Постанова від 11.08.2025 по справі 601/2327/25

Справа №601/2327/25

Провадження № 3/601/1043/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2025 року

Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Шульгач Н.М., за участю: секретаря судового засідання Радчук І.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Штурми Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення за матеріалами, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

06.08.2025 на розгляд Кременецького районного суду Тернопільської області від Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила у встановленому Законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед і під час підписання та видачі наказу від 18.12.2023 № 145/1-к «Про винагороду ОСОБА_2 » щодо виплати за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов'язків у грудні 2023 року щорічної винагороди у розмірі посадового окладу ОСОБА_2 , яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила у встановленому Законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед і під час підписання та видачі наказу від 18.12.2024 № 282-к «Про преміювання ОСОБА_4 » щодо виплати премії відповідно до особистого вкладу в загальні результати роботи з дітьми, підготовці до конкурсів, змагань та олімпіад, а також за розвиток і удосконалення матеріальної бази навчального закладу в сумі 8500 гривень ОСОБА_2 , яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила у встановленому Законом випадку та порядку свого безпосереднього керівника, а саме директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця, про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед і під час підписання та видачі наказу від 18.12.2024 № 283-к «Про надання щорічної грошової винагороди ОСОБА_2 » щодо виплати за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов'язків щорічної грошової винагороди у розмірі 100% посадового окладу ОСОБА_2 , яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: видала та підписала наказ № 145/1-к від 18.12.2023 «Про винагороду ОСОБА_2 » щодо виплати за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов'язків у грудні 2023 року щорічної винагороди у розмірі посадового окладу ОСОБА_2 , яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: видала та підписала наказ № 282-к від 18.12.2024 «Про преміювання ОСОБА_4 » щодо виплати премії відповідно до особистого вкладу в загальні результати роботи з дітьми, підготовці до конкурсів, змагань та олімпіад, а також за розвиток і удосконалення матеріальної бази навчального закладу в сумі 8500 гривень ОСОБА_2 яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця, будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: видала та підписала наказ № 283-к від 18.12.2024 «Про надання щорічної грошової винагороди ОСОБА_2 » щодо виплати за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов'язків щорічної грошової винагороди у розмірі 100% посадового окладу ОСОБА_2 , яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 , тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з вимогами ч. 2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Прокурор в судовому засіданні просила об'єднати справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ч.2 ст.172-7 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та пояснила, що оскільки в ліцеї вчителем працює дружина директора - ОСОБА_2 , керівник закладу делегував їй як заступнику директора з навчально-виховної роботи, право підпису наказів щодо преміювання, винагороди та складання табеля робочого часу вчителя іноземної мови (дружини директора). Відділ освіти Кременецької міської ради листом від 21.09.2021 №01-24/776/1 повідомив, що не заперечує проти такого делегування повноважень. Таким чином був врегульований конфлікт інтересів. Її дії були погоджені. Нею одноосібно не приймалося рішень щодо педагогічного преміювання чи винагород. Все було погоджено із головою трудового колективу. Лише через делегування підпису вона підписувала накази, що стосуються винагород чи премій ОСОБА_2 , а керівник закладу підписував накази щодо винагород всіх працівників ліцею. Ні в 2023 році, ні в 2024 році ОСОБА_2 одноосібно не отримувала грошову винагороду. Премії та винагороди отримували всі працівники. Крім того, вона об'єктивно вирішувала ці питання. ОСОБА_2 не мала будь-яких переваг серед працівників і на рівні із всіма отримувала відповідні премії та винагороди. Крім цього, зазначила, що перед видачею наказів вона усно повідомляла директора школа про конфлікт інтересів. Просить визнати її невинною у вчиненні правопорушень.

В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив, що він працює директором Волинського ліцею імені Нестора Літописця. В його підпорядкуванні працює на посаді вчителя англійської мови його дружина ОСОБА_2 . Він видав наказ про делегування права підпису ОСОБА_1 відносно питань, які виникають під час роботи його дружини. В 2021 році про ці обставини він повідомив відділ освіти, які погодили такі його дії. Перед видачею наказів відносно його дружини ОСОБА_1 кожного разу усно повідомляла його про конфлікт інтересів. Однак, після цього він не пам'ятає, які дії він вчиняв. Жодних додаткових наказів не виносилося.

Беручи до уваги те, що в провадженні судді знаходиться 6 справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, вважаю, що відповідно до вимог ст.36 КУпАП вони мають бути об'єднанні в одне провадження та відповідно їм слід присвоїти єдиний номер №601/2327/25 (3/601/1043/2025).

