Справа 682/1916/25
Провадження № 3/682/727/2025
13 серпня 2025 року м. Славута
Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Зеленська В.І., з участю секретаря судових засідань Козир О.П., прокурора Шепетівської окружної прокуратури Хмельницької області Левосюк Ю.О., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Шепетівка Хмельницької області та жительки АДРЕСА_1 , з вищою освітою, одруженої, має на утриманні п'ятеро неповнолітніх дітей, непрацюючої, - за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в.
ОСОБА_1 , будучи спеціалістом І категорії відділу організаційного забезпечення та документообігу управління організаційного, інформаційного забезпечення та документообігу виконавчого комітету Шепетівської міської ради, будучи відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимогам ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин 08.05.2024 року подала декларацію особи, уповноваженої на викоанння функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи спеціалістом І категорії відділу організаційного забезпечення та документообігу управління організаційного, інформаційного забезпечення та документообігу виконавчого комітету Шепетівської міської ради, будучи відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимогам ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин 08.05.2024 року подала декларацію особи, уповноваженою на викоанння функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 , будучи спеціалістом І категорії відділу організаційного забезпечення та документообігу управління організаційного, інформаційного забезпечення та документообігу виконавчого комітету Шепетівської міської ради, будучи відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, всупереч вимогам ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно без поважних причин подала 07.05.2024 року декларацію особи, уповноваженої на викоанння функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
24.07.2025 р до Славутського міськрайонного суду Хмельницької області надійшло три протоколи про адмінправопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 та судом заведені справи: №682/1916/25 (провадження №3/682/727/2025), №682/1918/25 (провадження №3/682/729/2025), №682/1917/25 (провадження №3/682/728/2025).
31.07.2025 р в порядку автоматизованого розподілу три протоколи про адмінправопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП , щодо ОСОБА_1 передані на розгляд судді Зеленській В.І.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 №682/1916/25 (провадження №3/682/727/2025), №682/1918/25 (провадження №3/682/729/2025), №682/1917/25 (провадження №3/682/728/2025) об'єднати в одну та присвоїти єдиний унікальний номер справи №682/1916/25 (провадження №3/682/727/2025).
ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні корупційних правопорушень визнала повністю і пояснила, що у 2024 році перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. Тому не знала, що у 2024 році відновлений обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на викоанння функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 рік до 31 січня 2024 р, а за 2023 рік - до 31.03.2024 р. 31.03.2024 р спеціаліст відділу кадрів зателефонував і запитав, чи подала вона декларацію за 2021, 2022, 2023 роки. Тоді вона дізналася про обов'язок подати декларацію. З метою подачі декларації, вона вимушена була отримати новий паспорт громадянина України, виготовити електронний ключ. У зв'язку з такими обставинами вона порушила строки подачі декларації і подала їх 07.05.2024 р.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушень стверджується також її особистими письмовими поясненнями; протоколом про адміністративне правопорушення №428 від 24.06.2025 року; протоколом про адміністративне правопорушення №427 від 24.06.2025 року; протоколом про адміністративне правопорушення №426 від 24.06.2025 року; розпорядженням міського голови Шепетівської міської ради №09.04-142/2021 від 19.07.2021р про призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста І категорії відділу організаційного забезпечення та документообігу; попередженням про обмеження, пов'язані прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби; копією поданих декларацій за 2021 р, 2022 р., 2023 р; випискою послідовності дій користувача ОСОБА_1 "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в період з 11.10.2023 - 09.05.2024р.
Статтею 172-6 ч. 1 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони, та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" (чинного на момент виникнення обов'язків подання декларації) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконанння функції держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Відповідно до пп. 1, п.1 Закону України "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" фізичні особи, фізичні особи підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подавати документи.
Законом України від 20.09.2023 "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" внесено зміни до Закону України "Про запобігання корупції", а саме ч.1 ст.45 Закону викладено у такій редакції : у ст.45 Закону: у частині першій слова "підпунктах "а", "в" і "г" замінити словами "підпунктах "а", "в" -"г".
У розділі ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону: пункт 2-7 викладено в такій редакції: "2-7. Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на викоання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осміб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, заначені у частинах сьомій-чотирнадцятій статті 43 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою-чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Частиною 1 статті 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" визначено що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
У відповідності до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Прокурор Левосюк Ю.О. просить визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративнихї правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як її винуватість доведена в ході розгляду справи належними і допустимими доказами, і накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі шістидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , відсутні.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , є те, що вона у вчиненому щиро розкаюється.
На підставі викладеного, враховуючи, що на утриманні ОСОБА_1 знаходиться п'ятеро неповнолітніх дітей, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адмінстягнення за правилами ст.36 КУпАП, в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу .
Відповідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.33-35, 36, 40-1, 283, 283, 307, 308, 172-6 ч. 1 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і застосувати до неї адміністративне за правилами ст. 36КУпАП стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 605 грн 60 коп. (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783 , банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106) .
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником.
Суддя Зеленська В.І.