Вирок від 05.08.2025 по справі 308/10991/23

Справа № 308/10991/23

1-кп/308/812/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2025 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі колегії суддів:

головуюча суддя - ОСОБА_1 , судді: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю:

секретаря судового засідання - ОСОБА_4 ,

прокурора - ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,

захисника - ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого (in absentia) кримінальне провадження № 42022132580000121, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.09.2022, за обвинуваченням:

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Старобільськ, Луганської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами - є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент рф володимир путін, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на військове вторгнення збройних сил та інших збройних підрозділів російської федерації на територію України, з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.

Президент російської федерації 22 лютого 2022 року направив до ради федерації звернення про використання збройних сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволено.

Приблизно о 5 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року президент російської федерації оголосив про рішення розпочати повномасштабну військову агресію проти України та віддав відповідний наказ підрозділам збройних сил та іншим збройним формуванням рф про військове вторгнення на територію суверенної України через державні кордони в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, Луганській, інших областях та здійснити збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, після чого здійснити військову окупацію частин території суверенної України.

У зв'язку із веденням агресивної війни з боку російської федерації проти України, під тимчасовою окупацією з 24.02.2022 перебуває вся територія Старобільського району Луганської області, на території якої представниками окупаційної влади російської федерації створено незаконні органи влади.

У зв'язку з військовою агресією рф проти України та з метою її відсічі 24.02.2022 Указами Президента України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану», постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який в подальшому неодноразово продовжувався та триває на даний час.

Починаючи з 28.02.2022 Старобільська міська територіальна громада Луганської області тимчасово окупована представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації (далі за текстом - держава-агресор рф).

Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон № 1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.

Тимчасово окупованою територією, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону № 1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Відтак, Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», вся територія Старобільського району Луганської області внесена до вказаного переліку територіальних громад, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Після остаточної військової окупації частини населених пунктів Старобільського району Луганської області, представниками збройних формувань російської федерації фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій території громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування України, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, зокрема, шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Продовжуючи встановлення тотального контролю та розповсюджуючи свою владу на захоплених військовим шляхом територіях Старобільського району Луганської області, представники збройних формувань рф, діючи за підтримки місцевих колаборантів, окупаційної адміністрації та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення, здійснили захоплення органів державної влади, державних та комунальних підприємств, органів місцевого самоврядування, а також закладів освіти, які розташовані на території району, серед яких - Старобільський професійний ліцей (Луганська область, Старобільський район, м. Старобільськ, квартал Ватутіна, буд. 9).

Громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючи на території с. Половинкіне Старобільського району Луганської області, яке з 28.02.2022 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України, перебуваючи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи Старобільського професійного ліцею, діючи умисно, та з метою підтримання окупаційної влади, встановленої збройними формуваннями російської федерації, маючи проросійські погляди та критичне невдоволене ставлення до діючої законної влади в Україні, достовірно усвідомлюючи протиправність своїх дій та передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, прийняв пропозицію від осіб із числа представників збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора та добровільно залишився працювати в окупованому та підконтрольному окупаційній владі навчальному закладі на посаді директора так-званого «Государственного образовательного учреждения среднего профессионального образования луганской народной республики «старобельский профессиональный колледж».

ОСОБА_8 , перебуваючи на посаді директора підконтрольного окупаційній владі навчального закладу «Государственное образовательное учреждение среднего профессионального образования луганской народной республики «старобельский профессиональный колледж», який був створений на базі Старобільського професійного ліцею, не пізніше квітня 2022 року розпочав організацію навчального процесу у підпорядкованому йому навчальному закладі.

Так, 01.07.2022, ОСОБА_8 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, організовуючи навчально-виховний процес підпорядкованого йому навчального закладу з метою підтримання окупаційної влади вручив дипломи випускникам так званого «Государственного образовательного учреждения среднего профессионального образования луганской народной республики «старобельский профессиональный колледж».

Надалі, ОСОБА_8 , маючи на меті формування в молодого покоління Старобільського району Луганської області світогляду проросійської спрямованості, організовуючи навчально-виховний процес підпорядкованого йому навчального закладу, 1 вересня 2023 року, на тлі російських прапорів провів урочисті заходи в так званому «Государственному образовательному учреждении среднего профессионального образования луганской народной республики «старобельский профессиональный колледж».

Відповідно до ч. 2 ст. 14 «Федерального закона "Об образовании в Российской Федерации" від 29.12.2012 № 273-ФЗ (далі - закон № 273-ФЗ), в освітніх організаціях освітня діяльність здійснюється на державній мові російської федерації, якщо цією статтею не встановлено інше. Викладання та вивчення державної мови російської федерації в рамках освітніх програм, що мають державну акредитацію, здійснюються відповідно до федеральних державних освітніх стандартів та освітніх стандартів.

Відповідно до п. 6 ст. 2 закону № 273-ФЗ, федеральний державний освітній стандарт - сукупність обов'язкових вимог до освіти певного рівня та (або) до професії, спеціальності та напряму підготовки, затверджених залежно від рівня освіти федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері загальної освіти, або федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення та реалізації державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері вищої освіти.

Окрім цього, відповідно до ч. 1 ст. 2 «Федерального закона «Об особенностях правового регулирования отношений в сферах образования и науки в связи с принятием в Российскую Федерацию Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области, Херсонской области и образованием в составе Российской Федерации новых субъектов - Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, Запорожской области, Херсонской области и о внесении изменений в отдельные законодательные акты Российской Федерации», рівні загальної освіти та середньої професійної освіти, встановлені в Донецькій Народній Республіці та Луганській Народній Республіці до дня їх прийняття до Російської Федерації, прирівнюються до встановлених Федеральним законом від 29 грудня 2012 року № 273-ФЗ "Про освіту в Російській Федерації" рівнів загального освіти та середньої професійної освіти.