Проаналізувавши зібрані по справі докази, дослідивши матеріали адміністративної справи та заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), відповідальність за вказаною статтею настає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

ОСОБА_3 та ОСОБА_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 30 серпня 1980 року, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00052695332 від 29.07.2025.

Згідно із Статутом Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області, затвердженим рішенням сесії Кременецької міської ради № 52 від 05.01.2021 року, засновником закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Волинський ліцей імені Нестора Літописця зі збереженням в його складі інтернату з частковим або повним утриманням здобувачів освіти є Кременецька міська рада. Ліцей є юридичною особою, має печатку, штамп, рахунок в банку, самостійний баланс.

Таким чином, Волинський ліцей імені Нестора Літописця Кременецької міської ради є юридичною особою публічного права.

Відповідно до наказу директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради № 156-к від 30.08.2021 «Про переведення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 з 01.09.2021 переведено з посади учителя української мови і літератури на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія вищевказаного Закону.

Згідно з ст. 1 Закону посадовою особою юридичної особи публічного права - голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.

Відповідно до пунктів 1-4 частини 1 статті 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або у колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до частини 5 статті 28 Закону у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз'ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.

Умови та порядок оплати праці працівників навчального закладу визначені постановою Кабінету Міністрів України №1298 від 30.08.2002 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 №557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ».

Як зазначено у п. 5 постанови Кабінету Міністрів України № 1298 від 30.08.2002 умови оплати праці, посадові оклади (ставки заробітної плати) та ставки погодинної оплати праці, визначені постановою, поширюються на відповідні категорії працівників всіх бюджетних установ, закладів та організацій незалежно від відомчого підпорядкування.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки) та додаткової (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці) заробітної плати. Додаткова заробітна плата, до якої, у тому числі належать різні види стимулюючих виплат (премії, надбавки тощо), не є гарантованою, можливість її отримання, так само як і її розмір, залежить від оцінки результатів роботи.

Так, відповідно до розділу 2 Положення про надання грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків, яке є додатком № 2 до Колективного договору між трудовим колективом та адміністрацією Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області на 2022-2025 роки, обов'язковими умовами для розгляду питання про надання педагогічному працівнику щорічної грошової винагороди є: добросовісне ставлення до виконання своїх функціональних обов'язків, дотримання вимог законодавства про працю, правил з техніки безпеки виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони, Правил внутрішнього трудового розпорядку та інших нормативно - правових актів, що регламентують його трудову діяльність, постійне підвищення професійного рівня, кваліфікації, педагогічної майстерності, загальної культури та інше.

Педагогічним працівникам надається щорічна грошова винагорода за роботу за рік за такі показники у роботі як висока результативність у навчанні і вихованні молоді, підготовку і участь здобувачів освіти у міських, районних, обласних, регіональних та всеукраїнських предметних олімпіадах, творчих і наукових конкурсах, використання ефективних форм і методів навчання та виховання, педагогічне новаторство, впровадження передового педагогічного досвіду і новітніх технологій навчання, активна громадська робота та інше.

Розділом 3 вказаного Положення передбачено, що розмір щорічної грошової винагороди не може перевищувати одного посадового окладу і обчислюється з урахуванням доплат до заробітної плати.

Окрім того, розділом 4 Положення про надання грошової винагороди передбачено підстави для обмеження щодо надання такої винагороди.

Отже, матеріальному заохоченню працівника передує здійснення оцінки його роботи на предмет своєчасності, повноти та сумлінності виконання посадових обов'язків, ініціативності у роботі, дотримання трудової та виконавської дисципліни.

Оскільки особа не може об'єктивно оцінити роботу дружини свого безпосереднього керівника, при підписанні наказу про встановлення та визначення розміру премії для близької особи директора Ліцею, між її приватним інтересом, зумовленим прагненням задовольнити інтерес керівника, та службовим повноваженням виникає суперечність, яка реально впливає на її об'єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів, відповідно, ОСОБА_1 не могла об'єктивно оцінити результати роботи ОСОБА_2 при встановленні їй премії, а отже, у неї виник реальний конфлікт інтересів.

