Рішення від 13.08.2025 по справі 320/41197/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2025 року м. Київ №320/41197/23

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради Київської області (Відділ державного архітектурно-будівельного контролю) про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Бучанської міської ради Київської області (Відділ державного архітектурно-будівельного контролю), в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області №КС051230529673 від 07.06.2023;

- визнати протиправним та скасувати рішення Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області №КС051230529403 від 07.06.2023;

- зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , в, г, об'єкт будівництва нове будівництво, блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків СС1, що було подано ОСОБА_1 24.05.2023 №П-10498;

- зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , е, є, об'єкт будівництва нове будівництво, блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків СС1, що було подано ОСОБА_1 24.05.2023 №П-10499.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.02.2024 відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що рішення відповідача є протиправними та незаконними, оскільки наведені відповідачем причини повернення повідомлення позивача на доопрацювання не ґрунтується на нормах законодавства України, а відповідач при її наведенні та поверненні такого повідомлення вийшов за межі наданих йому законом повноважень.

Представником відповідача подано письмові пояснення разом з доданими до них документами, в яких останній заперечує проти задоволення позовних вимог, зазначаючи, що під час опрацювання повідомлень про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, встановлено, що такі оформлено з порушеннями, а саме: не виконано вимоги припису С-2-1504 від 1504.2019, а тому після усунення позивачем порушень, повідомлення будуть зареєстровані.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, суд вважає, що даний адміністративний позов слід задовольнити, виходячи з наступного.

04.11.2022 відділом містобудування та архітектури Бутанської міської ради Київської області ОСОБА_1 було видано будівельний паспорт №19-19/22/206 забудови земельної ділянки за адресою Київська область місто Буча, вулиця Києво-Мироцька, 47- б, в, г, об?єкт будівництва - нове будівництво блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків - СС1 та будівельний паспорт №19-19/22/207 забудови земельної ділянки за адресою Київська область місто Буча, вулиця Києво-Мироцька, 47-д, е, є, об?єкт будівництва - нове будівництво блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків - СС1.

24.05.2023 позивачем було подано до Центру надання адміністративних послуг Бучанської міської ради Київської області повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об?єктів будівництво яких здійснюється будівельного паспорту № П-10498 та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об?єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту №П1-10499.

Відповідно до Витягу з реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва №КС051230529673 та Витягу з реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва КС051230529403 вищевказані повідомлення були повернуті на доопрацювання відділом державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради в зв?язку з не виконанням вимог припису №С-2-1504 від 15.04.2019 щодо усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Вважаючи рішення відповідача протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звертається до суду із даною позовною заявою.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 5 Закону України від 17.02.2011 №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» програми розвитку регіонів та населених пунктів, програми господарського, соціального та культурного розвитку повинні узгоджуватися з містобудівною документацією відповідного рівня. Вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування.

За приписами ч. 1 ст. 41 Закону №3038-VI державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Положеннями ч. 3 ст. 34 Закону №3038-VI передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, веде єдиний реєстр документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр). Внесення даних до реєстру з присвоєнням реєстраційного номера здійснюється на підставі інформації, наданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, протягом одного робочого дня з дня її отримання.

Відповідно до ч. 1, 8 ст. 36 Закону №3038-VI право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), об'єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Замовник відповідно до закону несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні про початок виконання будівельних робіт, та за виконання будівельних робіт без повідомлення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 затверджено Порядок виконання підготовчих та будівельних робіт, який визначає механізм набуття права на виконання підготовчих та будівельних робіт (далі - Порядок №466).

Згідно з пунктами 5, 13 Порядку, будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) та об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта; видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) (далі - повідомлення), повідомлення про зміну даних у зазначених повідомленнях за формою згідно з додатками 1, 2 і 2-1 до цього Порядку подається замовником (його уповноваженою особою) особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання підготовчих або будівельних робіт.

Таким чином, подання повідомлення про початок будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), здійснюється за декларативною процедурою.

Згідно із п. 2 Порядку №466 будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту; підготовчі роботи - роботи з підготовки земельної ділянки, влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд, порушення елементів благоустрою в межах відведеної земельної ділянки, вишукувальні роботи, роботи із спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації і обслуговування будівництва, улаштування під'їзних шляхів, складування будівельних матеріалів, підведення тимчасових інженерних мереж, а також з винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень; реєстрація - внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр).

