Ухвала від 13.08.2025 по справі 461/4977/25

Справа № 461/4977/25

Провадження № 1-кс/461/5000/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.08.2025 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання прокурора Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні №12025140000000798 від 17.06.2025, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту та дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, покладених ухвалою слідчого судді Галицького районного суду міста Львова від 20.06.2025 на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Подане клопотання мотивує тим, що 18.06.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця громадянина України, уродженця Республіки Німеччина, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на посаді командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , у військовому званні «майстер-сержант», раніше не судимого, який адвокатом, депутатом та нотаріусом не являється, затримано в порядку ст. 208 КПК України та 19.06.2025 останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

20.06.2025 слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці - до 19.08.2025, та із покладенням на ОСОБА_4 обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.

Зважаючи на ризики, передбачені ст. 177 КПК України, встановлені у даному кримінальному провадженні, які не змінились і не відпали, та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінального правопорушення, у скоєнні якого підозрюється ОСОБА_4 , сторона обвинувачення приходить до висновку про необхідність продовження підозрюваному дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, з залишенням в силі обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, так як досудове розслідування ще триває.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечили щодо клопотання про продовження цілодобового домашнього арешту, просили застосувати до підозрюваного нічний домашній арешт.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025140000000798 від 17.06.2025, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання, Згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 09.03.2022 №35, відповідно до мобілізаційного плану призначено, зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_3 та на всі види забезпечення - військовослужбовця прапорщика ОСОБА_4 - головним сержантом - командиром І відділення охорони ІІІ взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 та вважати таким, що з 09.03.2022 справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків.

В подальшому, згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 16.09.2024 №259, штаб-сержанта ОСОБА_4 , призначеного наказом командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (по особовому складу) від 12.09.2024 №431-РС на посаду командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ІНФОРМАЦІЯ_2 ) та вважати таким, що з 16.09.2024 справи та посаду прийняв, приступив до виконання службових обов'язків, де він проходить військову службу по даний час у військовому званні «майстер-сержант».

Перебуваючи на займаній посаді, майстер-сержант ОСОБА_4 підпорядковується начальнику ІНФОРМАЦІЯ_2 та будучи безпосереднім начальником усього особового складу взводу охорони згідно функціональних обов'язків військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_5 (на воєнний час) відповідає за бойову готовність підрозділу та успішне виконання ним бойових завдань, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, за збереження і стан озброєння, боєприпасів, техніки та майна взводу, за підтримання внутрішнього порядку у взводі.

Відповідно до вимог ст.ст. 19, 68 Конституції України, ОСОБА_4 зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також неухильно їх додержуватись.

Під час проходження військової служби майстер-сержант ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді на командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до вимог ст.ст. 19, 68 Конституції України, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999, ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999, зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України; знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; показувати приклад дисциплінованості, неухильного виконання вимог законодавства, наказів і розпоряджень командирів (начальників); подавати підлеглим приклад зразкового виконання військового обов'язку; сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, передбачених посадою; керуватися тільки законами України; діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі - Положення), передбачено:

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються оперативному командуванню, в зоні відповідальності якого вони перебувають згідно з військово-адміністративним поділом території України.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, м. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.

Безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і контроль за їх діяльністю здійснюють відповідні оперативні командування, а загальне - Командування Сухопутних військ Збройних Сил, яке узгоджує основні питання діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з відповідними структурними підрозділами Генерального штабу Збройних Сил та Міноборони.

Діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки координується та спрямовується Міноборони.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки виконують покладені на них завдання у взаємодії з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також з органами військового управління, з'єднаннями, військовими частинами, навчальними частинами (центрами), установами, організаціями, вищими військовими навчальними закладами та військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти Збройних Сил та інших військових формувань, Держспецзв'язку, правоохоронними та розвідувальними органами, державними органами спеціального призначення з правоохоронними функціями, громадськими організаціями.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема:

- ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам;

- забезпечують захист цілісності бази Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних відповідно до Законів України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», “Про захист персональних даних» та міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення:

- сприяють організації призовними комісіями проведення медичного огляду, обстеження та лікування призовників;

- організовують з визначеною періодичністю (цілодобово під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану) проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобов'язаних і резервістів;

- оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних;

- забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони;

- надають громадянам України інформацію відповідно до статті 9 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» шляхом взаємодії (обміну інформацією) через інформаційні (інформаційно-телекомунікаційні) системи Мінцифри в порядку, визначеному спільним наказом Мінцифри з Міноборони.

Зняття з розшуку військовозобов'язаних, які порушили правила військового обліку та доставлені до РТЦК та СП здійснюється на підставі розпорядження начальника Генерального штабу ЗСУ №10852/с від 27.01.2025.

Згідно п.9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду.

Враховуючи наведене, у відповідності до примітки ст. 369-2 КК України, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 є особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

Однак, ОСОБА_4 , діючи у порушення наведених вимог законодавства, будучи командиром взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення, став на шлях злочинної діяльності за таких обставин.

Відтак, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше 17.06.2025, у ОСОБА_4 виник злочинний умисел на отримання від ОСОБА_6 неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , де він обіймав посаду командира взводу охорони, щодо зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком, всупереч «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

З метою реалізації вказаного злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди ОСОБА_4 . згідно попередньої домовленості призначив зустріч із ОСОБА_6 на якій, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, 17.06.2025, перебуваючи за місцем несення військової служби у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , повідомив ОСОБА_6 , що останній згідно інформації в ІКС «Оберіг» перебуває в розшуку, роз'яснив йому порядок відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема першочергову необхідність у проходженні військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 та необхідності в знятті останнього з розшуку, наголосивши, що у протилежному разі ОСОБА_6 неможливо буде оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком. У той же час, ОСОБА_4 висловив ОСОБА_6 протиправну вимогу про необхідність передачі йому грошових коштів в сумі 400 доларів США за вплив на прийняття рішення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , де він обіймав посаду командира взводу охорони щодо зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, оскільки достовірно знав, що самостійно вчинити вказані дії він не може в силу своїх функціональних обов'язків.

Будучи поставленим в умови, за яких не надання неправомірної вигоди могло потягнути негативні наслідки для ОСОБА_6 , він вимушений був погодитись на незаконні вимоги ОСОБА_4 , а тому повідомив останньому свої дані для внесення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» з метою зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу, при цьому маючи на це законні підстави.

Відтак, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 18.06.2025, ОСОБА_4 продовжуючи реалізовувати злочинний умисел спрямований на одержання неправомірної вигоди для себе, з метою власного незаконного збагачення, шляхом впливу на посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 забезпечив безперешкодне проходження ОСОБА_6 військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 та забезпечив внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» щодо зняття ОСОБА_6 з розшуку.

В подальшому, ОСОБА_4 , 18.06.2025, приблизно о 14:35 год., перебуваючи у своєму службовому кабінеті №4, що знаходиться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 , повідомив ОСОБА_6 про внесення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідних відомостей до ІКС «Оберіг», зняття останнього з розшуку та повторно висловив вимогу щодо надання йому неправомірної вигоди в сумі 400 доларів США за здійснення ним впливу на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо прийняття ними рішення про зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком.

