Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
12 серпня 2025 р. № 520/11755/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ольги Горшкової, розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати рішення про відмову у призначенні пенсії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.01.2025 №045750020038 в частині нарахування стажу військової служби з 22.08.2014 по 31.01.2015 протиправним і протизаконним, спираючись на інформацію та додаткові матеріали позовної заяви;
- зобов'язати Пенсійний фонд України в особі Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області чи то в особі будь-якого іншого відділення чи управління Пенсійний фонд України здійснити перерахунок стажу військової служби ОСОБА_1 з урахуванням очікуваного судового рішення.
В обґрунтування позовних вимог послався на протиправність та безпідставність рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 045750020038 від 01.01.2025, яким позивачу відмовлено у призначенні пенсії з посиланням на відсутність необхідного страхового стажу та неможливість зарахувати періоди роботи з 23.10.1987 по 06.08.1988. Позивач оскаржив вказане рішення в судовому порядку. Та вже після оскарження, позивачу стало відомо, що відповідач не вірно зарахував стаж військової служби, а саме: зараховано період з 01.09.2014 по 31.01.2015, хоча позивач розпочав військову службу 22.08.2014 та закінчив її в кінці січня 2015 року. ОСОБА_1 зазначив, що він звертався до органів пенсійного фонду, проте йому повідомлено, що у вересні 2014 року сума виплат менша за мінімальний внесок, тому період з 01.09.2014 по 31.01.2015 зараховується як 4 місяці 13 днів. Не погоджуючись із вказаними діями відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом своїх прав.
Ухвалою суду від 16.06.2025 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов, а позивачеві - відповідь на відзив.
Ухвалою суду від 21.07.2025 визнати неповажною причиною невиконання відповідачем вимог ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 16.06.2025, повторно зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області виконати вимоги ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 16.06.2025 у триденний строк з дня отримання вказаної ухвали суду та зазначити поважні причини неможливості виконання вимог суду, а саме надати до суду:
- відзив на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову та надати до суду докази надіслання (подання) копії відзиву іншим учасникам справи;
- розрахунок стажу ОСОБА_1 з урахуванням рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2025 по справі №520/2022/25.
28 липня 2025 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області направлено на виконання ухвали суду від21.07.2025 лист через систему «Електронний суд», де зазначено, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2025 у справі № 520/2022/25 (набрало законної сили 18.07.2025) зараховано до страхового стажу періоди роботи з 24.10.1987 по 06.08.1988, з 25.03.1997 по 28.02.1998, повторно розглянуто заяву від 30.12.2024 та призначено пенсію за віком згідно статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 30.12.2024 ОСОБА_1 .
Також, 29.07.2025 від відповідача надійшов відзив на позов, відповідно до якого останній зазначив, що не погоджується з позовними вимогами, вважає їх безпідставними та необґрунтованими, оскільки час проходження військової служби зараховується до пільгового стажу, якщо на момент призову така особа працювала на посадах, які дають право на пільгову пенсію. Відтак, підстави для зарахування періоду з 22.08.2014 по 31.01.2015 участі в бойових діях до страхового стажу в пільговому обчисленні у головного управління Пенсійного фонду України Хмельницькій області відсутні. Тому, підстав для визнання рішення про відмову у призначенні пенсії головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 01.01.2025 №045750020038 в частині нарахування стажу військової служби позивача з 22.08.2014 по 31.01.2015 на пільгових умовах (один місяць служби за три місяці) протиправним і протизаконним та зобов'язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок стажу військової служби позивача з урахуванням очікуваного рішення, немає. У зв'язку зі чим, просив відмовити у задоволенні позову.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Суд, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, зазначає наступне.
ОСОБА_1 , 30.12.2024 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком.
Враховуючи, що з 01 квітня 2021 року органи Пенсійного фонду України застосовують принцип екстериторіальності при опрацюванні заяв про призначення та перерахунки пенсій, що передбачено постановою правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 № 25-1 «Про затвердження змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України», розгляд заяви заявника було здійснено Головним управлінням ПФУ в Хмельницькій області.
За результатами розгляду прийнято рішення від 01.01.2025 № 045750020038 про відмову у призначенні пенсії, причина відмови недостатньо страхового стажу, оскільки відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійний вік становить 63 роки. Вік позивача на час звернення становить 63 роки 1 день. Необхідний страховий стаж, визначений ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», становить 21 рік
На момент звернення позивача до територіального органу Пенсійного фонду становив 20 років 4 місяці 8 днів.