Так, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , будучи заступником директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області, усупереч вимогам п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону, не повідомила у встановлених цим Законом випадках та порядку свого безпосереднього керівника, а саме - директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед та під час підписання та видачі наказу від 18.12.2023 № 145/1-к «Про винагороду ОСОБА_2 » про виплату у грудні 2023 року щорічної винагороди; перед та під час підписання та видачі наказу від 18.12.2024 № 282-к «Про преміювання ОСОБА_5 » щодо виплати премії відповідно до її особистого вкладу в загальні результати роботи з дітьми, підготовці до конкурсів, змагань та олімпіад, а також за розвиток і удосконалення матеріальної бази навчального закладу в сумі 8500 гривень; перед та під час підписання та видачі наказу від 18.12.2024 № 283-к «Про преміювання ОСОБА_5 » «Про надання щорічної грошової винагороди ОСОБА_2 » щодо виплати за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов'язків щорічної грошової винагороди у розмірі 100% посадового окладу ОСОБА_2 , яка є близькою особою (дружиною) директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_3 .

Таким чином, реальний конфлікт інтересів у зазначеному випадку полягає в суперечності між службовими повноваженнями ОСОБА_1 , які виражались у праві видавати накази про преміювання ОСОБА_2 , та приватним інтересом останньої, обумовленим бажанням задовольнити інтерес свого керівника шляхом надання додаткового грошового блага та покращення матеріального становища його дружини шляхом використання своїх службових повноважень, як заступника директора з навчально-виховної роботи, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість вчинення дій (підписання та видача відповідного наказу).

Наявність у ОСОБА_1 службових повноважень обумовлена тим, що наказом директора Ліцею №105/1-од від 01.09.2021 «Про делегування права підпису ОСОБА_1 » право підпису наказів щодо преміювання, винагороди, відпусток, складання табеля робочого часу ОСОБА_2 надано заступнику директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_1 .

Суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями обумовлена тим, що ОСОБА_1 як заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцею наділена правом приймати рішення щодо встановлення винагород (премій) дружині ОСОБА_3 та будучи зацікавленою особою у задоволенні інтересу свого безпосереднього керівника шляхом покращення матеріального становища його дружини, маючи дискреційні повноваження з прийняття чи неприйняття рішень, реалізувала такі повноваження стосовно ОСОБА_2 шляхом підписання наказу.

Відповідно до Посадової інструкції заступника директора ліцею з навчально-виховної роботи, затвердженої директором 01.09.2021, заступника директора ліцею з навчально-виховної роботи призначає на посаду та звільняє з неї директор Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради. Заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи підпорядковується директору.

Окрім того, відповідно до розділу 2 Положення про преміювання працівників Волинського ліцею імені Нестора Літописця керівник освітнього закладу має право преміювати заступників директора та встановлювати їм конкретні розміри даних виплат.

Відповідно пункту 5 розділу 14 Методичних рекомендації НАЗК від 21.10.2022 № 13 та від 12.01.2024 № 2, делегування керівником повноважень щодо близької особи заступнику призведе до виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів у заступника керівника та порушує вимоги ч. 1 ч. 1 ст. 28 Закону щодо недопущення виникнення, реального, потенційного конфлікту інтересів.

Згідно ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), відповідальність за вказаною статтею настає у випадку вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 , будучи заступником директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області, усупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання та видачі наказу № 145/1-к від 18.12.2023 «Про винагороду ОСОБА_2 » про виплату у грудні 2023 року щорічної винагороди дружині директора Ліцею ОСОБА_3 - ОСОБА_2 ; під час підписання та видачі наказу № 282-к від 18.12.2024 «Про преміювання ОСОБА_5 » про виплату премії дружині директора Ліцею ОСОБА_3 - ОСОБА_2 ; під час підписання та видачі наказу № 283-к від 18.12.2024 «Про надання щорічної грошової винагороди ОСОБА_2 » про виплату щорічної грошової винагороди дружині директора Ліцею ОСОБА_3 - ОСОБА_2 .

Наявність у ОСОБА_1 службових повноважень обумовлена тим, що наказом директора Ліцею №105/1-од від 01.09.2021 «Про делегування права підпису ОСОБА_1 » право підпису наказів щодо преміювання, винагороди, відпусток, складання табеля робочого часу ОСОБА_2 надано заступнику директора з навчально-виховної роботи Волинського ліцею імені Нестора Літописця ОСОБА_1 .

Суперечність між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями обумовлена тим, що ОСОБА_1 як заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцею наділена правом приймати рішення щодо встановлення винагород (премій) дружині ОСОБА_3 та будучи зацікавленою особою у задоволенні інтересу свого безпосереднього керівника шляхом покращення матеріального становища його дружини, маючи дискреційні повноваження з прийняття чи неприйняття рішень, реалізувала такі повноваження стосовно ОСОБА_2 шляхом підписання наказу.

Відповідно до Посадової інструкції заступника директора ліцею з навчально-виховної роботи, затвердженої директором 01.09.2021, заступника директора ліцею з навчально-виховної роботи призначає на посаду та звільняє з неї директор Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради. Заступник директора ліцею з навчально-виховної роботи підпорядковується директору.