Відповідно до п. 13 Порядку №466 повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, та повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) (далі - повідомлення), повідомлення про зміну даних у зазначених повідомленнях за формою згідно з додатками 1, 2 і 2-1 до цього Порядку подається замовником (його уповноваженою особою) особисто або надсилається рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронний кабінет до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання підготовчих або будівельних робіт.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п'яти робочих днів з дня надходження повідомлення забезпечує внесення інформації, зазначеної у повідомленні, до реєстру згідно з цим Порядком. У разі подання повідомлення через електронний кабінет внесення до реєстру інформації, зазначеної у повідомленні, здійснюється в день його надходження автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру.

Пунктом 11 Порядку №466 передбачено, що замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні, за виконання будівельних робіт без подання повідомлення та за порушення вимог, визначених цим Порядком, відповідно до Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до абзацу другого п. 13 Порядку №466 орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п'яти робочих днів з дня надходження повідомлення забезпечує внесення інформації, зазначеної у повідомленні, до реєстру згідно з цим Порядком. У випадках, встановлених у Порядку ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту (затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 року №559) у разі подання повідомлення через електронний кабінет внесення до реєстру інформації, зазначеної у повідомленні, здійснюється в день його надходження автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру.

Аналіз наведених положень дає суду підстави дійти висновку, що право на виконання будівельних робіт у замовника виникає на підставі повідомлення про початок виконання будівельних робіт за формою згідно додатку 21 Порядку №466, а внесення інформації, зазначеної у повідомленні, до реєстру згідно з Порядком №466 забезпечує орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п'яти робочих днів з дня надходження повідомлення.

Суд зазначає, що діючим законодавством також чітко визначено підстави припинення права на виконання будівельних робіт та алгоритм дій заявника та посадової особи в разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контрою недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні.

Так, згідно із п. 15 Порядку №466 у разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні, які не є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом відповідно до ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово в паперовій або електронній формі через електронний кабінет повідомляє замовникові протягом одного робочого дня з дня такого виявлення.

Замовник (його уповноважена особа) зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дня самостійного виявлення технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у поданому повідомленні про початок виконання підготовчих робіт чи повідомленні про початок виконання будівельних робіт або отримання відомостей про виявлення недостовірних даних подати виправлені (достовірні) дані щодо інформації, яка потребує змін, для внесення їх до реєстру шляхом подання до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг заяви за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку та повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт чи повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт за формою згідно з додатками 1, 2 і 2-1 до цього Порядку в одному примірнику.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю забезпечує внесення інформації, зазначеної у повідомленні про зміну даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт чи повідомленні про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт, до реєстру згідно з цим Порядком.

Відомості щодо внесення даних, зазначених у повідомленні, в якому виявлено технічну помилку або недостовірні дані, підлягають виключенню з реєстру в установленому порядку.

До замовника, який самостійно виявив допущену технічну помилку і в передбаченому цим пунктом порядку подав відповідну заяву, штрафні санкції за раніше подане з помилками повідомлення або виявлені в ньому недостовірні дані не застосовуються.

У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю факту подання наведених у надісланому повідомленні недостовірних даних, які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень, право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, підлягає скасуванню відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю.

Право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, також може бути скасовано відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі: подання замовником заяви про скасування повідомлення про початок виконання підготовчих та/або будівельних робіт особисто або рекомендованим листом з повідомленням чи через електронний кабінет; отримання відомостей про ліквідацію юридичної особи, що є замовником будівництва; встановлення під час проведення перевірки порушень вимог містобудівної документації, містобудівних умов та обмежень, невідповідності об'єкта будівництва проектній документації на будівництво такого об'єкта, вимогам будівельних норм, стандартів і правил, порушень містобудівного законодавства у разі невиконання вимог приписів посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, шляхом видачі відповідного розпорядчого акта. Держсервісбуд не пізніше наступного робочого дня з дня повідомлення органом державного архітектурно-будівельного контролю про скасування реєстрації повідомлення вносить до реєстру відповідний запис.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю також скасовує право на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, за рішенням суду (яке набрало законної сили).

Про скасування права на початок виконання підготовчих або будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення, відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово в паперовій або електронній формі через електронний кабінет повідомляє замовнику протягом трьох робочих днів з дня скасування.

Аналізуючи зазначені норми діючого законодавства, суд приходить до висновку, що діючим законодавством не передбачена можливість повернення на доопрацювання «Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з зазначеними наслідками (СС1)».

Дії органу державного архітектурно будівельного контролю з припинення (скасування) права, набутого на підставі поданого Повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками (СС1), здійснюється після реєстрації поданого Повідомлення в Реєстрі будівельної діяльності, обумовлені виключним переліком підстав, який не підлягає розширеному тлумаченню, за наслідком проведення органом державного архітектурно-будівельного контролю перевірки, шляхом видачі відповідного розпорядчого акта.

Однак, відповідачем при відмові в реєстрації поданих повідомлень та повернення їх на доопрацювання, не вказано чи виявлені ним недостовірні дані такими які дають підстави вважати об'єкт самочинним чи не самочинним будівництвом, що в свою чергу визначає подальші дії органу державного архітектурно будівельного контролю.

Суд звертає увагу, що з метою реєстрації декларації про початок будівельних робіт, орган державного архітектурно-будівельного контролю перевіряє тільки повноту даних, зазначених у ній, та правильність заповнення декларації замовником. За достовірність даних, зазначених у поданій декларації, несе відповідальність безпосередньо замовник.

При цьому, достовірність даних, наведених у поданій замовником декларації, може слугувати окремою підставою для проведення перевірки такого суб'єкта містобудування.

Такий висновок узгоджується з правовою позицією викладеною у постанові Верховного Суду від 25.02.2020 р у справі №818/66/16 від 16.06.2021 у справі 640/11468/19.

Щодо твердження відповідача про невиконання позивачем вимог припису №С-2-1504 про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 15.04.2019 (далі - Припис №С-2-1504 від 15.04.2019) суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI від 17.02.2011, позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є: подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; перевірка виконання суб'єктом містобудування вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю; вимога головного інспектора будівельного нагляду центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, про проведення перевірки за наявності підстав, передбачених законом; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Пунктом 16 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 №553 (далі - Порядок №553), визначено, що за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

У такому разі, невиконання позивачем вимог припису №С-2-1504 від 15.04.2019 має бути зафіксовано уповноваженою особою в акті перевірки, складеному за результатами проведеної позапланової перевірки. Однак, відповідачем такого акту до пояснень не долучено.

Крім того, з 2019 року відповідач не вчиняв жодних дій щодо виконання позивачем припису чи притягнення його до відповідальності за невиконання припису.

Враховуючи викладене, суд вважає твердження відповідача щодо невиконання позивачем вимог припису №С-2-1504 від 15.04.2019 необґрунтованими, а рішення Відділу архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області протиправними.

Тому для належного захисту прав позивача необхідно зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки за адресою: Київська область, місто Буча, вулиця Києво-Мироцька, 47-б, в, г, об'єкт будівництва нове будівництво, блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків СС1, що було подано ОСОБА_1 24.05.2023 №П-10498 та зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , е, є, об'єкт будівництва нове будівництво, блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків СС1, що було подано ОСОБА_1 24.05.2023 №П-10499.

Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2147,20 грн., що підтверджується квитанціями , тож зазначена сума судового збору підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області №КС051230529673 від 07.06.2023.

3. Визнати протиправним та скасувати рішення Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області №КС051230529403 від 07.06.2023.

4. Зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки за адресою: Київська область, місто Буча, вулиця Києво-Мироцька, 47-б, в, г, об'єкт будівництва нове будівництво, блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків СС1, що було подано ОСОБА_1 24.05.2023 №П-10498.

5. Зобов'язати Відділ державного архітектурно-будівельного контролю Бучанської міської ради Київської області зареєструвати повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту забудови земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , е, є, об'єкт будівництва нове будівництво, блокованого (садибного) двоповерхового житлового будинку, клас наслідків СС1, що було подано ОСОБА_1 24.05.2023 №П-10499.

6. Стягнути сплачений судовий збір на користь ОСОБА_1 у розмірі 2147 (дві тисячі сто сорок сім) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Бучанської міської ради Київської області (Відділу державного архітектурно-будівельного контролю).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Щавінський В.Р.