Того ж дня, приблизно о 14:39 год., ОСОБА_4 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті №4, що знаходиться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: м.Львів, вул. Батуринська, буд. 2, маючи умисел спрямований на одержання неправомірної вигоди для себе, поєднаної з вимаганням такої вигоди, з метою власного незаконного збагачення, одержав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в розмірі 400 доларів США, що за курсом Національного банку України становить 16 612 грн. за здійснення ним впливу на посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , де він обіймав посаду командира взводу охорони щодо прийняття ними рішення про зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком, оскільки достовірно знав, що самостійно вчинити вказані дії він не може в силу своїх функціональних обов'язків, після чого правоохоронними органами була припинена його протиправна діяльність, а предмет неправомірної вигоди вилучено.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у зловживанні впливом, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаної з вимаганням такої вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

18.06.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця громадянина України, уродженця Республіки Німеччина, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на посаді командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , у військовому званні «майстер-сержант», раніше не судимого, який адвокатом, депутатом та нотаріусом не являється, затримано в порядку ст. 208 КПК України та 19.06.2025 останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Зокрема, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 вказаного вище кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

заявою ОСОБА_6 від 17.06.2025 про вимагання в нього ОСОБА_4 неправомірної вигоди за вирішення питання щодо зняття з розшуку та отримання відстрочки від мобілізації заявника;

протоколами допиту свідка ОСОБА_6 від 17.06.2025 та 18.06.2025, в ході яких він повідомив обставини вчиненого правопорушення ОСОБА_4 ;

протоколом огляду, ідентифікації, вручення грошових коштів від 18.06.2025 згідно з яким оглянуто та ідентифіковано грошові кошти в загальній сумі 400 доларів США, які передані ОСОБА_6 для викриття протиправної діяльності ОСОБА_4 ;

протоколом невідкладного обшуку від 18.06.2025 за місцем розташування ІНФОРМАЦІЯ_5 , в ході якого, серед інших речей, виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди - грошові кошти в розмірі 400 доларів США, які попередньо оглянуті та ідентифіковані згідно з протоколом від 18.06.2024;

речовими доказами - заздалегідь оглянутими та ідентифікованими грошовими коштами у сумі 400 доларів США, серії та номери купюр яких повністю співпали з тими, що зазначені в протоколі їх огляду, ідентифікації, вручення грошових коштів від 18.06.2024;

протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_6 від 18.06.2025, в ході огляду якого виявлено спілкування та телефонні дзвінки із ОСОБА_4 ;

іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності та взаємозв'язку.

20.06.2025 слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці - до 19.08.2025, та із покладенням на ОСОБА_4 , наступних обов'язків:

прибувати до слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого судді або суду із встановленою періодичністю;

цілодобово не залишати місце свого постійного проживанняза адресою: АДРЕСА_1 ;

повідомляти слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання, роботи, проходження військової служби;

утримуватися від спілкування із свідками, експертами у кримінальному провадженні;

здати на зберігання до Головного управління ДМС у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11 свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Постановою В.о. керівника Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_7 від 08.08.2025 року продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 3 місяців, тобто до 19.09.2025 року включно.

Слідчий зазначає, що на даний час, з метою забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного ОСОБА_8 , необхідно продовжити дію запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту та покладеними обов'язками, відповідно до ч.5 ст. 194 КПК України.

Оцінюючи особу підозрюваного та кримінальне правопорушення, у вчиненні якого вона підозрюється, вважаю, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, не змінились і не відпали, а саме:

переховування підозрюваного ОСОБА_4 від органу досудового розслідування та суду. Даний ризик обґрунтовується тим, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, пов'язаного із корупцією, та у разі визнання винним, останньому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна, без альтернативи призначення іншого покарання і це може стимулювати підозрюваного до втечі. Соціальні зв'язки ОСОБА_4 не перешкоджають йому покинути своє місце проживання та переховуватись від органу досудового розслідування та суду. Водночас, відповідно по п. 36 Рішення Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі «Москаленко проти України», Європейський суд зазначив, що суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину. Окрім цього, тяжкість інкримінованого правопорушення та усвідомлення можливості засудження до тривалого терміну позбавлення волі вже самі по собі можуть бути підставою та мотивом для підозрюваного ОСОБА_4 до втечі з метою уникнення кримінальної відповідальності та відшкодування завданої шкоди;