За результатами розгляду документів, доданих до заяви до страхового стажу не зараховано періоди роботи на посаді учня фрезерувальника, фрезерувальника Краснолучського машзаводу з 23.10.1987 по 06.08.1988 та на посаді редактора Рекламного агентства «Собор» з вересня 1997 по лютий 1998 роки.
Позивач оскаржив вищевказане рішення в частині не зарахування стажу роботи 23.10.1987 по 06.08.1988 та з вересня 1997 по лютий 1998 роки до суду.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2025 по справі № 520/2022/25, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 18.07.2025, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області № 045750020038 від 01.01.2025 щодо відмови в призначенні пенсії ОСОБА_1 . Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням висновків суду в цій справі. Відмовлено в задоволені інших вимог.
На виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07.04.2025 у справі № 520/2022/25, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зараховано до страхового стажу періоди роботи з 24.10.1987 по 06.08.1988, з 25.03.1997 по 28.02.1998, повторно розглянуто заяву від 30.12.2024 та призначено пенсію за віком згідно статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 30.12.2024 ОСОБА_1 .
Як зазначив позивач із оскаржуваного рішення від 01.01.2025 №045750020038, йому стало відомо, що йому зараховано у стаж період військової служби з 01.09.2014 по 31.01.2015, із розрахунку 4 місяці 13 днів, хоча позивач розпочав військову службу 22.08.2014 та закінчив її в кінці січня 2015 року.
16.01.2025 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою щодо зарахування повного стажу проходження військової служби у період з 22.08.2014 по 31.01.2015 (а.с. 11).
Листом Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.01.2025 № 2435-1694/Л-03/8-2000/25 повідомило, що інформації від органів Державної податкової служби України щодо повноти сплати страхувальником внесків в порядку календарної черговості (у вересні 2014 року сума менша за мінімальний внесок (за 13 днів), тому період з 01.09.2014 по 31.01.2015 зараховується як 4 місяці 13 днів). Також відсутні дані персоніфікованого обліку в серпні 2014 року по Військовому навчальному центру «Десна».
Не погоджуючись із вказаним розрахунком стажу військової служби, позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.
Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV визначено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017 пункт 3 Прикінцевих положень зазначеного Закону України № 1058-IV був викладений в наступній редакції: «зарахування періодів служби до страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам начальницького і рядового складу за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2006 року проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів Державного бюджету України».
Протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення відповідно до законодавства, до Пенсійного фонду подаються, у разі їх відсутності, персоніфіковані відомості про грошове забезпечення та сплату страхових внесків за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, поліцейським, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Також, зміни були внесені до частини 2 статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» шляхом доповнення абзацом другим такого змісту: «У разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для обчислення страхового стажу військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу відповідно до цього Закону, страховий стаж обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби та про сплачені суми страхових внесків».
Аналогічні норми містить абзац 6 частини 1 статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», згідно з яким у разі якщо за період з 1 липня 2000 року по 31 грудня 2016 року в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутні відомості, необхідні для призначення пенсії військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), поліцейським, особам рядового і начальницького складу, заробітна плата (дохід) обчислюється на підставі довідки про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на призначення дострокової пенсії за віком мають: військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Згідно з пунктом 7 частини 1статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, Службі безпеки України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.
Пунктом 2 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальниками військовослужбовців є військові частини.
За змістом частини 6 статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення із цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Отже, виходячи з наведеного, час проходження військової служби, протягом якого військовослужбовець брав участь в антитерористичній операції в особливий період, зараховується до його страхового стажу.
Ключовими питаннями є зарахування при призначенні (перерахунку) його пенсії періоду проходження служби на пільгових умовах, а саме один місяць служби за три місяці.
Подібні правовідносини та норми права, які їх регулюють, вже були предметом розгляду у Верховному Суді і у постановах від 05.06.2018 у справі № 348/347/17, від 30.07.2019 у справі №346/1454/17, від 02.04.2020 у справі № 185/4140/17 (92-а/185/282/17), від 16.06.2020 у справі № 185/7049/16-а та від 18.01.2023 у справі № 1.380.2019.003739 Верховний Суд, зазначив наступне:
«Статтею 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.
Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Частиною четвертою вказаної статті Закону передбачено види військової служби, до яких, і зокрема, віднесено й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
Статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України «Про пенсійне забезпечення» або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії, та встановлено, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.
