Рішення від 13.08.2025 по справі 320/46191/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2025 року справа №320/46191/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Марич Є.В., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Гідромеханізація." до Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Акціонерного товариства «Гідромеханізація.» (далі - позивач, АТ «Гідромеханізація.») з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач, ГУ ДПС у м. Києві), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 29.08.2024 №974620410.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем безпідставно збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб, оскільки при визначенні розміру щомісячної плати за землю взято відомості щодо нормативно грошової оцінки, яка не затверджена в установленому порядку.

AT «Гідромеханізація.» не погоджується із висновками акту перевірки відповідача, вважає їх необґрунтованими, бездоказовими, такими, що суперечать дійсним обставинам, а податкове повідомлення-рішення, яке прийнято на підставі акту перевірки таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Представником відповідача надіслано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що камеральною перевіркою встановлено арифметичну помилку яка полягає у тому, що для розрахунку орендної плати за землю за березень 2024 року позивачем не враховано нормативно-грошову оцінку земельної ділянки від 22.10.2020, що призвело до заниження податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб. Відповідач вважає, що податкове повідомлення - рішення від 29.08.2024 №974620410 винесено правомірно, а доводи, на які позивач посилається у позовній заяві не спростовують виявлені порушення контролюючим органом та не можуть прийматися до судом.

Представником позивача подано відповідь на відзив, в якій виклав свої пояснення щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень, та вказав на непослідовність дій відповідача, вибірковий підхід контролюючого органу до визначення розміру щомісячної плати за землю, ненадання доказів на підтвердження затвердженої у відповідності до закону нової нормативно-грошової оцінки та її оприлюднення.

Провівши підготовчі дії, які необхідні для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи, ухвалою суду від 27.02.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

Сторони прибули у судове засідання.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві, просив суд відмовити у задоволенні позову.

Суд за згодою сторін перейшов до розгляду справи по суті в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами і доказами.

Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

На підставі підпункту 19-1.1.2 пункту 19-1.1 статті 19-1, підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 та пункту 75.1 статті 75, згідно порядку встановленого статтею 76 Податкового кодексу України, посадовою особою ГУ ДПС у м. Києві проведено камеральну перевірку податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або оренда плата за земельні ділянки державної або комунальної власності за березень 2024 рік) АТ «Гідромеханізація.», за результатами якої складено акт від 21.05.2024 №49753/Ж5/26-15-04-10-03/04628646.

Камеральною перевіркою встановлено, що сума податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб (КБК 18010600), зазначена AT «Гідромеханізація.» в звітній податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або оренда плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), реєстраційний №9101416135 від 22.04.2024 за березень 2024 року, є нижча ніж визначено за результатами камеральної перевірки.

У зв'язку з цим, зроблено висновок про необхідність збільшення суми грошового зобов'язання, яка за результатами податкового періоду - березень 2024 року підлягає сплаті платником податку до бюджету на 2 524 971,26 грн.

Не погоджуючись із актом AT «Гідромеханізація.» подало до ГУ ДПС у м. Києві заперечення на акт камеральної перевірки вих. № 02-05/24-1 від 04.06.2024.

Листом ГУ ДПС у м. Києві від 20.06.2024 вих. №11565/1/26-15-04-10-08 повідомило позивача про залишення без змін висновку акта від 21.05.2024 №49753/Ж5/26-15-04-10-03/04628646.

На підставі акту від 21.05.2024 №49753/Ж5/26-15-04-10-03/04628646, ГУ ДПС у м. Києві винесено податкове повідомлення - рішення №583830410 від 21.06.2024, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб, за період березень 2024 року, на загальну суму 3 787 456,89 грн, з них за податковим зобов'язанням - 2 524 971,26 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 1 262 485,63 грн.

09.07.2024 AT «Гідромеханізація.» звернулось до Державної податкової служби України із скаргою від 04.07.2024 №01-65 на прийняте ГУ ДПС у м. Києві податкове повідомлення-рішення від 21.06.2024 №583830410.

Рішенням Державної податкової служби України від 28.08.2024 №26166/6/99-00-06-03-02-06 скаргу позивача задоволено частково, скасовано податкове повідомлення-рішення від 21.06.2024 №583830410 у частині застосування штрафу у сумі 1 009 988,50 грн, а в іншій частині - залишено без змін.