незаконно впливати на свідків, експертів у цьому кримінальному провадженні шляхом їх переконання, залякування чи схиляння їх до зміни наданих ними показань, узгодження своїх показань з показаннями вказаних осіб. Зокрема, з метою уникнення передбаченої законом відповідальності підозрюваний ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідка ОСОБА_6 з метою зміни ним показань або відмови від раніше наданих показань. Крім цього, в даному кримінальному провадженні в подальшому буде встановлено та допитано ряд інших свідків, з числа посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , відтак ОСОБА_4 може незаконно на них впливати щодо ненадання чи зміни показів з метою приховання обставин вчинення ним злочину. Разом з цим, у кримінальному провадженні буде призначено ряд експертиз, а відтак підозрюваний ОСОБА_4 , з метою створення перешкод слідству та встановленню об'єктивної істини у справі, з метою подальшого уникнення від передбаченої законом відповідальності може незаконно впливати на експертів у даному кримінальному провадженні. Про неможливість запобігти такому ризику свідчить і той факт, що з урахуванням принципу безпосередності дослідження судом показань (ст. 23 КПК України) такі ще судом не допитані та надані ними під час досудового розслідування показання не можуть лягти в основу обвинувального вироку відносно ного;

перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. На підтвердження наявності ризику, передбаченого п. 4 ч.1 ст. 177 КПК України, слід зазначити, те, що для закінчення досудового розслідування та прийняття остаточного рішення у даному кримінальному провадженні необхідно провести низку слідчих (розшукових) дій. Крім цього, на даний час, перевіряється причетність невстановлених на даний час осіб до вчинення вказаного кримінального правопорушень. А тому підозрюваний ОСОБА_4 , необмежено спілкуючись з іншими особами, зокрема посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_5 , де він обіймає посаду командира взводу охорони, та надаючи їм інформацію, про обставини виявлені в ході досудового розслідування, яка ставатиме йому відома в ході проведення з ним слідчих дій, з метою викривлення фактів кримінальних правопорушень для уникнення від кримінальної відповідальності чи її пом'якшення, а також приховування причетності інших осіб у вчиненні злочинів, може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином

При цьому, слідчий суддя також враховує, що підозрюваний не порушував вимог обраного запобіжного заходу.

Відповідно до ч.6 ст.181 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Відповідно до ч.4 ст.199 КПК України слідчий суддя зобов'язаний розглянути клопотання про продовження строку тримання під вартою до закінчення строку дії попередньої ухвали згідно з правилами, передбаченими для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.

Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Частиною 1 статті 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений може здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України.

Згідно ст.181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

З врахуванням наведених обставин, даних підозрюваного, який має постійне місце проживання, міцні соціальні зв'язки, характеризується позитивно, є учасником АТО; має ряд хронічних захворювань; з урахуванням наведених ризиків, слідчий суддя приходить висновку, що мета застосування запобіжного заходу буде досягнута шляхом застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічну пору доби із забороною залишати місце постійного проживання, в період з 22.00 год до 06.00 год наступної доби та з покладенням на підозрювану обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, й це буде достатнім для забезпечення виконання підозрюваною покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігатиме спробам вчинення дій, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України, а тому клопотання необхідно задоволити частково.

Керуючись ст.ст.176-178, 181 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалив:

клопотання задовольнити частково.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за місцем проживання останнього за адресою: АДРЕСА_1 , з 22:00 години по 06:00 години наступної доби, в межах строку досудового розслідування.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:

прибувати до слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого судді або суду із встановленою періодичністю;

з 22:00 години по 06:00 години наступної доби не залишати місце свого постійного проживанняза адресою: АДРЕСА_1 ;

повідомляти слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання, роботи, проходження військової служби;

утримуватися від спілкування із свідками, експертами у кримінальному провадженні;

здати на зберігання до Головного управління ДМС у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11 свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що на підставі ч.5 ст.181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.

Строк дії ухвали - в межах строку досудового розслідування, тобто до 19.09.2025 включно.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_9 .

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою протягом п'яти днів з моменту вручення їй копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1