Справа № 461/4977/25
Провадження № 1-кс/461/5001/25
про продовження відсторонення від посади
13.08.2025 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 про продовження відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
Прокурор Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням у кримінальному провадженні №12025140000000798 від 17.06.2025, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, про продовження відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , в межах строку досудового розслідування.
В обґрунтування заявленого клопотання покликається на те, що з метою досягнення дієвості кримінального провадження, а також запобігання спробам незаконного впливу на свідків та інших учасників кримінального провадження, які надаватимуть свідчення у ньому, або протиправному перешкоджанню кримінальному провадженню іншим чином, на час досудового розслідування існує об'єктивна необхідність у продовженні щодо підозрюваного ОСОБА_4 заходу забезпечення у вигляді відсторонення від посади командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно ст.43 Конституції України, кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає, а тому будь-які обмеження щодо реалізації цього права, у тому числі і відсторонення особи від посади під час кримінального провадження, повинно здійснюватися виключно з підстав та у порядку, передбаченому КПК України.
Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно ч.1 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину - щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Так, вирішуючи питання про продовження відсторонення ОСОБА_5 від посади, слідчий суддя враховує наступне.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025140000000798 від 17.06.2025, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Як вбачається з матеріалів клопотання, Згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) від 09.03.2022 №35, відповідно до мобілізаційного плану призначено, зараховано до списків особового складу ІНФОРМАЦІЯ_2 та на всі види забезпечення - військовослужбовця прапорщика ОСОБА_4 - головним сержантом - командиром І відділення охорони ІІІ взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 та вважати таким, що з 09.03.2022 справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов'язків.
В подальшому, згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (по стройовій частині) від 16.09.2024 №259, штаб-сержанта ОСОБА_4 , призначеного наказом командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (по особовому складу) від 12.09.2024 №431-РС на посаду командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_4 ) та вважати таким, що з 16.09.2024 справи та посаду прийняв, приступив до виконання службових обов'язків, де він проходить військову службу по даний час у військовому званні «майстер-сержант».
Перебуваючи на займаній посаді, майстер-сержант ОСОБА_4 підпорядковується начальнику ІНФОРМАЦІЯ_4 та будучи безпосереднім начальником усього особового складу взводу охорони згідно функціональних обов'язків військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_5 (на воєнний час) відповідає за бойову готовність підрозділу та успішне виконання ним бойових завдань, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, за збереження і стан озброєння, боєприпасів, техніки та майна взводу, за підтримання внутрішнього порядку у взводі.
Відповідно до вимог ст.ст. 19, 68 Конституції України, ОСОБА_4 зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також неухильно їх додержуватись.
Під час проходження військової служби майстер-сержант ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді на командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до вимог ст.ст. 19, 68 Конституції України, ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999, ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999, зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України; знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; показувати приклад дисциплінованості, неухильного виконання вимог законодавства, наказів і розпоряджень командирів (начальників); подавати підлеглим приклад зразкового виконання військового обов'язку; сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, передбачених посадою; керуватися тільки законами України; діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 (далі - Положення), передбачено:
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються оперативному командуванню, в зоні відповідальності якого вони перебувають згідно з військово-адміністративним поділом території України.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, м. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і контроль за їх діяльністю здійснюють відповідні оперативні командування, а загальне - Командування Сухопутних військ Збройних Сил, яке узгоджує основні питання діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з відповідними структурними підрозділами Генерального штабу Збройних Сил та Міноборони.
Діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки координується та спрямовується Міноборони.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки виконують покладені на них завдання у взаємодії з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також з органами військового управління, з'єднаннями, військовими частинами, навчальними частинами (центрами), установами, організаціями, вищими військовими навчальними закладами та військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти Збройних Сил та інших військових формувань, Держспецзв'язку, правоохоронними та розвідувальними органами, державними органами спеціального призначення з правоохоронними функціями, громадськими організаціями.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема:
- ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
- оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам;
- забезпечують захист цілісності бази Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних відповідно до Законів України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», “Про захист персональних даних» та міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення:
- сприяють організації призовними комісіями проведення медичного огляду, обстеження та лікування призовників;
- організовують з визначеною періодичністю (цілодобово під час проведення мобілізації та/або у період воєнного стану) проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобов'язаних і резервістів;
- оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних;
- забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони;
- надають громадянам України інформацію відповідно до статті 9 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» шляхом взаємодії (обміну інформацією) через інформаційні (інформаційно-телекомунікаційні) системи Мінцифри в порядку, визначеному спільним наказом Мінцифри з Міноборони.