Окрім того, відповідно до розділу 2 Положення про преміювання працівників Волинського ліцею імені Нестора Літописця керівник освітнього закладу має право преміювати заступників директора та встановлювати їм конкретні розміри даних виплат.

Відповідно пункту 5 розділу 14 Методичних рекомендації НАЗК від 21.10.2022 № 13 та від 12.01.2024 № 2, делегування керівником повноважень щодо близької особи заступнику призведе до виникнення потенційного чи реального конфлікту інтересів у заступника керівника та порушує вимоги ч. 1 ч. 1 ст. 28 Закону щодо недопущення виникнення, реального, потенційного конфлікту інтересів.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні проавопорушення №223, №224, №226, №228, №225, №227 від 31.07.2025; наказом №283-к від 18.12.2024 про надання щорічної грошової винагороди ОСОБА_2 ; наказом №145/1-к від 18.12.2023 про винагороду ОСОБА_2 ; наказом №282-к від 18.12.2024 про преміювання ОСОБА_6 ; повідомленням директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області від 09.05.2025 №01-23/67; наказом №156-к від 30.08.2021 про переведення ОСОБА_1 ; посадовою інструкцією №11 заступника директора ліцею з навчально-виховної роботи; ознайомленням про вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» від 01.09.2021; повідомленням директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області від 02.05.2025 №01-23/64; повідомленням директора Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області від 20.09.2021 №01-23/174; наказом №105/1-од від 01.09.2021 про делегування права підпису ОСОБА_1 ; посадовою інструкцією директора Волинського ліцею імені Нестора ОСОБА_7 ; Статутом Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області; колективним договором між трудовим колективом та адміністрацією Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради Тернопільської області на 2022-2025; положенням про преміювання працівників Волинського ліцею імені Нестора Літописця; порядком розподілу педагогічного навантаження на новий навчальний рік, тарифікації вчителів, вихователів, керівників гуртків від 28.12.2021; положенням про надання грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків від 28.12.2021; наказом №145-к від 18.12.2023 про виплату щорічної винагороди педагогічним працівникам Волинського ліцею імені Нестора Літописця; наказом №269-к від 04.12.2024 Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Волинського ліцею імені Нестора Літописця; наказом №72-к від 13.07.2021 про призначення ОСОБА_3 , наказом №280-к від 16.12.2024 про преміювання педагогічних працівників; витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00052695332 від 29.07.2025.

Покази свідка ОСОБА_3 про те, що ОСОБА_8 кожного разу перед видачею наказу усно його повідомляла про наявність конфлікту інтересів відносно його дружини ОСОБА_2 суд, до уваги не приймає, оскільки будь-яких інших доказів, які б підтверджували цю обставину суду не надано, а тому оцінює його покази критично, як такі, що спрямовані на ухилення від адміністративної відповідальності ОСОБА_8 .

Також суд не приймає до уваги твердження ОСОБА_8 щодо того, що вона перед видачею наказів усно повідомляла директора ОСОБА_3 про наявність в неї конфлікту інтересів відносно його дружини ОСОБА_2 , оскільки дана обставина спростовується матеріалами справи.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_8 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 КУпАП , а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та передбачених ч.2 ст.172-7 КупАП, а саме вчинення дій, прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчинених адміністративних правопорушень та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчинених адміністративних правопорушень, ступінь її вини, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, суддя вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме таке стягнення буде відповідати рівню суспільної небезпеки вчинених правопорушень, а також буде достатнім для запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень в майбутньому.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ч.1, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 23, 34, 35, 36, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за №601/2327/25 (3/601/1043/2025) за ч.1 ст.172-7 КУпАП, 601/2328/25 (3/601/1044/2025) за ч.2 ст.172-7 КУпАП, 601/2329/25 (3/601/1045/2025) за ч.2 ст.172-7 КУпАП, 601/2330/25 (3/601/1046/2025) за ч.2 ст.172-7 КУпАП, 601/2331/25 (3/601/1047/2025) за ч.1 ст.172-7 КУпАП, 601/2332/25 (3/601/1048/2025) за ч.1 ст.172-7 КУпАП, - об'єднати в одне провадження.

Об'єднаній справі присвоїти №601/2327/25 (3/601/1043/2025).

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в дохід держави, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: на користь отримувача ГУК у Терн.обл./тг м.Кремен./ 21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37977599, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA518999980314060542000019775, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в користь держави в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Кременецький районний суд Тернопільської області.

Суддя: