Рішення від 12.08.2025 по справі 211/2772/25

Справа № 211/2772/25

Провадження № 2-а/211/76/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2025 року Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Н.О. Сарат,

при секретарі С.М. Зоріній,

розглянувши в м. Кривому Розі у спрощеному провадженні без виклику осіб цивільну справу за адміністративним позовом Алгаєва Іслама Раджабовича, представник ОСОБА_1 до Начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -

встановив:

позивач звернувся до суду та просить визнати протиправною та скасувати постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 № 35/1 від 10.03.2025, на підставі якої ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмір 17000,00 грн., а провадження у справі закрити.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в оскаржуваній постанові зазначено, що позивач підлягає притягненню до адміністративної відповідальністю у зв'язку з не оновленням даних в період з 18.05.2024 по 17.07.2024. Вказане твердження не відповідає дійсним обставинам, так як позивач постійно в період з 2022 року по 19.03.2025 року з'являвся за викликами до ІНФОРМАЦІЯ_2 , де йому постійно видавали направлення та неодноразово уточнювали облікові дані. Позивач був впевнений, що його облікові дані уточнені і він ніякого порушення не вчиняв.

Крім того 19.03.2025 року позивач на підставі висновку ВЛК від 06.11.2024 року, яке він проходив за направленням ІНФОРМАЦІЯ_2 знятий з військового обліку за станом здоров'я. Підтверджується відміткою у військовому квитку та Свідоцтвом про хворобу копії яких надаються в додатках, оригінали знаходяться у Позивача. Також оскаржувана постанова ІНФОРМАЦІЯ_2 від 10.03.2025 року не відповідає вимогам чиного законодавства, так як, постанову складено начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 підполковником ОСОБА_3 , а підписано ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 майором ОСОБА_4 . Таким чином, порушень законодавства з приводу оновлення своїх персональних даних позивач не скоював, так як неодноразово з'являвся до ІНФОРМАЦІЯ_2 і був впевнений, що працівники ІНФОРМАЦІЯ_2 оновили.

Позивач надає суду виписки стаціонарного хворого № 1263 з 13.06.2023 року по 22.06 2023 року та 2073 за період з 29.07.2024 року по 13.08.2024 року включно. Крім того у відповідача взагалі не було підстав для притягнення до відповідальності ОСОБА_2 , оскільки відповідач міг самостійно отримати всю інформацію з реєстрів.

Більше того згідно висновку ВЛК від 06.11.2024 року позивача визнано непридатним до військової служби та виключено з військового обліку.

Ухвалою суду від 21.03.2025 року відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

09.04.2025 року від ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано до суду відзив на позовну заяву, згідно якого представник відповідача просить відмовити позивачу у задоволенні позову. Згідно пунктів 1, 2 постанови № 154 Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» від 23.02.2022 року: територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, атами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Головнокомандувача Збройних сил, Міноборони. Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних сил, іншими нормативн0- правовими актами, цим Положенням. Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, в Україні введено воєнний стан, який триває по теперішній час. Також згідно Указу Президента України №65/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року( зі змінами) на території України було оголошена загальна мобілізацію. Відповідно до ч.10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», громадян України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвитку України чи проходять службу у військовому резерві зобов'язані: - уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указу Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Згідно ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указу Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження. Оновити дані можна через органи ЦНАП, додаток РЕЗЕРВ + та особисто з'явитися до органу ТЦК для уточнення даних, позивач не оновив дані у передбачений законом строк, тому постанова законна.

06.03.2025 року о 12:00 посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 було встановлено, що позивач не виконав в 60 денний термін вимоги законодавства та не здійснив уточнення персональних (облікових) даних в період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року включно. Згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військовозобов'язаний ОСОБА_2 , станом на 17.07.2024 року не виконав вимогу чинного законодавства та не уточнив свої персональні(облікові) данні. Чим вчинив(ла) правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП. З порушенням термінів, уточнив тільки 10.03.2025 року три персональні дані (адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти) через застосунок РЕЗЕРВ+ та після винесення постанови 10.03.2025 року при особистій явці в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки уточнив всі 34 персональні дані визначені статтею 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

10.03.2025 року справа розглядалась в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , кабінеті № 17 будівлі № 1 за адресою: АДРЕСА_1 в присутності ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 майора ОСОБА_5 , який виконував в цей день посадові обов'язки штатного начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 та був наділений правом приймати та підписувати постанови про накладення адміністративного стягнення. За результатами розгляду адміністративної справи начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 було оголошено рішення в вигляді постанови № уп/2430/1 від 10.03.2025 року. Про результат розгляду справи позивача було негайно ознайомлено з врученням другого примірника постанови.