Пунктом 2.3 розділу 2 Положення №530 передбачено, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що зазначена служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці (аналогічна позиція висловлена у постанові ВС від 21.03.2023 по справі № 160/6146/19).
Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до довідки Військової частини ПП НОМЕР_1 від 06.12.2014 №1122 ОСОБА_1 проходив військову службу у зв'язку із мобілізацією на особливий період з 22.08.2014 у військовій частині НОМЕР_1 , яка входила до районну проведення антитерористичної операції.
Позивач надав суду довідку ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.10.2024 № 10/2/3554 про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески, відповідно до якої ОСОБА_1 проходив службу в НОМЕР_2 батальйоні територіальної оборони та йому нараховано грошове забезпечення, з якого сплачено страхові внески за період вересень 2014 - 541,33 грн, жовтень 2014 - 2342,53 грн, листопад 2014 - 2404,00 грн, грудень 2014 року - 5454,07 грн.
Крім того, відповідно до довідки Військової частини НОМЕР_3 від 24.09.2024 № 593/1315 про нараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески, відповідно до якої ОСОБА_1 проходив службу в військовій частині НОМЕР_4 ( НОМЕР_5 ) та йому нараховано грошове забезпечення, з якого сплачено страхові внески за період січень 2015 року - 2404,00 грн.
Листом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 19.06.2025 № 10/2/1822/1 надано роз'яснення за які періоди виплачено позивачу грошове забезпечення за період з вересня 2014 року по грудень 2014 року, а саме: грошове забезпечення у вересні 2014 року у сумі 541,33 грн виплачено за серпень 2014 року, грошове забезпечення у жовтні 2014 року у розмірі 2342,53 грн виплачено за вересень 2014 року, грошове забезпечення у листопаді 2014 року у сумі 2404,00 грн виплачено за жовтень 2014 року, та грошове забезпечення у грудні 2014 року у сумі 5454,07 грн виплачено за листопад 2014 року у розмірі 2449,7 грн та вклчає нараховану матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі 1502,50 грн, та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2014 рік у розмірі 1502,50 грн.
Листом Військової частини НОМЕР_4 від 18.07.2025 повідомлено, що грошове забезпечення, з якого сплачено страхові внески за період січень 2015 року - 2404,00 грн нараховане та виплачене за січень 2015 року.
Таким чином, суд приходить до висновку, що починаючи з 22.08.2014 позивач почав проходити військову службу, починаючи з серпня йому нараховувалось грошове забезпечення, а тому вказані періоди повинні бути зараховані до страхового стажу.
Крім того, суд звертає увагу, що із довідки Військової Частини ПП НОМЕР_1 від 13.11.2015 вбачається, у період з 02.09.2014 по 14.09.2014 ОСОБА_1 брав безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у складі Військової часини польова пошта НОМЕР_1 на території Донецької та Луганської областей.
Отже, вищевказаний період участі позивача у АТО/ССО повинен бути зарахований йому до страхового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - із розрахунку один місяць служби за три місяці.
Згідно приписів частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що розглядаючи заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії та приймаючи рішення № 045750020038 від 01.01.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області неправомірно зарахувало у стаж проходження військової служби лише період з 01.09.2014 по 31.01.2015 як 4 місяці 13 днів.
Поряд із тим, враховуючи що рішення № 045750020038 від 01.01.2025 Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області скасовано у судовому порядку під час розгляду справи № 520/2022/25 (проте із інших підстав), суд приходить до висновку, що належним способом порушеного права позивача буде визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не врахування військової служби ОСОБА_1 у період з 22.08.2014 по 31.01.2015 до стахового стажу, з яких період з 02.09.2014 по 14.09.2014 на пільгових умовах та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок стажу військової служби ОСОБА_1 з урахуванням висновків суду у даній справі.
Поряд з цим, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог в частині, щодо зобов'язання будь-якого іншого відділення чи управління Пенсійний фонд України здійснити перерахунок стажу військової служби ОСОБА_1 з урахуванням очікуваного судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Г.Чекірди, буд. 10, м. Хмельницький, 29000, ЄДРПОУ 21318350) про визнання рішення протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо не врахування військової служби ОСОБА_1 у період з 22.08.2014 по 31.01.2015 до страхового стажу, з яких період з 02.09.2014 по 14.09.2014 - на пільгових умовах.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок стажу військової служби ОСОБА_1 з урахуванням висновків суду у даній справі.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Ольга ГОРШКОВА