На підставі вказаного рішення Державної податкової служби України від 28.08.2024 №26166/6/99-00-06-03-02-06 та акту від 21.05.2024 №49753/Ж5/26-15-04-10-03/04628646 ГУ ДПС у м. Києві винесено нове податкове повідомлення-рішення від 29.08.2024 №974620410, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб, за період березень 2024 року, на загальну суму 2 777 468,39 грн, з них за податковим зобов'язанням - 2 524 971,26 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 252 497,13 грн.

Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно з пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Відповідно до пункту 285.1 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Відповідно до пункту 288.2 статті 288 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

За визначенням, наведеним у статті 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Пунктом 288.4 статті 288 Податкового кодексу України встановлено, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Згідно із абзацом 1 пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України зазначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Відповідно до підпункту 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Згідно з пунктом 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Як вбачається з матеріалів справи, між Київською міською радою та АТ «Гідромеханізація.» укладено договори оренди земельної ділянки за адресою м. Київ, мікрорайон Бортничі в Дарницькому районі міста Києва.

Згідно з дублікатом договору оренди земельної ділянки від 06.07.2007, зареєстрованим в реєстрі за №1902, орендодавець, на підставі рішення Київської міської ради від 28.12.2006 за № 572/629 за Актом приймання-передачі передає, а орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку, розташовану у мікрорайоні Бортничі у Дарницькому районі м. Києва, розміром 81,3223 га, цільового призначення для розробки кар'єру піску № 7 для виконання інженерної підготовки території житлових масивів; кадастровий номер 8000000000:90:283:0033.

Пунктом 2.2. цього Договору визначено, що відповідно до витягу з технічної документації № Ю-43501/2007 Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 16.05.2007 № 607 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 24952207,73 грн.

Згідно з пунктами 4.1, 4.2 Договору визначена цим договором орендна плата за земельну ділянку становить платіж, який орендар самостійно розраховує та вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою у грошовій формі. Річна орендна плата на земельну ділянку встановлюється у розмірі 1,5 відсотка від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Відповідно до дублікату договору оренди земельної ділянки від 06.07.2007, зареєстрованим в реєстрі за №1903, орендодавець, на підставі рішення Київської міської ради від 28.12.2006 за № 572/629 за Актом приймання-передачі передає, а орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку, розташовану у мікрорайоні Бортничі у Дарницькому районі м. Києва, розміром 2,9791 га, цільового призначення для розробки кар'єру піску № 7 для виконання інженерної підготовки території житлових масивів; кадастровий номер 8000000000:90:283:0031.

Пунктом 2.2. цього Договору визначено, що відповідно до витягу з технічної документації № Ю-43502/2007 Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) від 16.05.2007 № 608 нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 914080,42 грн.

Згідно з пунктами 4.1., 4.2. Договору визначена цим договором орендна плата за земельну ділянку становить платіж, який орендар самостійно розраховує та вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою у грошовій формі. Річна орендна плата на земельну ділянку встановлюється у розмірі 1,5 відсотка від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.

Відповідно до довідки № Ю-20353/2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (кадастровий номер 800000000:90:283:0031) за результатами розрахунку у відповідності до рішення Київської міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» від 03.07.2014 №23/23, нормативна грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 12298508,38 грн.

Відповідно до довідки № Ю-20354/2016 про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (кадастровий номер 800000000:90:283:0033) за результатами розрахунку у відповідності до рішення Київської міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» від 03.07.2014 №23/23, нормативна грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 200559191,73 грн.

З метою уточнення даних щодо розміру нормативно грошової оцінки земельної ділянки 8000000000:90:283:0033 позивачем подано заяву (запит) від 19.12.2023 з реєстраційним номером 3B-9934398852023 щодо надання актуальних відомостей з Державного земельного кадастру.

За результатом розгляду вказаного запиту, державним кадастровим реєстратором 20.12.2023 повідомлено про відмову у наданні відомостей з Державного земельного кадастру у зв'язку з відсутністю у відомостях Державного земельного кадастру коду виду цільового призначення земельної ділянки, визначеного відповідно до додатку 59 до Порядку.