Згідно ст.262 ч.5 КАС України суд проводить розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Справа розглядається за відсутності учасників справи, тому відповідності до ст.229 ч.4 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно із частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно дост. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.

Згідно зіст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Частиною 3 ст.210 КУпАП передбачено відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, вчинене в особливий період.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 , перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується інформацією, наданою відповідачем та позивачем.

06.03.2025 відносно ОСОБА_2 складено протокол № 267 про адміністративне правопорушення, передбачене за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

10.03.2025 року відповідачем прийнято постанову № 2430/1, суть правопорушення полягає в тому, що з 24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України №64/2022 введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжено відповідними Указами Президента України та діє по даний час. Відповідно до ч. 1 ст. І Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Відповідно до абзацу 6 ч. 10 ст. 1 Закону України ''Про військовий обов'язок і військову службу", громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, зобов'язані (у тому числі, але не виключно) виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством. Відповідно до підпункту І пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). Військовозобов'язаний громадянин ОСОБА_2 перебуває на обліку. Відповідно до інформації, яка міститься у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів протягом 60-днів (з 18.05.2024 по 17.07.2024) адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані не оновив (уточнив). Таким чином, громадянин ОСОБА_2 порушив вимоги ч. 1, абзацу 6, ч. 10 ст. 1 Закону України «Військовий обов'язок і військову службу», підпункту 1 пункту 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», п. 1 додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, тобто в діях ОСОБА_2 присутні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 2101 КУпАП. В наслідок чого на військовозобов'язаного ОСОБА_2 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 17000,00 грн.

06.03.2025 року о 12:00 посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 було встановлено, що позивач не виконав в 60 денний термін вимоги законодавства та не здійснив уточнення персональних (облікових) даних в період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року включно. Згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військовозобов'язаний ОСОБА_2 , станом на 17.07.2024 року не виконав вимогу чинного законодавства та не уточнив свої персональні(облікові) данні. Чим вчинив(ла) правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП. З порушенням термінів, уточнив тільки 10.03.2025 року три персональні дані (адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти) через застосунок РЕЗЕРВ+ та після винесення постанови 10.03.2025 року при особистій явці в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки уточнив всі 34 персональні дані визначені статтею 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

10.03.2025 року справа розглядалась в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 , кабінеті № 17 будівлі № 1 за адресою: АДРЕСА_1 в присутності ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 майора ОСОБА_5 , який виконував в цей день посадові обов'язки штатного начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 та був наділений правом приймати та підписувати постанови про накладення адміністративного стягнення. За результатами розгляду адміністративної справи начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 було оголошено рішення в вигляді постанови № уп/2430/1 від 10.03.2025 року. Про результат розгляду справи позивача було негайно ознайомлено з врученням другого примірника постанови.

Позивач надає суду виписки стаціонарного хворого № 1263 з 13.06.2023 року по 22.06 2023 року та 2073 за період з 29.07.2024 року по 13.08.2024 року включно.

Більше того згідно висновку ВЛК від 06.11.2024 року позивача ОСОБА_2 визнано непридатним до військової служби та виключено з військового обліку.

Згідно військово-облікового документу РЕЗЕРВ+ ОСОБА_2 06.11.2024 року за рішення ВЛК (згідно редакції наказу № 402 від 14.10.2024 року) визнано непридатним, оновлено дані 10.03.2025 року (дійсний до 10.03.2026 року).

Частиною 3 ст. 210-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.

Правила військового обліку встановлені Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Закон № 3543-XII), Порядком організації та ведення військового обліку призовників, і військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30.12.2022.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України», особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію».

