Ухвала від 14.08.2025 по справі 705/4853/25

Справа №705/4853/25

1-кс/705/1360/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2025 року м. Умань

Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі :

слідчого судді ОСОБА_1

секретар ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Умань клопотання дізнавача СД Уманського РУП ГУНП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 , що погоджене прокурором Уманської окружної прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач СД Уманського РУП ГУНП в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_3 , за погодженням прокурором Уманської окружної прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 звернулася до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. В клопотанні вказано, що в провадженні сектору дізнання Уманського РУП ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025255360000342 від 01.06.2025, за ознаками ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 31.05.2025до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області звернулась з заявою ОСОБА_5 , про те, що невідома особа чоловічої статі перебуваючи в невстановленому місці використовуючи «Viber» та «TikTok», під приводом збору коштів для військовослужбовців, шляхом обману заволодів її грошовими коштами в загальній сумі 11 644 грн. 73 коп., які вона самостійно перерахував на банківські картки невідомої особи.

Опитана ОСОБА_5 , пояснила, що близько місяця тому, в соціальній мережі «TikTok» натрапила на пряму трансляцію невідомої особи, яка здійснювала збір коштів на потреби військових. Під час спілкування з вказаною невідомою особою чоловічої статі, він представився як ОСОБА_6 . В подальшому, під час спілкування з ОСОБА_6 ОСОБА_5 зв'язувалась з ним через застосунок «Viber» телефонуючи на абонентський номер телефону НОМЕР_1 , в ході якого ОСОБА_6 пропонував ОСОБА_5 перераховувати гроші (робити донати) для допомоги військовослужбовцям ЗСУ, на що остання погодилась та вперше, а саме 24.03.2025 здійснила переказ коштів на вказаний невідомою особою банківський рахунок № НОМЕР_2 в сумі 2000 грн.. Після чого, в період з 01.05.2025 по 21.05.2025 шість переказів коштів на банківські рахунки № НОМЕР_2 , що відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та № НОМЕР_3 , що відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в загальній сумі 9 644 грн. 73 коп. В подальшому, після переказів коштів вище вказана невідома особа на зв'язок не виходить.

В ході здійснення дізнання виникла необхідність у тимчасовому доступі до інформації операторів телекомунікацій, а саме до інформації про вхідні-вихідні дзвінки абонентського номеру НОМЕР_1 , з прив'язкою до базових станцій, з метою встановлення місцезнаходження особи-користувача абонентського номеру НОМЕР_1 на час спілкування із ОСОБА_5 .

З метою перевірки вказаної інформації та розкриття даного кримінального проступку на даний час необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про зв'язок мобільних терміналів з абонентського номеру: НОМЕР_1 надання їм телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, тощо, за період часу з 01.05.2025 по 31.05.2025.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування до суду від учасників судового розгляду не надходило, в зв'язку з чим відповідно до ст. 107 КПК України застосування технічних засобів фіксування не проводилося.

Суд розглядає клопотання на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза змінити або знищення такої інформації, без виклику власників майна, у володінні яких знаходиться дана інформація.

Слідчий будучи повідомленим, в суд не з'явився, попередньо надав заяву про розгляд клопотання у її відсутність, клопотання підтримує та просить його задоволити.

Враховуючи процесуальну позицію слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 31 Конституції України, кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції. Винятки можуть бути встановлені лише судом у випадках, передбачених законом, з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо.

За змістом ст. 26 КПК України, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень КПК, при цьому сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених КПК.

Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Стаття 132 КПК України встановлює загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

При цьому зазначено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

До клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Стаття 162 КПК України встановлює перелік речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю. Серед них: інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; відомості, які можуть становити лікарську таємницю; відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; відомості, які можуть становити банківську таємницю; особисте листування особи та інші записи особистого характеру; інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; персональні дані особи.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. При цьому, при наданні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження, повинна довести можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Таким чином, враховуючи позицію слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вбачає підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які місять охоронювану законом таємницю.

Керуючись ст. 31 Конституції України, ст.ст. 26, 131, 132,159, 162, 163, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання дізнавача СД Уманського РУП ГУНП в Черкаській області капітана поліції ОСОБА_3 , що погоджене прокурором Уманської окружної прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, задоволити.

Надати дізнавачам сектору дізнання Уманського районного управління поліції Головного управління Національної поліції: дізнавачу ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , старшим дізнавачам ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , заступнику начальника сектору дізнання ОСОБА_14 , - дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів в електронному та/або друкованому вигляді, а саме інформації про зв'язок мобільного терміналу з абонентським номером ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - НОМЕР_1 , який обслуговується оператором та провайдером мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_1 - щодо з'єднань, які відбувались з абонентського номера НОМЕР_1 , в період з 00:00 годин 01.05.2025 по 31.05.2025. При цьому вказати наступну інформацію: тип, дату, час, тривалість з'єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли викликаємий абонент не відповів), номер абонента А та номер абонента Б, із зазначенням відомостей про власників абонентських номерів (якщо абонентський номер використовується за умовами контракту), ІМЕІ та прив'язку до базових станцій ( азимут та адресу розташування базової станції).

Копію зазначеної інформації надати на носії інформації в електронному вигляді у форматі MicrosoftExcel про надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання, тип, дату, час дзвінків, номери учасників з'єднань, IMEI їх мобільних терміналів, азимутів ретрансляційних антен, інформацію GPRS з'єднань та адреси розташування базових станцій.

Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_15

Попередній документ
129519402
Наступний документ
129519404
Інформація про рішення:
№ рішення: 129519403
№ справи: 705/4853/25
Дата рішення: 14.08.2025
Дата публікації: 15.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (14.01.2026)
Дата надходження: 13.01.2026
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГОДІК ЛЕСЯ СЕРГІЇВНА
суддя-доповідач:
ГОДІК ЛЕСЯ СЕРГІЇВНА