Головного сервісного центру МВС (Філія ГСЦ МВС), ОСОБА_2 , Акціонерного товариства Сенс Банк про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном шляхом зняття арешту.
Судом встановлено, що в другому абзаці резолютивної частини рішення суду допущено описку, а саме невірно зазначено інформацію про реєстраційний номер транспортного засобу та кузов.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 269 ЦПК України, питання про внесення виправлення вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Виправленню підлягають лише ті описки, що мають істотний характер. До таких належать: написання прізвищ та імен, адрес, назв, зазначення дат і строків, зокрема, у резолютивній частині судового рішення, оскільки будь-яка описка має істотне значення і може ускладнити виконання рішення.
У правовій позиції Верховного Суду України від 29 січня 2021 року у справі № 22-ц/354/11 (провадження № 61-13870св20) зазначено, що суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
За вказаних обставин, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника позивача, виправивши вищевказану описку в резолютивній частині рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.02.2025 у цивільній справі №607/11779/24 за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГЦС МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях Головного сервісного центру МВС (Філія ГСЦ МВС), ОСОБА_2 , Акціонерного товариства Сенс Банк про усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном шляхом зняття арешту.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 269, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, -
Питання виправлення описки здійснювати без повідомлення учасників справи.
Заяву - задоволити.
Виправити описку допущену в рішенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 12.02.2025, а саме абзац другий резолютивної частини рішення суду, викласти в наступній редакції:
«Усунути перешкоди ОСОБА_1 у розпорядженні транспортним засобом - автомобілем марки Lexus, модель LS 460, 2008 року випуску, днз НОМЕР_1 , кузов НОМЕР_3 , у спосіб припинення приватного обтяження та виключення запису з Державного реєстру обтяжень рухомого майна».
Копію ухвали суду направити сторонам по справі.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя В. Л. Дзюбич