Постанова від 12.08.2025 по справі 420/8348/25

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/8348/25

Головуючий в 1 інстанції: Попов В.Ф. Дата і місце ухвалення: 25.06.2025 р., м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду

у складі:

головуючого - Ступакової І.Г.

суддів - Бітова А.І.

- Лук'янчук О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 червня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

У березні 2025 року ОСОБА_1 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просила суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказаних в довідці №2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 оформити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260. із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавки за кваліфікацію та премії у грошовому виразі, обчисленому виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, вказаних в довідці №2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 грн. і надати оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області для перерахунку пенсії з 01.02.2023 року.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25 червня 2025 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у неправильному розрахунку надбавки за особливості проходження служби, надбавки за класну кваліфікацію та премію у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 №2/3/1/375 від 09.01.2025 року станом на 01.01.2023.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 оформити і направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України віл 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянами у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року №414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяких іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року №260, із зазначенням відомостей про розміри у грошовому виразі надбавки за особливості проходження служби - 4001,40 грн, надбавки за кваліфікацію - 111,60 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 372,00 грн та премії - 5133,60 грн, обчислених виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, вказаних в довідці №2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року.

Не погоджуючись з вказаним рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати рішення від 25.06.2025 р. та у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.

В своїй скарзі апелянт зазначає, що згідно з постановою № 704 розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за спеціальним (військовим) званням, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є саме розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01 січня 2018 року, а мінімальна заробітна плата (чи її частина) для розрахунків розмірів цих окладів не застосовується.

Крім цього, Постановою КМУ від 12.05.2023 року №481 внесено зміни до Постанови КМУ №704 від 30 серпня 2017 року якою встановлено інший порядок визначення розміру посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13 і 14.

Щодо положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 повідомляємо: постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154 затверджено «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», яким ІНФОРМАЦІЯ_3 керується у своїй діяльності.

Апелянт звертає увагу, що рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/30941/24 від 02 грудня 2024 року було виконане у повному обсязі. Довідка від 09.01.2025 р. №2/3/1/375 була виготовлена відповідно до результативної частини рішення про задоволення адміністративного позову частково, де вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_4 зобов'язано вказати розміри посадового окладу та окладу за військове звання, визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Справу розглянуто судом апеляційної інстанції в порядку письмового провадження на підставі п.3 ч.1 ст.311 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером та перебуває на обліку в Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області, та отримує пенсію на підставі Закону України №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 року № 420/30941/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області довідки про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 та 01.01.2023 роки у відповідності до вимог ст. 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 рік, шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 р. на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01 лютого 2022 та 1 лютого 2023 року.

На виконання вищенаведеного рішення суду відповідач 09.01.2025 року виготовив довідку №2/3/1/375 про розмір грошового забезпечення позивачки станом на 01.01.2023 року із такими складовими: посадовий оклад - 3720 грн; оклад за військовим званням - 840 грн; надбавка за вислугу років 35% - 1596 грн; надбавка за особливості проходження служби 65% - 28431,10 грн; надбавка кваліфікацію 3% - 264 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень10%: 264 грн;премія 138% - 3643,20 грн.

Позивачка зазначає, що такі складові як: надбавка за особливості проходження служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за кваліфікацію та премія, обраховані без урахування збільшеного розміру посадового окладу і окладу за військовим званням, які визначені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, які виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказаних в довідці №2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Приймаючи рішення та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач під час складання довідки неправильно розрахував надбавку за особливості проходження служби, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію та премію.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.

Частиною другою ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналіз даної норми дає змогу дійти висновку, що діяльність органів державної влади здійснюється у відповідності до спеціально-дозвільного типу правового регулювання, яке побудовано на основі принципу «заборонено все, крім дозволеного законом; дозволено лише те, що прямо передбачено законом».

Застосування такого принципу суттєво обмежує цих суб'єктів у виборі варіантів чи моделі своєї поведінки, а також забезпечує використання ними владних повноважень виключно в межах закону і тим самим істотно обмежує можливі зловживання з боку держави та її органів.

Вчинення ж державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.

Відповідно до частини 5 ст. 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

За приписами частини 3 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ в редакції, чинній станом на 01.01.2021 року, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Після внесення змін Законом України від 19.10.2021 року № 1810-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України» частина 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ має наступну редакцію: «Пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право па пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Згідно з частинами першою, другою статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Аналіз наведених вище норм права в системному взаємозв'язку вказує, що підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку.

Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Частиною четвертою статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (додатки 1, 2 та 14).

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 6 та додатком 18 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлена виплата надбавки за вислугу років, яка обчислюється у відповідних відсотках від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Крім того, наказом Міністерства оборони України від 7 червня 2018 року № 260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок № 260).

Згідно пункту 1 розділу VI Порядку № 260, військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків.

Згідно з п.п.1,2 розділу VIII Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260, військовослужбовцям, які мають присвоєну в установленому порядку класну кваліфікацію, займають посади і виконують службові обов'язки за спеціальністю, щомісяця виплачується надбавка за кваліфікацію у відсотках посадового окладу. Розмір надбавки за кваліфікацію особам офіцерського складу (крім осіб льотного складу, що виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, що мають відповідну класну кваліфікацію, встановлюється: 2 клас - 3 відсотки.

Згідно п. 2 Розділу ХІ Порядку №260, розмір надбавки військовослужбовцям (крім військовослужбовців режимно-секретних органів), які працюють в умовах режимних обмежень, установлюється у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації.

