Справа № 752/14976/25
Провадження №: 3/752/5546/25
Іменем України
29 липня 2025 року суддя Голосіївського районного суду міста Києва Дмитрук Н.Ю. розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючий водієм ТОВ «Експрес Техбуд», за ст. 188-57 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу, 12.06.2025 об 12-00 год. в м. Києві по Столичному шосе, водій ОСОБА_1 , не виконав законної вимоги посадових особі Укртрансбезпеки, що полягає у відмові водія транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових параметрів, від супроводу до найближчого місця зважування, що передбачено ПКМУ № 512 від 19.05.2023 та ст. 6 ЗУ «Про автомобільний транспорт, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-57 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнав, надав письмові пояснення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення на підставі наступного.
Відповідальність за ст. 188-57 КУпАП настає за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків, завдань -
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складення протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Разом із тим, матеріали справи не містять доказів того, що ОСОБА_1 не виконав законної вимоги посадових особі Укртрансбезпеки, що полягає у відмові водія транспортного засобу, що має ознаки порушення нормативів вагових параметрів, від супроводу до найближчого місця зважування.
Із наданих документів убачається, що транспортний засіб, яким керував ОСОБА_1 вийшов із ладу, після усунення технічних несправностей, він зателефонував працівникам Укртранспбезпеки, які приїхали та розблокували колеса автомобіля і він поїхав із ними на зважування. За результатами зважування йому дали сфотографувати роздруківку результату зважування автомобіля, з якої вбачається, що порушення вагового контролю не було.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Керуючись ст. ст. 247, 251, 283, 284 КУпАП, суд -
постановив:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-57 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до Голосіївського районного суду м. Києва.
Суддя Н.Ю. Дмитрук