Постанова від 13.08.2025 по справі 484/3479/25

Справа № 484/3479/25

Провадження №3/484/1875/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.08.2025 м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Медведєва Н.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли 18.07.2025 до суду від Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.155-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

При проведенні фактичної перевірки 17.06.2025 ТОВ «ЕЛЄГАНТ-НАФТА», встановлено, що ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП від 07 грудня 1984 року №8073-Х, зі змінами та доповненнями, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського Харчування та послуг, а саме:

- на підставі інформації з ІКС «Податковий блок» та СОД РРО встановлено, що в період з 23.05.2024 по дату закінчення перевірки ТОВ "ЕЛЄГАНТ-НАФТА" (код за СДРПОУ 45229133) через реєстратор розрахункових операцій N3001137399 здійснювало реалізацію скрапленого газу без використання режиму програмування, а саме: без зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що с порушенням п.11 ст.3 Закону N265 (додаток/до акта вибіркові фіскальні чеки від 23.05.2024 N 1656424010, від 01.01.2025 N1536305898, від 22.05.2025 N948961966).

На вимогу про зняття залишків товарних запасів від 22.05.2025 без номера в присутності фахівців ГУ ДПС у Миколаївській області були зняті залишки нафтопродуктів (акт зняття залишків товарно - матеріальних цінностей (пального), які знаходяться за адресою місця перевірки (додаток 5 до акта)). За результатом перевірки встановлено розбіжність між фактичними залишками пального та даними Х - звіту на 264,48 літрів дизельного палива (з урахуванням похибки) за ціною реалізації 46,99 грн. на загальну суму 12427 грн 92 коп, що є порушенням п.1, п.2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995року N265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі - Закону N265);

-оператором АЗС ОСОБА_2 проведено інвентаризацію коштів, результат якої оформлено описом готівкових коштів (додаток 4 до акта) (далі - опис). За даними опису в касі було 9973 грн 00 коп, а згідно з даними Х-звіту від 22.05.2025 N 948961968 сума готівки в сейфі 9659 грн 90 коп невідповідність становить 313 грн 10 коп, що свідчить про реалізацію товару без використання реєстратора розрахункових операцій та не надання розрахункового документу встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, що є порушенням п.1, п.2 ст.3 розділу ІІ Закону N265.

Вищевказані порушення відображені в акті фактичної перевірки від 02.06.2025 № 8232/Ж5/1429/07/45229133.

Отже, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, відповідальність за яке встановлена ст. 155-1 ч.1 КУПАП.

ОСОБА_1 до суду не з'явився, не з'явився, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи за місцем проживання, причини неявки суду невідомі.

Відповідно до ст.268 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та потерпілого при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.155-1 КУпАП, не є обов'язковою, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 .

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як зазначено в ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення 377 від 17.06.2025, актом фактичної перевірки, направленнями на перевірку.

Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, доведена в повному обсязі.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлені.

Враховуючи, що ОСОБА_1 скоїв правопорушення, вважаю за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, роз'яснивши строки та порядок виконання постанови про накладення штрафу, та порядок примусового виконання постанови про стягнення штрафу, передбачені ст.ст.307,308 КУпАП.

Крім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн 60 коп.

Керуючись ст.ст.33,155-1 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченогоч.1 ст.155-1 КУпАП, і застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 85 (вісімдесят п'ять) грн 00 коп на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно із ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цьогоКодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя Н.А.Медведєва