Зняття з розшуку військовозобов'язаних, які порушили правила військового обліку та доставлені до РТЦК та СП здійснюється на підставі розпорядження начальника Генерального штабу ЗСУ №10852/с від 27.01.2025.
Згідно п.9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляду.
Враховуючи наведене, у відповідності до примітки ст. 369-2 КК України, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 є особами, уповноваженими на виконання функцій держави.
Однак, ОСОБА_4 , діючи у порушення наведених вимог законодавства, будучи командиром взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, протиправно, з корисливих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою особистого збагачення, став на шлях злочинної діяльності за таких обставин.
Відтак, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше 17.06.2025, у ОСОБА_4 виник злочинний умисел на отримання від ОСОБА_6 неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 , де він обіймав посаду командира взводу охорони, щодо зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком, всупереч «Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487, «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
З метою реалізації вказаного злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди ОСОБА_4 . згідно попередньої домовленості призначив зустріч із ОСОБА_6 на якій, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, 17.06.2025, перебуваючи за місцем несення військової служби у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що за адресою: АДРЕСА_1 , повідомив ОСОБА_6 , що останній згідно інформації в ІКС «Оберіг» перебуває в розшуку, роз'яснив йому порядок відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема першочергову необхідність у проходженні військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 та необхідності в знятті останнього з розшуку, наголосивши, що у протилежному разі ОСОБА_6 неможливо буде оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком. У той же час, ОСОБА_4 висловив ОСОБА_6 протиправну вимогу про необхідність передачі йому грошових коштів в сумі 400 доларів США за вплив на прийняття рішення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 , де він обіймав посаду командира взводу охорони щодо зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, оскільки достовірно знав, що самостійно вчинити вказані дії він не може в силу своїх функціональних обов'язків.
Будучи поставленим в умови, за яких не надання неправомірної вигоди могло потягнути негативні наслідки для ОСОБА_6 , він вимушений був погодитись на незаконні вимоги ОСОБА_4 , а тому повідомив останньому свої дані для внесення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» з метою зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу, при цьому маючи на це законні підстави.
Відтак, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 18.06.2025, ОСОБА_4 продовжуючи реалізовувати злочинний умисел спрямований на одержання неправомірної вигоди для себе, з метою власного незаконного збагачення, шляхом впливу на посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 забезпечив безперешкодне проходження ОСОБА_6 військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 та забезпечив внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» щодо зняття ОСОБА_6 з розшуку.
В подальшому, ОСОБА_4 , 18.06.2025, приблизно о 14:35 год., перебуваючи у своєму службовому кабінеті №4, що знаходиться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , повідомив ОСОБА_6 про внесення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 відповідних відомостей до ІКС «Оберіг», зняття останнього з розшуку та повторно висловив вимогу щодо надання йому неправомірної вигоди в сумі 400 доларів США за здійснення ним впливу на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо прийняття ними рішення про зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком.
Того ж дня, приблизно о 14:39 год., ОСОБА_4 , перебуваючи у своєму службовому кабінеті №4, що знаходиться у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 , за адресою: м.Львів, вул. Батуринська, буд. 2, маючи умисел спрямований на одержання неправомірної вигоди для себе, поєднаної з вимаганням такої вигоди, з метою власного незаконного збагачення, одержав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в розмірі 400 доларів США, що за курсом Національного банку України становить 16 612 грн. за здійснення ним впливу на посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 , де він обіймав посаду командира взводу охорони щодо прийняття ними рішення про зняття військовозобов'язаного ОСОБА_6 з розшуку, шляхом внесення відповідних відомостей до ІКС «Оберіг» та подальшого оформлення останньому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 9 ч.1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із зайнятістю постійним доглядом за хворим батьком, оскільки достовірно знав, що самостійно вчинити вказані дії він не може в силу своїх функціональних обов'язків, після чого правоохоронними органами була припинена його протиправна діяльність, а предмет неправомірної вигоди вилучено.
Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється у зловживанні впливом, а саме в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаної з вимаганням такої вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
18.06.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця громадянина України, уродженця Республіки Німеччина, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , на посаді командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 , у військовому званні «майстер-сержант», раніше не судимого, який адвокатом, депутатом та нотаріусом не являється, затримано в порядку ст. 208 КПК України та 19.06.2025 останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Зокрема, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 вказаного вище кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
заявою ОСОБА_6 від 17.06.2025 про вимагання в нього ОСОБА_4 неправомірної вигоди за вирішення питання щодо зняття з розшуку та отримання відстрочки від мобілізації заявника;
протоколами допиту свідка ОСОБА_6 від 17.06.2025 та 18.06.2025, в ході яких він повідомив обставини вчиненого правопорушення ОСОБА_4 ;
протоколом огляду, ідентифікації, вручення грошових коштів від 18.06.2025 згідно з яким оглянуто та ідентифіковано грошові кошти в загальній сумі 400 доларів США, які передані ОСОБА_6 для викриття протиправної діяльності ОСОБА_4 ;
протоколом невідкладного обшуку від 18.06.2025 за місцем розташування ІНФОРМАЦІЯ_5 , в ході якого, серед інших речей, виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди - грошові кошти в розмірі 400 доларів США, які попередньо оглянуті та ідентифіковані згідно з протоколом від 18.06.2024;
речовими доказами - заздалегідь оглянутими та ідентифікованими грошовими коштами у сумі 400 доларів США, серії та номери купюр яких повністю співпали з тими, що зазначені в протоколі їх огляду, ідентифікації, вручення грошових коштів від 18.06.2024;
протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_6 від 18.06.2025, в ході огляду якого виявлено спілкування та телефонні дзвінки із ОСОБА_4 ;
іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності та взаємозв'язку.
Відповідно до ч. 5 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
20.06.2025 слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова підозрюваного ОСОБА_4 відсторонено від посади командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 строком на два місяці - до 19.08.2025
При цьому, постановою В.о. керівника Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_7 від 08.08.2025 року продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 3 місяців, тобто до 19.09.2025 року включно.
Відповідно до ч.2 ст.154 КПК України відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.158 КПК України, прокурор, а щодо Голови Національного агентства з питань запобігання корупції, його заступника - Генеральний прокурор або заступник Генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, має право звернутися з клопотанням про продовження строку відсторонення від посади, яке розглядається в порядку, передбаченому статтею 156 цього Кодексу.
На виконання ч.1 ст.158 КПК України прокурор довів, що обставини, які стали підставою для відсторонення від посади, продовжують існувати.
Установлено, що підозрюваному ОСОБА_4 інкримінується вчинення зловживанні впливом, а саме одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаної з вимаганням такої вигоди, тобто вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України, вчиненого безпосередньо у зв'язку із займаною посадою, із використанням свого службового становища, що унеможливлює виконання ним своїх обов'язків на час кримінального провадження, оскільки, продовжуючи перебувати на вказаній посаді, будучи наділеним повноваженнями командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 матиме можливість використовувати своє службове становище, впливати на хід досудового розслідування у кримінальному провадженні, так як матиме доступ до інформації та матеріалів, які знаходиться у вказаному підрозділі, використовуватиме зв'язки, пов'язані з посадовим становищем з метою незаконного впливу на інших працівників, створення інших умов та обставин з метою уникнення кримінальної відповідальності.
За таких обставин, в матеріалах кримінального провадження наявні достатні ризики того, що ОСОБА_4 , перебуваючи у подальшому на посаді командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , зможе перешкоджати кримінальному провадженню.
Окрім того, слідчим суддею не встановлено обставин, які б мали негативні наслідки для інших осіб внаслідок відсторонення ОСОБА_4 від посади.
При цьому слідчий суддя враховує, що відсторонення від посади має тимчасовий характер, і його слід відрізняти від звільнення з роботи, яке вирішується відповідно до вимог трудового законодавства, відсторонення від посади обмежено строком не більше двох місяців, який може бути продовжений відповідно до вимог, передбачених ст.159 КПК України.
Слідчий суддя вважає, що без прожовження застосування забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення від посади, у даному кримінальному провадженні неможливо забезпечити швидке, повне та неупереджене досудове розслідування. Можливості виникнення негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як відсторонення від посади, слідчим суддею не встановлено.
Зважаючи на цілі та завдання кримінального провадження, а також на ту обставину, що на даний час проводяться слідчі дії, вважаю за необхідне клопотання слідчого про продовження відсторонення від посади задовольнити.
Керуючись ст.ст. 154, 155, 157 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання задовольнити.
Продовжити строк дії ухвали слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 20.06.2025 року про відсторонення підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади командира взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 19.09.2025 включно.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Львівської Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_8 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1