Ухвала від 12.08.2025 по справі 761/27206/25

Справа № 761/27206/25

Провадження № 2/761/8496/2025

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

12 серпня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Романишена І.П., дослідивши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства "Універсал Банк" (м.Київ, вул.Автозаводська, 54/19) до ОСОБА_1 (останнє відоме місце проживання АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

У червні 2025 року представник позивача звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва із даним позовом.

07.08.2025 року до суду надійшла відповідь Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації щодо надання відомостей про реєстрацію місця проживання громадян, зі змісту якої вбачається, що ОСОБА_1 за відомостями Реєстру територіальної громади м.Києва не зареєстрована.

Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.

Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Положеннями ч.3 ст.274 ЦПК України передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до п.2 ч.6 ст.19 ЦПК України малозначними справи є, зокрема, справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В даному випадку, зважаючи на предмет та підстави позову, враховуючи ціну позову, суддя приходить до висновку, що цивільна справа є незначної складності, а тому її розгляд необхідно проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Наразі, суд позбавлений можливості встановити місце мешкання відповідача по справі, а тому суд відповідно до ч.9 ст.28 ЦПК України вирішує питання про відкриття провадження по справі, встановлюючи підсудність за останнім відомим місцем реєстрації відповідача.

Відповідно до ч.10 ст.187 ЦПК України якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 187, 274, 277, 353 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства "Універсал Банк" (м.Київ, вул.Автозаводська, 54/19) до ОСОБА_1 (останнє відоме місце проживання АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості.

Призначити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін для розгляду справи по суті 28.08.2025 року о 10:30 год. в приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва за адресою: м.Київ, вул.Дегтярівська, 31а, зал 707.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.

Копію ухвали про відкриття провадження надіслати відповідачу.

Встановити відповідачу строк п'ятнадцять днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, протягом якого відповідач має право подати відзив на позовну заяву, з урахуванням вимог статті 178 ЦПК України.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Встановити позивачу строк п'ятнадцять днів із дня отримання відзиву, протягом якого позивач має право подати відповідь на відзив. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.

Встановити відповідачу строк п'ятнадцять днів із дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п'ятою ст.178 ЦПК України. Копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) позивачу одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.

Відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за адресою http://sh.ki.court.gov.ua/sud2610.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ І.П. РОМАНИШЕНА

Попередній документ
129490979
Наступний документ
129490981
Інформація про рішення:
№ рішення: 129490980
№ справи: 761/27206/25
Дата рішення: 12.08.2025
Дата публікації: 14.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (08.10.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 30.06.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
28.08.2025 10:30 Шевченківський районний суд міста Києва
08.10.2025 13:00 Шевченківський районний суд міста Києва