Єдиний унікальний номер 211/8125/25
Номер провадження 3/211/3643/25
25 липня 2025 року м. Кривий Ріг
Суддя Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Гонтар А.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ПП «КЛИНКЕР»,
за ч. 2 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 32907/04-36-04-15/35459851 від 09.06.2025, складений головним державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб у галузях будівництва, добувної промисловості і розроблення кар'єрів та класах ремонту і технічного обслуговування машин, устаткування, виробів, харчової промисловості управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області Тичиною В.В.
Відповідно до протоколу, актом камеральної перевірки №32905/04-36-04-15/35459851 від 09.06.2025 ПП «КЛИНКЕР» (ЄДРПОУ 35459851), юридична адреса: 50055, Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Довгинцівський р-н, вул.Акціонерна, буд.37, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , директор ПП «КЛИНКЕР», вчинив правопорушення: п.7.15 ст.57, п.50.1 ст.50 глави 2 розділу ІІ Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасне надання платіжного доручення до установи банку по сплаті податку на додану вартість по податковим деклараціям з податку на додану вартість за жовтень-грудень 2024 року та лютий 2025 року на загальну суму боргу 26 583, 00 грн., фактично сплачено 22.04.2025 року. Притягався до адміністративної відповідальності, справа №211/7330/24. Відповідальність передбачена за ч.2 ст.163-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбаченого ст. 163-2 КУпАП не є обов'язковою. З метою дотримання строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У ч.2 ст.163-2 КУпАП передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Відповідно до акту про результати камеральної перевірки щодо порушення термінів сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість ПП «КЛИНКЕР» (ЄРДПОУ 35459851) №32905/04-36-04-15/35459851 від 09.06.2025, встановлено недотримання граничних строків сплати узгодженої суми грошового зобов'язання з ПДВ: 30.12.2024 - граничний термін сплати за листопад 2024 року, 31.03.2024 - граничний термін сплати за лютий 2024 року, 02.12.2024 - граничний термін сплати за жовтень 2024 року, 30.01.2025 - граничний термін сплати за грудень 2024 року. Фактично сплачено 22.04.2025.
У протоколі про адміністративне правопорушення №32907/04-36-04-15/35459851 від 09.06.2025 датою вчинення правопорушення визначене 22.04.2025.
Згідно з п.57.1 ст.57 та п.203.2 ст.203 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.111.5 ст.111 Податкового кодексу України, триваюче правопорушення - безперервне невиконання норм цього Кодексу платником податків, який вчинив певні дії чи допустив бездіяльність і не вчиняв подальших дій для його усунення до моменту виявлення такого правопорушення контролюючим органом.
Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2018 року у справі № 804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення - це проступок, пов'язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об'єктивно існує цей обов'язок, виконанням обов'язку відповідним суб'єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 було допущено несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування узгодженої суми податкового зобов'язання. Вказане порушення ОСОБА_1 було самостійно припинено в повному обсязі 22.04.2025 шляхом сплати грошового зобов'язання. Таким чином, триваюче правопорушення було припинено 22.04.2025 належним виконанням обов'язку.
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи те, що правопорушення, яке ставитьсяу вину ОСОБА_1 було вчинено 22.04.2025, на момент розгляду справи судом закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ч.2 ст.38 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин, зокрема, передбачених пунктом 7 цієї статті, а саме у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Зважаючи на те, що на день розгляду даної справи про адміністративне правопорушення минув встановлений ч.2 ст.38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 38, п.7 ст.247, ст. 283, 284 КУпАП, суддя
провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.163-2 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетроської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Суддя: А.Л. Гонтар