Справа № 466/7408/25
Провадження № 3/466/2432/25
13 серпня 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорова О.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
07.08.2025 року до Шевченківського районного суду м. Львова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №139451 від 26.07.2025 року, встановлено, що 26.07.2025 року о 02 год. 04 хв. за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка ОСОБА_1 перебувала в період часу на вулиці, де запроваджено комендантську годину, вчинив злісну непокору законному розпорядженню Львівської обласної військової адміністрації №1/22 від 25.02.2022 року зі змінами №69/22 від 23.04.2022 року, без спеціально виданої перепустки, чим порушила абз. 2 п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України №573 від 08.07.2020 року. Такими діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно зі ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 106-1, 106-2, 162, 172-10 - 172-20, 173, 173-1, частинами другою і третьою статті 173-8, статтями 178, 185, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7, 185-10, 188-22, 203 - 206-1, розглядаються протягом доби, статтями 146, 160, 173-2, 185-1, 212-7 - 212-20 - у триденний строк, статтями 46-1, 166-9, 176 і 188-34 - у п'ятиденний строк, статтями 101-103 цього Кодексу - у семиденний строк.
В судове засідання ОСОБА_1 працівниками Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції доставлена не була.
Без участі особи стосовно якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, Шевченківський районний суд м. Львова позбавлений можливості розглянути справу з дотриманням вимог КУпАП.
Крім того, як вбачається із рапорта поліцейського, стосовно громадянки ОСОБА_1 було винисено постанову серії ЕГА №1831414 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, проте, копію зазначеної постанови до матеріалів справи про адмініістративне правопорушення долучено не було.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути матеріали до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції для допрацювання та забезпечення присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
На підставі вищевикладеного та керуючись: ст. ст. 245, 251, 268, 277, 278, 280 КУпАП, -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції, - для доопрацювання та належного виконання вимог закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. Ф. Федорова