Згідно пункту 2 розділу XVI Порядку № 260, розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Виплату додаткових видів грошового забезпечення - надбавку за особливості проходження служби, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за кваліфікацію та премію в розмірі у відсотках посадового окладу, встановлено відповідними рішеннями Міністерства оборони України.

Як свідчить аналіз підпунктів 2-6 пункту 6 та додатку 15 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, інші щомісячні надбавки, розміри яких безпосередньо визначено Кабінетом Міністрів України та вказано у постанові №704 обчислюються у встановлених розмірах відсотків від посадового окладу.

Таким чином щомісячні додаткові види грошового забезпечення в розмірах у відсотках, у яких вони встановлені для виплати відповідній позивачу категорії військовослужбовців станом на 01.01.2023, підлягають обов'язковому зазначенню в довідках про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та мають розраховуватись виходячи відповідно з розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом відповідно на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт.

Аналіз зазначених норм дозволяє дійти висновку, що розміри надбавок та премії у грошовому виразі визначаються:

- надбавки за особливості проходження служби - у відсотках посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років;

- надбавки за кваліфікацію - у відсотках посадового окладу;

- надбавки в умовах режимних обмежень - у відсотках до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації;

- щомісячної премії - у відсотках посадового окладу.

Як вбачається з довідки від 09.01.2025 р. №2/3/1/375 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 року, грошове забезпечення станом на 01.01.2023 року встановлено в розмірі:

посадовий оклад - 3720,00 грн.;

оклад за військовим званням - 840,00 гри.;

надбавку за вислугу років - 35% - 1596,00 грн.;

надбавку за особливості проходження служби - у розмірі 65% (посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), що у грошовому виразі вказано у розмірі 2843,10 грн.;

- надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 10 % (посадового окладу ), що у грошовому виразі вказано у розмірі - 264,00 грн.;

- надбавки за кваліфікацію - 3% (посадового окладу), що у грошовому виразі вказано у розмірі - 79,20 грн.;

премію - у розмірі 138% (посадового окладу), що у грошовому виразі вказано у розмірі 3643,20 грн.

При цьому, як це вбачається з вказаної довідки, розміри надбавок та премії у їх відсотковому значенні в довідці встановлені вірно, відповідають вимогам чинного законодавства та не є спірними у цій справі.

Натомість, відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення позивачки станом на 01.01.2023 року, загальна сума посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу становить 6156 грн. (3720 грн.+ 840 грн + 1596 грн). Виходячи з арифметичного розрахунку - 65% від 6156 грн., становить 4001,40 грн. Разом з цим, у виданій відповідачем довідці № 2/3/1/375 від 09.01.2025 року розмір надбавки за особливості проходження служби визначено, у розмірі 2843,10 грн.

Відсотковий розмір премії зазначений у довідці №2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення позивачки станом на 01.01.2023 року становить 138% відсотків, але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично неправильно. Згідно довідки № 2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення позивачки станом на 01.01.2023 року розмір посадового окладу становить 3720 грн. Виходячи з арифметичного розрахунку - 138 % від 3720 грн, становить 5133,60 грн.

Відсотковий розмір надбавки за класну кваліфікацію у довідці № 2/3/1/375від 09.01.2025 року станом на 01.01.2023 року зазначений правильно та становить 3 відсотки, але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно. Відповідно до довідки, виданої станом на 01.01.2023 року, розмір посадового окладу становить 3720 грн. Виходячи з арифметичного розрахунку - 3 % від суми 3720 грн., становить 111,60 грн.

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень становить 10% посадового окладу у сумі 264 грн, однак виходячи із посадового окладу 3720 грн, така складова має становити 372 грн.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що вказані відповідачем в довідці №2/3/1/375 від 09.01.2025 року про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 розміри надбавки за особливості проходження служби, за службу в умовах режимних обмежень, за кваліфікацію та премія у грошовому виразі не відповідають зазначеним вище вимогам Постанови № 704 та Порядку № 260, та розраховані без врахування розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, обчислених відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у справі №420/30941/24 шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт.

При цьому, колегія суддів враховує, що зі змісту рішення Одеського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у справі №420/30941/24 вбачається, що спір у зазначеній справі не стосувався конкретних розмірів додаткових видів грошового забезпечення і такі вимоги не заявлялися, тобто в межах розгляду справи №420/30941/24 спору щодо порядку (алгоритму) розрахунку додаткових видів грошового забезпечення в оновлених довідках не існувало, а судом окремо у рішенні така оцінка надана не була, тому правовідносини, що виникли при виконанні рішення суду у справі №420/30941/24, на виконання якого позивачу видано довідку про розмір грошового забезпечення у якій розмір надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавки за кваліфікацію та премії, у відсотках від суми посадового окладу і окладу за військовим званням, визначені, на думку позивача, не шляхом множення відповідних тарифних коефіцієнтів на прожитковий мінімум, встановлений законом на 01 січня 2023 року, є новими та знаходяться поза межами судового спору, що розглядався судом у справі №420/30941/24, а тому доводи апелянта проте, що ним виконано рішення суду у справі №420/30941/24 в повному обсязі колегією суддів до уваги не береться.

Таким чином колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позову.

Враховуючи викладене, проаналізувавши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вони не спростовують висновків суду першої інстанції, яким повно та правильно встановлено обставини справи і ухвалено судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до положень статті 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін, відповідно до приписів статті 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, тому постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 262, 263, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення, рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 червня 2025 року залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Повний текст судового рішення виготовлений 12 серпня 2025 року.

Головуючий: І.Г. Ступакова

Судді: А.І. Бітов

О.В. Лук'янчук