3/130/662/2025
130/1712/25
11.08.2025 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Порощук П.П., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1 ст172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП,
Відповідно до рішення №0001 1 сесії Жмеринської районної ради 8 скликання від 27.11.2020 «Про підсумки виборів депутатів Жмеринської районної ради 8 скликання» ОСОБА_1 набув повноважень депутата 8 скликання Жмеринської районної ради.
Відповідно до рішення 14 сесії Жмеринської районної ради 8 скликання від 09.03.2023 «Про дострокове припинення повноважень депутата районної ради ОСОБА_2 » ОСОБА_1 достроково припинив повноваження депутата Жмеринської районної ради 8 скликання.
Згідно до пп.«б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний подавати декларації відповідно до цього Закону.
В примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 є також суб'єктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.
НАЗК надає роз'яснення, щодо типів існування декларацій, коли слід їх подавати та який звітний період вони охоплюють. Таким чином, Законом передбачено три типи декларацій суб'єкта декларування, а саме: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація схоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року; декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності; декларація кандидата на посаду - декларація, яка подається відповідно до ч.3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, до передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено.
Окрім цього, пунктом 1-1 даного Роз'яснення, за загальним правилом потрібно до 31.03.2024 подати: з 1 січня до 31 березня 2024 року включно суб'єкти декларування (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період. Тобто, у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати щорічну декларацію за 2023 рік до 31.03.2024.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 01.05.2025 о 20:09 год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2023 рік.
Згідно інформації наданої з Жмеринської районної ради Вінницької області ОСОБА_1 , були доведені вимоги фінансового контролю, та він повідомлявся про те, що почався черговий етап подання декларацій.
Так, ОСОБА_1 , подавав наступні Е-декларації: 24.03.2017 щорічна за 2016; 26.03.2018 щорічна за 2017; 02.04.2018 виправлена щорічна за 2017; 27.03.2019 щорічна за 2018; 26.05.2020 щорічна за 2019; 31.03.2021 щорічна за 2020; 01.05.2025 щорічну за 2021; 01.05.2025 щорічну за 2022; 01.05.2025 при звільненні за період з 01.01.2023 по 09.03.2023. 01.05.2025 щорічну за 2023.
У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларацій йому відомий порядок подачі декларацій.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом 8 скликання Жмеринської районної ради Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, припинивши відповідні повноваження 09.03.2023 в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 01.05.2025 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення).
Крім того, у ОСОБА_3 , виник обов'язок подати декларацію за період неохоплепий раніше поданими деклараціями до 31.01.2024.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 01.03.2023 о 19:40 год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно інформації наданої з Жмеринської районної ради Вінницької області ОСОБА_1 , були доведені вимоги фінансового контролю, та він повідомлявся про те, що почався черговий етап подання декларацій. Так, ОСОБА_1 , подавав наступні Е-декларації: 24.03.2017 щорічна за 2016; 26.03.2018 щорічна за 2017; 02.04.2018 виправлена щорічна за 2017; 27.03.2019 щорічна за 2018; 26.05.2020 щорічна за 2019; 31.03.2021 щорічна за 2020; 01.05.2025 щорічну за 2021; 01.05.2025 щорічну за 2022; 01.05.2025 при звільненні за період з 01.01.2023 по 09.03.2023. 01.05.2025 щорічну за 2023.
У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларацій йому відомий порядок подачі декларацій.
Таким чином ОСОБА_1 , будучи депутатом 8 скликання Жмеринської районної ради Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, припинивши відповідні повноваження 09.03.2023 в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 та п. 27 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 01.05.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні (за період з 01.01.2023 по 09.03.2023).
Також у ОСОБА_1 , виник обов'язок подати декларацію за 2022 рік (щорічну) до 23:59 год. 31.01.2024. За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 01.05.2025 о 19:40 год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2022 рік (щорічна).
Згідно інформації наданої з Жмеринської районної ради Вінницької області ОСОБА_1 , були доведені вимоги фінансового контролю, та він повідомлявся про те, що почався черговий етап подання декларацій. Так, ОСОБА_1 , подавав наступні Е-декларації: 24.03.2017 щорічна за 2016; 26.03.2018 щорічна за 2017; 02.04.2018 виправлена щорічна за 2017; 27.03.2019 щорічна за 2018; 26.05.2020 щорічна за 2019; 31.03.2021 щорічна за 2020; 01.05.2025 щорічну за 2021; 01.05.2025 щорічну за 2022; 01.05.2025 при звільненні за період з 01.01.2023 по 09.03.2023; 01.05.2025 щорічну за 2023. У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларацій йому відомий порядок подачі декларацій.
Беручи до уваги зазначене ОСОБА_1 будучи депутатом 8 скликання Жмеринської районної ради Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, припинивши відповідні повноваження 09.03.2023 в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 01.05.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік (щорічна).
Крім того, у ОСОБА_3 , виник обов'язок подати декларацію за 2021 рік (щорічну) до 23:59 год. 31.01.2024. За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщенні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , лише 01.05.2025 о 18:45 год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи за 2021 рік (щорічна).
Згідно інформації наданої з Жмеринської районної ради Вінницької області ОСОБА_1 , були доведені вимоги фінансового контролю, та він повідомлявся про те, що почався черговий етап подання декларацій. Так, ОСОБА_1 , подавав наступні Е-декларації: 24.03.2017 щорічна за 2016; 26.03.2018 щорічна за 2017; 02.04.2018 виправлена щорічна за 2017; 27.03.2019 щорічна за 2018; 26.05.2020 щорічна за 2019; 31.03.2021 щорічна за 2020; 01.05.2025 щорічну за 2021; 01.05.2025 щорічну за 2022; 01.05.2025 при звільненні за період з 01.01.2023 по 09.03.2023; 01.05.2025 щорічну за 2023. У зв'язку із заповненням ОСОБА_1 , вище вказаних декларацій йому відомий порядок подачі декларацій.
Таким чином ОСОБА_1 будучи депутатом 8 скликання Жмеринської районної ради Вінницької області, будучи згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, припинивши відповідні повноваження 09.03.2023 в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Розділу ХШ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 01.05.2025 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (щорічна).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав та погодився з обставинами вчинення правопорушень, викладеними у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Жмеринської окружної прокуратури Британська О.В, обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримала просив застосувати адміністративне стягнення у вигляді максимального штрафу.
Заслухаши пояснення ОСОБА_1 , який визнав свою вину у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 та ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, пом'якшуючою відповідальність обставиною суд визнає щире розкаяння, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо нього у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Крім того, відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33,36,283,284 КУпАП, суд,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення за вчинене правопорушення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір за ухвалення Жмеринським міськрайонним судом Вінницької області постанови про накладення адміністративного стягнення в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена особою, яка притягнена до адміністративної відповідальності, до Вінницького апеляційного суду області через Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.
Суддя Порощук П.П.