Ухвала від 11.08.2025 по справі 420/18129/24

Справа № 420/18129/24

УХВАЛА

11 серпня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А., розглянувши в письмовому провадженні заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду та звіт щодо виконання рішення суду за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - ГУ ПФУ в Херсонській області) про:

- визнання протиправними дії відповідача щодо обчислення розміру пенсії позивачу без застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016, 2017 роки;

- зобов'язати відповідача перерахувати (з урахуванням індексації) з 14.05.18 р. та виплатити позивачу пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016, 2017 роки, із урахуванням різниці, що була виплачена.

Рішенням суду від 23.10.2024 р. позовні вимоги задоволені частково.

Та зокрема зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити з 14.05.2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2017 роки, з урахуванням раніше виплачених сум.

Вказане рішення набрало законної сили 18.02.2025 р.

25.07.2025 року за вх.№75679/25 на адресу Одеського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшла заява в порядку ст. 383 КАС України.

06.08.2025 року від представника відповідача на адресу суду надійшов звіт про виконання рішення суду.

Враховуючи вищенаведене судом вирішено одночасно розглянути заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду та звіт щодо виконання рішення суду/

Відповідно до статті 3822 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Згідно абз.1 ч.5 ст.383 КАС України, у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.

У відповідності до приписів ч. 5 ст. 383 КАС України, заява розглядається в порядку письмового провадження.

Dідповідно до частин 1, 2 та 3 ст. 383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Згідно ч. 6 ст. 383 КАС України, за відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

З огляду на ч. 6 ст. 383 КАС України, у випадку наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення.

За таких умов, наявність підстав для задоволення заяви в порядку ст. 383 КАС України має наслідком прийняття окремої ухвали з метою усунення порушень допущених суб'єктом владних повноважень на виконання рішення суду.

Суд встановив, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні. Первинно пенсію призначено з 09.06.2010 за вислугу років відповідно до Прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058).

За заявою від 14.05.2018 Позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону №1058 та з урахуванням норм статей 45, 40 вказаного Закону.

Розмір пенсії складав 1590,51 грн та в подальшому переглядався у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та згідно із постановами Уряду.

Розмір пенсії становив: з 01.12.2018 - 1635,51 грн, з 01.03.2019 - 1770,22 грн, з 01.07.2019 - 2000,00 грн, з 20.02.2020 - 2051,25 грн, 01.05.2020 - 2151,25 грн, з 01.09.2020 - 2171,20 грн, з 01.12.2020 - 2176,90 грн, з 01.01.2021 - 2576,90 грн, з 01.07.2021 - 2585,40 грн, з 01.12.2021 - 2793,40 грн, з 01.03.2022 - 2793,40 грн, з 01.07.2022 - 2802,70 грн, з 01.10.2022 - 2882,70 грн, з 01.12.2022 - 2889,30 грн, з 01.03.2023 - 3329,30 грн, з 01.01.2024 - 3329,30 грн, з 01.03.2024 - 3606,10 грн.

Так, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23.10.2024 по справі № 420/18129/24: зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити з 14.05.2018 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2017 роки, з урахуванням раніше виплачених сум. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.10.2024 по справі № 420/18129/24, Головним управлінням у березні перераховано розмір пенсії з 14.05.2018 - для обчислення основного розміру застосовано 5377,90 грн - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2016 - 2017 роки.

Розмір пенсії з 14.05.2018 склав 2123,92 у тому числі: 1978,72 грн - основний розмір пенсії, ст.27 Закону (5377,90 грн х 1,03644 х 0,35500, де 1,03644 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати за періоди з 01.09.1985 по 31.08.1990, з 01.07.2000 по 31.12.2009 (ст. 40 Закону), 0,35500 - коефіцієнт страхового стажу за 35 роки 06 місяців 04 дні (ст.25 Закону); 145,20 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років, ст.28 Закону (1452,00 грн х 10%, де 1452,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 гривень).

В подальшому розмір пенсії переглядався у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законами України про бюджет на відповідний рік та відповідно до постанов Уряду.

Розмір пенсії склав: з 01.12.2018 - 2128,42 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 149,70 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1497,00 грн х 10%, де 1497,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2018 Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік; з 01.03.2019 - 2128,42 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 149,70 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років. 01.07.2019 - 2135,12 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 156,40 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1564,00 грн х 10%, де 1564,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.07.2019 Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік). з 01.12.2019 - 2142,52 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 163,80 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1638,00 грн х 10%, де 1638,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2019 Законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік. з 20.02.2020 - 2142,52 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 163,80 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років. з 01.07.2020 - 2149,92 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 171,20 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1712,00 грн х 10%, де 1712,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.07.2020 Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік). З 01.09.2020 - 2171,20 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 21,28 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2000,00 грн (5000,00 грн - мінімальна заробітна плата з 1 вересня 2020 року х 40%), - 171,20 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років. з 01.12.2020 - 2176,90 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 21,28 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2000,00 грн (5000,00 грн - мінімальна заробітна плата з 1 вересня 2020 року х 40%), - 176,90 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1769,00 грн х 10%, де 1769,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2020 Законом України “Про Державний бюджет України на 2020 рік). з 01.01.2021 - 2576,90 грн, у тому числі: - 1978,72 грн - основний розмір пенсії, - 421,28 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2400,00 грн (6000,00 грн - мінімальна заробітна плата з 1 січня 2021 року х 40%), - 176,90 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років.

