30.07.2025
Справа № 720/1878/25 (основне)
Провадження № 3/720/583/25 (основне)
30 липня 2025 року м. Новоселиця
Суддя Новоселицького районного суду Чернівецької області Ляху Г.О., з участю секретаря Агратіна О.Р., прокурора Якущенко А.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Новоселиця Чернівецької області справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Бояни Чернівецького району Чернівецької області, проживаючої по АДРЕСА_1 , завідуючої КП «Центральна районна аптека № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, до адміністративної відповідальності за корупційні діяння раніше не притягувався, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Новоселицьким РВ УМВС України в Чернівецькій області 27 серпня 2012 року, за ст. 172-7 ч. 1, ст. 172-7 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи завідуючою КП «Центральна районна аптека № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, а відповідно будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», в період часу з 20 жовтня 2023 року по 15 квітня 2025 року допустила корупційні правопорушення, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів при наступних обставинах:
- 20 жовтня 2023 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 9 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у жовтні 2023 року в розмірі 4000 гривень;
- 20 жовтня 2023 року підписала наказ № 9 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у жовтні 2023 року в розмірі 4000 гривень;
- 22 листопада 2023 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 10 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у листопада 2023 року в розмірі 2000 гривень;
- 22 листопада 2023 року підписала наказ № 10 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у листопаді 2023 року в розмірі 2000 гривень;
- 07 грудня 2023 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 11 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2023 року в розмірі 2000 гривень;
- 07 грудня 2023 року підписала наказ № 11 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2023 року в розмірі 2000 гривень;
- 22 грудня 2023 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 13 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2024 року в розмірі 5000 гривень;
- 22 грудня 2023 року підписала наказ № 13 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2023 року в розмірі 5000 гривень;
- 07 березня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 1 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у березні 2024 року в розмірі 15000 гривень;
- 07 березня 2024 року підписала наказ № 1 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у березні 2024 року в розмірі 15000 гривень;
- 22 квітня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 2 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у квітні 2024 року в розмірі 3000 гривень;
- 22 квітня 2024 року підписала наказ № 2 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у квітні 2024 року в розмірі 3000 гривень;
- 05 липня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 3 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у липні 2024 року в розмірі 3000 гривень;
- 05 липня 2024 року підписала наказ № 3 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у липні 2023 року в розмірі 3000 гривень;
- 22 серпня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 7 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у серпні 2024 року в розмірі 2000 гривень;
- 22 серпня 2024 року підписала наказ № 7 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у серпні 2024 року в розмірі 2000 гривень;
- 30 вересня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 8 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у вересні 2024 року в розмірі 3000 гривень;
- 30 вересня 2024 року підписала наказ № 8 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у вересні 2024 року в розмірі 3000 гривень;
- 30 жовтня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 10 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у жовтні 2024 року в розмірі 4000 гривень;
- 30 жовтня 2024 року підписала наказ № 10 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у жовтні 2024 року в розмірі 4000 гривень;
- 22 листопада 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 11 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у листопаді 2024 року в розмірі 2000 гривень;
- 22 листопада 2024 року підписала наказ № 11 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у листопаді 2024 року в розмірі 2000 гривень;
- 20 грудня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 12 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2024 року в розмірі 2000 гривень;
- 20 грудня 2024 року підписала наказ № 12 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2024 року в розмірі 2000 гривень;
- 27 грудня 2024 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 13 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2024 року в розмірі 5000 гривень;
- 27 грудня 2024 року підписала наказ № 13 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у грудні 2024 року в розмірі 5000 гривень;
- 07 березня 2025 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 1 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у березні 2025 року в розмірі 1000 гривень;
- 07 березня 2025 року підписала наказ № 2 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у березні 2025 року в розмірі 1000 гривень;
- 07 квітня 2025 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 2 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у квітні 2025 року в розмірі 1000 гривень;
- 07 квітня 2025 року підписала наказ № 2 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у квітні 2025 року в розмірі 1000 гривень;
- 15 квітня 2025 року не повідомила безпосереднього керівника, а саме голову Новоселицької міської ради про наявність в неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 3 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у квітні 2025 року в розмірі 7000 гривень;
- 15 квітня 2025 року підписала наказ № 3 «Про преміювання працівників «ЦРА № 26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області, яким надано собі премію у квітні 2025 року в розмірі 7000 гривень.
Своїми умисними діями щодо неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів при власному преміюванні ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Одночасно, своїми умисними діями щодо видання наказів про преміювання ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, тобто прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні корупційного правопорушення визнала та у вчиненому щиро розкаялася.
Крім визнання ОСОБА_1 своєї вини у неповідомленні про конфлікт інтересів та прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів, її винуватість підтверджується дослідженими судом письмовими доказами.
Прокурор висловив думку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційних діянь, передбачених ст. 172-7 ч.ч. 1, 2 КУпАП та просив застосувати адміністративне стягнення на підставі ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів громадян, що становить 3400 гривень.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши у сукупності досліджені докази, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбаченихст. 172-7 ч.1 та ст.172-7 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною 2 статті ст.172-7 КУпАП передбачена відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно абз. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях. У даному випадку приватний інтерес полягає в покращенні майнового стану власної родини.
Так, як вбачається з рішення XXXXII сесії VII скликання Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області № 42/2 від 06.08.2020 року ОСОБА_1 призначено на посаду завідуючої КП «Центральна районна аптека №26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області.
Відповідно до п. 7.9 статуту КП «Центральна районна аптека №26» Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області завідуючий у межах своєї компетенції здійснює повсякденне керівництво, організовує роботу підприємства, розпоряджається майном та грошовими коштами, видає накази та інші акти, контролює їх виконання.
Наказами виданими ОСОБА_1 за період з 20 жовтня 2023 року по 15 квітня 2025 року підтверджується факт нарахування собі премій.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була повідомити голову Новоселицької міської ради про наявність у неї реального конфлікту між її приватним інтересом щодо отримання грошової винагороди у виді премії та її обов'язками по службі як керівника, оскільки згідно статуту закладу вона наділена повноваженнями щодо видання наказів, та відповідно прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Оскільки всі справи надійшли в суд одночасно, то суд розглядає їх відповідно до положень ч. 2 ст. 36 КУпАП та накладає стягнення за санкцією встановленою за більш серйозне правопорушення.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан, а також обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи, характер вчиненого правопорушення та особу порушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності за аналогічне діяння, вину визнала та щиро розкаялася, вважаю за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції ч. 1 ст. 172-7 КУпАП та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, та призначити адміністративне стягнення у межах санкції статті встановленої за більш тяжке правопорушення.
Керуючись ст.ст. 36, 172-7 ч.ч.1, 2, 221, 283, 284 КУпАП, на підставі ст.ст. 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції», суддя,-
Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Відповідно до вимог ст. 36 КУпАП остаточно призначити адміністративне стягнення у межах санкції статті встановленої за більш тяжке правопорушення та накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Новоселицький районний суд протягом 10-ти діб з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ляху Г.О.