Оскільки державним кадастровим реєстратором позивачу не надано даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кадастровим номером 8000000000:90:283:0033, визначаючи у податковій декларації за березень 2024 року розмір орендної плати, позивач використав нормативну грошову оцінку відповідних земельних ділянок, зазначену в довідках Департаменту земельних ресурсів Київської міської ради № Ю-20353/2016 (НГО 8000000000:90:283:0031 - 12298508,38грн) та № Ю-20354/2016 (НГО 8000000000:90:283:0033 - 200559191,73грн), за результатами розрахунку у відповідності до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва».

У поданій податковій декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) реєстраційний №9101416135 від 22.04.2024 за березень 2024 року позивачем визначено річну суму сплати за землю у розмірі 749 964,90 грн, з яких:

706 634,23 грн - орендна плата за земельну ділянку із кадастровим номером 800000000:90:283:0033 (площа 81,3223 га);

43 330,67 грн - орендна плата за земельну ділянку із кадастровим номером 800000000:90:283:0031 (площа 2,9797 га).

Натомість, відповідач в акті перевірки встановив, що згідно з даними інформаційної системи Державного земельного кадастру нормативна грошова оцінка земельної ділянки за кадастровим номером 8000000000:90:283:0033 складає 972268648,87 грн, що призвело до заниження суми орендної плати за землю за березень 2024 року. Тобто, контролюючим органом проведено розрахунок податкового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб AT «Гідромеханізація.» та використано суму нормативно-грошової оцінки земельної ділянки із кадастровим номером 800000000:90:283:0033 (площа 81,3223 га) взяту з інформаційної системи Державного земельного кадастру від 22.10.2020.

В той час, при визначенні розміру щомісячної плати за землю за березень 2024 рік стосовно земельної ділянки 800000000:90:283:0031 використано суму нормативно-грошової оцінки земельної ділянки взяту з довідки № Ю-20353/2016 від 16.02.2016.

Норми законодавства України, зокрема, Законів України «Про оцінку земель», «Про землеустрій», Податкового кодексу України регулюють порядок та визначають органи, уповноважені на проведення, розроблення та затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

За змістом статті 1 Закону України «Про оцінку земель» дата оцінки земельної ділянки - дата (число, місяць та рік), на яку проводиться оцінка земельної ділянки та визначається її вартість. Для нормативної грошової оцінки земельної ділянки - дата, вказана в технічній документації.

Підставою для проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (статті 15 Закону України «Про оцінку земель»).

Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:

розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років;

розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».

Відповідно до статей 20, 23 Закону України «Про оцінку земель» за результатами нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Згідно з підпунктом 12.3.3 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України орган місцевого самоврядування у десятиденний строк з дня затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель направляє в електронній формі до контролюючого органу інформацію про нормативну грошову оцінку земель. Контролюючі органи не пізніше 10 липня поточного року складають зведену інформацію про нормативну грошову оцінку земель. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, не пізніше 15 липня поточного року оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про проведену нормативну грошову оцінку земель.

Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (підпункт 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПК України).

Також, у пункті 271.2 статті 271 Податкового кодексу України зазначено, що рішення ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти висновку, що нормативна грошова оцінка землі проводиться в обов'язковому порядку для визначення розміру орендної плати за землі комунальної та державної форм власності. При цьому, чинне законодавство визначає чітку процедуру затвердження нормативної грошової оцінки відповідним уповноваженим органом та опублікування інформації про її затвердження для її подальшого застосування.

Як зазначалось вище, відповідач зазначив, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки за кадастровим номером 800000000:90:283:0033 (площа 81,3223 га) за інформацією ДЗК 22.10.2020 визначено у розмірі 972 268 648,87 грн, тоді як використана позивачем довідка № Ю-20353/2016 від 16.02.2016 встановлює нормативно грошову оцінку в розмірі 12 298 508,38 грн, яка розрахована відповідно до рішення Київської міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» від 03.07.2014 №23/23.

Водночас, відповідачем не зазначено посилань та не надано рішення Київської міської ради, яким затверджено нормативно грошову оцінку станом на 22.10.2020 вказаної земельної ділянки.

Разом з тим, судом встановлено, що рішенням Київської міської ради від 08.07.2021 №1589/1630 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» вирішено:

1. Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Києва.

2. Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації): - у п'ятиденний строк після прийняття цього рішення надати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, його засвідчену копію; - забезпечити вжиття заходів для внесення відомостей з нормативної грошової оцінки земель міста Києва до Державного земельного кадастру.

3. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Київської міської ради від 03 липня 2014 року № 23/23 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва», від 10 березня 2016 року №217/217 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» з моменту застосування затвердженої пунктом 1 цього рішення нормативної грошової оцінки земель міста Києва.

4. Оприлюднити це рішення в установленому порядку.

5. Це рішення застосовується з 01.01.2023.

В подальшому, рішеннями Київської міської ради від 18.12.2022 № 5829/5870 та від 07.12.2023 № 7522/7563 були внесені зміни до рішення від 08.07.2021 №1589/1630, якими відтерміновано час, з якого застосовується затверджена нормативно грошова оцінка.

З огляду на викладене, станом на час проведення перевірки та вирішення даного спору, рішення Київської міської ради від 08.07.2021 № 1589/1630 набирає чинності та застосовується з 01 січня року, наступного після припинення або скасування воєнного стану.

Як відомо, наразі Законом України від 16 квітня 2025 року № 4356-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»» затверджено Указ Президента України від 15 квітня 2025 року № 235/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» з 05 години 30 хвилин 9 травня 2025 року строком на 90 діб.

Отже, затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Києва, станом на грудень 2024 р., не застосовується.

Наведене свідчить, що використана податковим органом нормативно грошова оцінка земельної ділянки за кадастровим номером 800000000:90:283:0033 (площа 81,3223 га) від 22.10.2020 є непідтвердженою та не зареєстрованою у встановленому чинним законодавством порядку.

Всупереч вимогам частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач не подав суду документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі для підтвердження обставин, які встановлені під час камеральної перевірки позивача, за наслідками якої прийнято спірне податкове повідомлення-рішення. Зокрема, але не виключно, відповідачем документально не підтверджено наявність в інформаційній системі Державного земельного кадастру даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кадастровим номером 8000000000:90:283:0033 в розмірі 972268648,87 грн.

Окрім того, акт перевірки не містить посилання на реквізити витягу з Державного земельного кадастру з відповідними даними та/або посилання на інші, використані під час перевірки документи/інформацію, що підтверджують відповідний розмір нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки.

При цьому, суд зазначає, що відповідач не є суб'єктом проведення та розрахунку нормативної грошової оцінки і має право враховувати тільки ті коефіцієнти, які розраховані в затвердженій міською радою технічній документації, враховуючи при цьому оціночний квартал та зону, в яких розташована земельна ділянка та її цільове призначення згідно з даними Державного земельного кадастру. Жодних підстав для застосування будь-яких інших коефіцієнтів, не передбачених технічною документацією з нормативної грошової оцінки, відповідач не має.

Враховуючи викладене, висновки контролюючого органу про те, що сума податкового зобов'язання по орендній платі з юридичних осіб, зазначена AT «Гідромеханізація.» в звітній податковій декларації з плати за землю за березень 2024 року від 22.04.2024 №9101416135, є нижчою ніж визначено за результатами камеральної перевірки, належним чином документально не підтверджені. Відповідно, прийняте на підставі таких висновків спірне податкове повідомлення-рішення від 29.08.2024 №974620410, є протиправним та підлягає скасуванню.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з частинами першою, другою статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведена правомірність та обґрунтованість прийнятого ним рішення.

Натомість, позивачем надано достатньо доказів в підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

На підставі частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь позивача підлягають стягненню здійсненні ним судові витрати зі сплати судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Акціонерного товариства «Гідромеханізація.» (07300, Київська область, м. Вишгород, Проммайданчик, код ЄДРПОУ 04628646) до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; код ЄДРПОУ ВП 44116011) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 29.08.2024р. за № 974620410.

3. Стягнути на користь Акціонерного товариства «Гідромеханізація.» (07300, Київська область, м. Вишгород, Проммайданчик, код ЄДРПОУ 04628646) сплачений судовий збір у розмірі 30 280,00 грн. (тридцять тисяч двісті вісімдесят гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ ВП 44116011).

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Марич Є.В.