Вищезазначене підтверджується відповідним Рішенням (перерахунок з 14.05.2018).

В свою чергу частиною 2 статті 42 Закону №1058 визначено, що для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Індексація пенсії, згідно з цією нормою, відбувається не шляхом безпосереднього збільшення її розміру на певний коефіцієнт, а шляхом збільшення показника середньої заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії.

Цей показник у відповідності до абз. 2 ч. 2 ст. 42 Закону №1058 збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії визначений Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою КМУ від 20.02.2019 №124 (далі - Порядок № 124).

Пунктом 3 Порядку № 124 передбачено, що перерахунку підлягають пенсії, призначені за зверненнями, які надійшли по 31 грудня включно року, що передує року, в якому проводиться перерахунок, крім перелічених у цьому пункті випадків.

Як вже зазначалося, відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058 перерахунок раніше призначених пенсій відбувається шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Пунктом 5 Порядку № 124 встановлено, що у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.

Далі, правилами п. 5 Порядку № 124, передбачено, що кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Таким чином запроваджений механізм індексації спирається на збільшені у попередніх роках показники середньої заробітної плати. Тому, передбачений ст. 42 Закону №1058 перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється з використанням спеціально визначеного для цього показника середньої заробітної плати.

Як вже було зазначено, у 2019 році при перерахунку пенсій застосовувався показник середньої заробітної плати станом на 01.10.2017, який складав 3764,40 грн. Він підлягав збільшенню на коефіцієнт 1,17, визначений п. 2 Порядку № 124. З урахуванням цього, при перерахунку пенсій у 2019 році застосовувався показник середньої заробітної плати 4404,35 грн (3764,40 х 1,17).

У 2020 році коефіцієнт підвищення складав 1,11, що визначений п. 2 постанови Кабінету Міністрів України “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2020 році» від 1 квітня 2020 № 251 (далі - Постанова № 251). З урахуванням цього, при перерахунку пенсій у 2020 році застосовувався показник середньої заробітної плати 4888,83 грн (4404,35 х 1,11).

У 2021 році пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2021 році» від 22 лютого 2021 № 127 (далі - Постанова № 127) передбачений коефіцієнт 1,11. Відтак розрахований з метою індексації пенсії показник середньої заробітної плати становив 5426,60 грн (4888,83 х 1,11). Аналогічно, у 2022 році пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 № 118 (далі - Постанова № 118) передбачав коефіцієнт 1,14. Тому розрахований з метою індексації пенсії показник середньої заробітної плати становив 6186,32 грн (5426,60 х 1,14).

У 2023 році п.1 постанови Кабінету Міністрів України “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», від 24.02.2023 № 168 (далі - Постанова № 168) передбачений коефіцієнт 1,197. Відтак розрахований з метою індексації пенсії показник середньої заробітної плати становив 7405,03 грн (6186,32 х 1,197).

У 2024 році п.1 постанови Кабінету Міністрів України “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», від 23.02.2024 № 185 (далі - Постанова № 185) передбачений коефіцієнт 1,0796. Відтак розрахований з метою індексації пенсії показник середньої заробітної плати становив 7994,47 грн (7405,03 х 1,0796).

У 2025 році п.1 постанови Кабінету Міністрів України “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році», від 25.02.2025 № 209 (далі - Постанова № 209) передбачений коефіцієнт 1,115. Відтак розрахований з метою індексації пенсії показник середньої заробітної плати становив 8913,83 грн (7994,47 х 1,115).

Таким чином, керуючись вищезазначеними нормами закону та спеціальних нормативно-правових актів, пенсію Позивача обчислено наступним чином: з 01.03.2021 - 2576,90 грн, у тому числі: - 1996,64 грн - основний розмір пенсі (5426,60 грн х 1,03644 х 0,35500), де 5426,60 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки збільшений на коефіцієнти (3764,40 грн х 1,17 (коефіцієнт індексації з 01.03.2019, встановлений пунктом 2 постанови Кабінету міністрів України від 20.02.2019 №124) х 1,11 (коефіцієнт індексації з 01.05.2020, встановлений підпунктом 1 пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251) х 1,11 (коефіцієнт індексації з 01.03.2021, встановлений пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127)), - 403,36 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2400,00 грн (6000,00 грн - мінімальна заробітна плата з 1 січня 2021 року х 40%), - 176,90 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років; з 01.07.2021 - 2585,40 грн, у тому числі: - 1996,64 грн - основний розмір пенсі (5426,60 грн х 1,03644 х 0,35500), - 403,36 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2400,00 грн, - 185,40 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1854,00 грн х 10%, де 1854,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.07.2021 Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік); з 01.12.2021 - 2793,40 грн, у тому числі: - 1996,64 грн - основний розмір пенсі (5426,60 грн х 1,03644 х 0,35500), - 603,36 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2600,00 грн (6500,00 грн - мінімальна заробітна плата з 1 січня 2021 року х 40%), - 193,40 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (1934,00 грн х 10%, де 1934,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2021 Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік). з 01.03.2022 - 2793,40 грн, у тому числі: - 2276,17 грн - основний розмір пенсі (6186,32 грн х 1,03644 х 0,35500), де 6186,32 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки збільшений на коефіцієнти (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 (коефіцієнт індексації з 01.03.2022 встановлений пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118), - 323,83 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2600,00 грн, - 193,40 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років. з 01.07.2022 - 2802,70 грн, у тому числі: - 2276,17 грн - основний розмір пенсі (6186,32 грн х 1,03644 х 0,35500), - 323,83 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2600,00 грн); - 202,70 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (2027,00 грн х 10%, де 2027,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.07.2022 Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік). з 01.10.2022 - 2882,70 грн, у тому числі: - 2276,17 грн - основний розмір пенсі (6186,32 грн х 1,03644 х 0,35500), - 403,83 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2680,00 грн (6700,00 грн - мінімальна заробітна плата з 1 січня 2021 року х 40%), - 202,70 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років. з 01.12.2022 - 2889,30 грн, у тому числі: - 2276,17 грн - основний розмір пенсі (6186,32 грн х 1,03644 х 0,35500), - 403,83 грн - доплата 65-ти річним відповідно до ч.2 статті 28 Закону (до 2680,00 грн, - 209,30 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (2093,00 грн х 10%, де 2093,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.12.2022 Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік). з 01.03.2023 - 3329,30 грн, у тому числі: - 2724,58 грн - основний розмір пенсі (7405,03 грн х 1,03644 х 0,35500), де 7405,03 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки збільшений на коефіцієнти (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 (коефіцієнт індексації з 01.03.2023, встановлений пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168); - 395,42 грн - щомісячна доплата до 3120,00 грн згідно з пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168, - 209,30 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років. з 01.03.2024 - 3606,10 грн, у тому числі: - 2941,46 грн - основний розмір пенсі (7994,47 грн х 1,03644 х 0,35500), де 7405,03 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки збільшений на коефіцієнти (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 (коефіцієнт індексації з 01.03.2024, встановлений пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185); - 428,54 грн - щомісячна доплата до 3370,00 грн згідно з підпунктом 7 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185, - 236,10 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (2361,00 грн х 10%, де 2361,00 грн - розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 01.03.2024 Законом України “Про Державний бюджет України на 2024 рік). з 01.03.2025 склав 4294,10 грн, у тому числі: - 3279,72 грн - основний розмір пенсії, ст.27 Закону (8913,83 грн х 1,03644 х 0,35500), де 8913,83 грн - показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014-2016 роки, збільшений на коефіцієнти підвищення (3764,40 грн х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 х 1,115 (визначений пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209); - 478,28 грн - щомісячна доплата особам у віці від 65 років і більше відповідно до пп.7 п. 2 Постанови від 25.02.2025 № 209 (до 3758 грн); - 236,10 грн - доплата за понаднормовий стаж роботи 10 років (2361,00 грн х 10%, де 2361,00 грн - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2025 відповідно до Закону України “Про державний бюджет України на 2025 рік»); - 300,00 грн - щомісячна компенсаційна виплата особам, яким виповнилось 70 років (до досягнення 75-річного віку) відповідно до п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168.

З наведеного вбачається, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23.10.2024 у справі № 420/18129/24, яке набрало законної сили 18.02.2025, Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 14.05.2018 року із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016-2017 роки.

Після проведеного перерахунку, сума доплати за період з 14.05.2018 по 31.08.2020 склала - 7669,62 грн. Вищезазначену суму доплати нараховано та виплачено на поточний рахунок ОСОБА_1 відкритий в АТ «Райффайзенбанк» за датою виплати 12.03.2025 року, що підтверджується витягом зі списку №1 на разахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки в АТ «Райффайзенбанк» за період №11 із 12.02.2025 по 12.03.2025.

Таким чином, суд робить висновок про наявність підстав для відмови у задоволенні заяви представника позивача щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області на виконання рішення суду в адміністративній справі №420/18129/24 щодо обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2019 року, оскільки виходячи з задоволенних позовних вимог відповідачем вчинено дії на виконання рішення суду, а саме здійснено з 14.05.2018 року перерахунок ті виплату позивачу пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в України, з якої сплачено страхові внески за 2016-2017 роки, з урахуванням раніше виплачених сум.

Також суд вважає за необхідне прийняти звіт про виконання судового рішення наданий представником відповідача.

Керуючись ст. 248, 249, 256, 293, 383 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяві представника ОСОБА_1 про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду - відмовити.

Прийняти звіт про виконання рішення суду від 23.10.2024 року по справі №420/18129/24.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Е.А. Іванов