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 в Україні введено воєнний стан, який триває до теперішнього часу.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі підприємства, установи й організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту,за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнитисвої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже, враховуючи вимоги зазначеного абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» всі військовозобов'язані, окрім тих що відносяться до абз. 2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Частиною 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, окрім іншого: - уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (абзац 2); - виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством (абзац 6).

Частина 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» викладена в редакції Закону №3633-IX від 11.04.2024, який набув чинності 18.05.2024.

Відповідно до частини 11 статті 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

Вказаний обов'язок визначено також пунктом 23 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 (далі Порядку №1487).

Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.

Згідно зі ст. 42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 19 Порядку №1487 громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

Тобто, відповідно до частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які перебувають на військовому обліку також зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 №3633-IX (далі Закон №3633-ІХ) встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Отже, вищезазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме: через центр надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Законодавством чітко визначено терміни для оновлення облікових даних: вони мали чіткі межі - з 18 травня 2024 року по 16 липня 2024 року (60 днів) та способи уточнення: через центр надання адміністративних послуг (як підтвердження витяг про уточнення); через оновлення в застосунку (витяг із «Резерву+») або особисто в ТЦК та СП (тоді в реєстрі «Оберіг» містилася б відмітка про уточнення/оновлення даних при особистій явці).

Слід зазначити, що уточнення військових облікових даних є не правом, а обов'язком військовозобов'язаного, за порушення якого може наставати відповідальність.

Під час розгляду цієї справи судом не встановлено порушень процедури, які б могли вплинути на кінцевий результат розгляду відповідачем питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Позивачем не надано суду доказів, що ним оновлено дані будь яким із можливих способів. Твердження позивача про незаконність та необґрунтованість постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності, не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи.

Як вбачається з інформації, наданої відповідачем, та самим позивачем, позивач ОСОБА_2 перебував на лікарняному згідно виписки стаціонарного хворого № 1263 з 13.06.2023 року по 22.06 2023 року та № 2073 за період з 29.07.2024 року по 13.08.2024 року включно, що не є підставою для неоновлення даних з 18 травня 2024 року по 16 липня 2024 року (60 днів).

Більше того Висновок ВЛК від 06.11.2024 року позивача ОСОБА_2 дійсно визнано непридатним до військової служби, але це відбулося після 16 липня 2024, а до 16.07.2024 року позивачем не було оновлено даних без поважної причини.

Згідно військово-облікового документу РЕЗЕРВ+ ОСОБА_2 06.11.2024 року за рішення ВЛК (згідно редакції наказу № 402 від 14.10.2024 року) визнано непридатним, оновлено дані 10.03.2025 року (дійсний до 10.03.2026 року).

Отже судом встановлено, що ОСОБА_2 оновив свої облікові данні 10.03.2025 року, але при цьому поважної причини пропуску строку позивачем не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 78 КАС України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

Таким чином, стороною позивача не доведено, що він, будучи військовозобов'язаним, був звільнений від виконання обов'язку з 18.05.2024 по 16.07.2024 року уточнити свої облікові дані у встановленому порядку. Перебування на військовому обліку, чи надання відстрочки, бронювання, не звільняє від обов'язку уточнити свої персональні дані у встановленому порядку у вказаний вище період. Решта доводів позивача не спростовують висновків суду, а тому відхиляються за безпідставністю.

Крім того, під час розгляду цієї справи судом не встановлено порушень процедури, які б могли вплинути на кінцевий результат розгляду відповідачем питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Суд вважає, що постанова в справі про адміністративне правопорушення від 10.03.2025, винесена відносно позивача, відповідає вимогам КУпАП, є законною та обґрунтованою, оскільки при її винесенні виконано усі вимоги чинного законодавства та на підставі повного і всебічного з'ясування обставин вирішено справу, а тому скасуванню не підлягає.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат та з урахуванням того, що суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову, всі судові витрати слід покласти на позивача згідно до вимог ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 132, 139, 241, 243, 246, 262, 286, 293, 295 КАС України, суд

ухвалив:

у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 , представник ОСОБА_1 до Начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 12.08.2025 року.

Суддя: Н. О. Сарат