Ухвала від 31.07.2025 по справі 191/3888/25

Справа № 191/3888/25

Провадження № 2-о/191/107/25

УХВАЛА

іменем України

31 липня 2025 року м. Синельникове

Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Костеленко Я.Ю., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Яворницької селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Яворницької селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна.

На виконання вимог ЦПК України судом ініційовано питання про залучення до участі у справі захисника особи, відносно якої розглядається заява.

Відповідно до ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Згідно ч.5 ст.293 ЦПК України у випадках, встановлених пунктами 1,9 і 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов'язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.

Згідно ч.1 ст. 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.

Отже, у разі якщо особа, стосовно якої розглядається питання про визнання фізичної особи недієздатною, не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Відповідно до ч.2 ст.13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Згідно з п.24 ч.1 ст.14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною, поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, мають право на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді.

Відповідно до ч.6 ст.19 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», у разі отримання ухвали суду про залучення захисника для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги зобов'язаний негайно призначити захисника.

З метою належного надання правової допомоги, враховуючи обов'язкову участь адвоката особи, стосовно якої розглядається справа про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, суд вважає за необхідне, в порядку ч.5 ст. 293 ЦПК України, доручити Південно-Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття для участі у зазначеній цивільній справі.

Керуючись ст. 258-260, 293, 299 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Залучити захисника з числа адвокатів Південно-Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги для участі в цивільній справі № 191/3888/25 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Яворницької селищної ради Синельниківського району Дніпропетровської області, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, з метою представництва інтересів ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Південно-Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги забезпечити прибуття адвоката для участі в судовому засіданні у даній цивільній справі, яке відбудеться 27 жовтня 2025 року о 11-40 год.

Копію даної ухвали негайно направити для виконання до Південно-Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги (order@legalaid.dp.ua).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Я. Ю. Костеленко

Попередній документ
129482067
Наступний документ
129482069
Інформація про рішення:
№ рішення: 129482068
№ справи: 191/3888/25
Дата рішення: 31.07.2025
Дата публікації: 14.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них:; про визнання фізичної особи недієздатною
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (31.07.2025)
Дата надходження: 30.07.2025
Предмет позову: про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна
Розклад засідань:
27.10.2025 11:40 Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області