Ухвала від 12.08.2025 по справі 754/12819/25

Номер провадження 2/754/8049/25

Справа № 754/12819/25

УХВАЛА

про відкриття провадження

у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін

"12" серпня 2025 р. м. Київ

Деснянський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коваленко І.І. перевірив матеріали позовної заяви Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у розмірі 160 040,57 грн,

УСТАНОВИВ:

Позивач просить стягнути з відповідачів солідарно заборгованість за житлово-комунальні послуги у розмірі 87775,25 грн станом на 31.05.2025, що складається з наступних категорій:

1. Заборгованість за послуги, спожиті з 01.05.2018 по 31.10.2021:

Централізоване постачання гарячої води: 40993,50 грн. Інфляційна складова: 7584,30 грн. Три відсотки річних: 1849,82 грн.

2. Заборгованість за послуги, спожиті з 01.11.2021:

Постачання теплової енергії: 307,88 грн. Інфляційна складова: 147,59 грн. Три відсотки річних: 29,77 грн. Пеня: 36,25 грн.

Постачання гарячої води: 30345,09 грн. Інфляційна складова: 4180,21 грн. Три відсотки річних: 980,28 грн. Пеня: 1192,67 грн.

3. Заборгованість за абонентське обслуговування:

Послуги з постачання теплової енергії: 79,78 грн. Послуги з постачання гарячої води: 47,30 грн.

Також позивач просить покласти на відповідачів судовий збір у сумі 3028,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачі, будучи споживачами послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання, що надаються Позивачем за адресою: АДРЕСА_1 , не виконали своїх зобов'язань з оплати за спожиті послуги. Тому вони, як дієздатні особами, що проживають та/або зареєстровані за вказаною адресою, за накопичену заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.

Позовна заява відповідає вимогам статей 175, 177 ЦПК України, Закону України "Про судовий збір" та підсудна Деснянському районному суду м. Києва.

Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Позивач заявив клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження х повідомленням сторін.

Суд, вирішуючи питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, враховує:

1) ціна позову не перевищує двісті п'ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - максимальну ціну позову для справ, які можуть розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження;

2) позивач обрав спосіб захисту у вигляді стягнення заборгованості, що є одним із способів захисту, передбачених для розгляду в порядку спрощеного позовного провадження;

3) справа стосується заборгованості за комунальні послуги і не належать до складних. З наданих матеріалів справи не вбачається наявності складних правових питань, які б потребували ґрунтовного правового аналізу та застосування норм права, що не охоплюються спрощеним позовним провадженням;

4) категорія спору у справі не відноситься до тих, що не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження;

5) незначний обсяг доказів у справі та їх характер. З наданих матеріалів справи не вбачається необхідності у призначенні експертизи, виклику свідків тощо;

6) у цій справі є кілька відповідачів, проте всі вони зареєстровані в одній квартирі і з огляду на предмет позову до них заявлена солідарна вимога;

7) немає інформації про те, що розгляд справи становить значний суспільний інтерес.

Ураховуючи всі ці фактори, Суд задовольняє клопотання позивача та розглядатиме цю справу в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись статтями 19, 187, 274, 277 ЦПК України, Суд

ПОСТАНОВИВ :

1.Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі за позовом Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у розмірі 160 040,57 грн.

2. Розгляд справи проводити у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

3. Призначити відкрите судове засідання на 01 жовтня 2025 року о 12-00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Деснянського районного суду міста Києва (м. Київ, проспект Червоної Калини 5В, Зала № 18). Про дату, час і місце судового засідання повідомити сторони судовими повістками-повідомленнями.

4. Установити строки для реалізації учасниками справи права на подання заяв по суті:

1.відповідачу для подання відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі

2.позивачу для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву;

3.відповідачу для подання заперечення - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

5. Копію цієї ухвали та судову повістку-повідомлення надіслати в електронній формі через електронний кабінет учаснику справи, який має зареєстрований електронний кабінет, а в разі його відсутності - в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням. Відповідачу, який не має зареєстрований електронний кабінет, надіслати також копії позовної заяви та доданих до неї документів.

6. Повідомити: веб - адреса сторінки на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи - https://ds.ki.court.gov.ua/sud2603/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає апеляційному оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Інна КОВАЛЕНКО

Попередній документ
129473538
Наступний документ
129473540
Інформація про рішення:
№ рішення: 129473539
№ справи: 754/12819/25
Дата рішення: 12.08.2025
Дата публікації: 14.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Деснянський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (10.10.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 07.08.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
01.10.2025 12:00 Деснянський районний суд міста Києва