Таким чином, продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, за вказівкою ОСОБА_8 в підконтрольному окупаційній владі «Государственном образовательном учреждении среднего профессионального образования луганской народной республики «старобельский профессиональный колледж» було запроваджено навчання російською мовою, а серед предметів, які викладаються, обов?язковою є російська мова.

Продовжуючи діяти на шкоду національній безпеці України та діючи в інтересах окупаційної влади російської федерації, ОСОБА_8 не пізніше 29 листопада 2022 року, здійснив ряд дій, спрямованих на реєстрацію підпорядкованого йому навчального закладу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб російської федерації, відповідно до якого внесені відомості щодо юридичної особи - «Государственное образовательное учреждения среднего профессионального образования луганской народной республики «старобельский профессиональный колледж», директором якого є ОСОБА_8 , та яке здійснює види діяльності за кодами «85.21 Освіта професійна середня», «85.30 Навчання професійне» та «85.42.1 Діяльність шкіл підготовки водіїв транспортних засобів».

Підтримуючи окупацію російською федерацією Луганської області, вступивши у змову з представниками окупаційної адміністрації та діючи на виконання вказівок її представників, ОСОБА_8 перейшов на бік ворога в умовах воєнного стану та надає допомогу представникам іноземної держави у здійсненні підривної діяльності проти України шляхом забезпечення функціонування закладу освіти, навчання у якому проводиться за програмами освіти російської федерації, а освітньо-виховний процес здійснюється на засадах возвеличення російської федерації, схвалення окупації України, а також виховання молодого покоління з ненавистю до українських історико-культурних цінностей.

Таким чином, ОСОБА_8 , виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції окупаційного навчального закладу, вступив у співпрацю з представниками інших органів окупаційної влади російської федерації, шляхом сприяння їм в незаконному захопленні державної влади на території України, з метою подальшого їх становлення та легалізації, тим самим, надаючи їм допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Своїми діями ОСОБА_8 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 111 КК України, а саме державну зраду, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану.

Вина ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, підтверджується дослідженими під час судового провадження доказами, які повністю узгоджуються між собою.

Зокрема, допитана в якості свідка ОСОБА_9 , показання якої зафіксовані за допомогою технічних засобів відеофіксації та записані на компакт-диск, повідомила, що станом на 23-24 лютого 2022 року працювала майстром виробничого навчання за професією перукар у Старобільському ліцеї, навчала дітей перукарській справі. ОСОБА_8 відомий їй як заступник директора Старобільського професійного ліцею, вона перебувала з ним у робочих стосунках. На чергових зборах колективу Старобільського професійного ліцею ОСОБА_8 представив себе як директор ліцею ЛНР і запропонував написати заяву на звільнення і на прийняття на роботу, після чого ОСОБА_9 на збори більше не приходила. Точний час цих подій не пам'ятає, зазначила, що це відбулося на весні, коли м. Старобільськ вже було під окупацією.

Допитана в якості свідка ОСОБА_10 , показання якої зафіксовані за допомогою технічних засобів відеофіксації та записані на компакт-диск, повідомила, що працює на посаді виконуючої обов'язки директора відокремленого структурного підрозділу «Старобільський фаховий коледж Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля». ОСОБА_8 їй відомий як заступник директора на той момент Старобільського училища, знайома з ним поверхнево, вони зустрічались на нарадах в обласному департаменті освіти. Ій відомо, що ОСОБА_8 у квітні 2022 року став директором професійного училища, адже вона бачила світлини, на яких ОСОБА_8 вручав дипломи випускникам училища.

Допитана в якості свідка ОСОБА_11 , показання якої зафіксовані за допомогою технічних засобів відеофіксації та записані на компакт-диск, повідомила, що працює на посаді виконуючої обов'язки директора Старобільського районного центру зайнятості. ОСОБА_8 знає дуже давно, так як працює в центрі зайнятості понад 10 років, знає його як заступника директора Старобільського професійного ліцею. Співпрацювала з ним по роботі, вони спільно організовували і проводили навчання для безробітних у ліцеї, різноманітні заходи, ярмарки вакансій. Між ними склалися виключно службові стосунки. Після приходу окупаційної влади під час спілкування з іншими містянами почула, що ОСОБА_8 погодився на співпрацю з окупаційною владою та очолив Старобільський професійний ліцей. Зазначила, що бачила в соціальній мережі Телеграм або Фейсбук фото ОСОБА_8 з учнями у вищезазначеному професійному ліцеї, і ці фото були зроблені вже при окупаційній владі.

Допитана в якості свідка ОСОБА_12 , показання якої зафіксовані за допомогою технічних засобів відеофіксації та записані на компакт-диск, повідомила, що станом на 23-24 лютого 2022 року працювала на посаді старости Половинківського старостинського округу Старобільської міської ради. ОСОБА_8 відомий їй як мешканець с. Половинкине, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , начебто працював у професійному ліцеї на той час у якості майстра виробничого навчання. Стосунки з ним підтримувала ділові, адже, він звертався до сільської ради за отриманням адміністративних послуг. Про його перехід на бік окупаційної влади та призначення на посаду директора Старобільського професійного ліцею почула від мешканців села. Зазначила, що обвинувачений наразі перебуває за тією ж адресою в с. Половинкине Старобільського району, інша інформація про нього їй не відома.

Крім показань свідків, вина ОСОБА_8 підтверджена також дослідженими судом письмовими доказами, зокрема:

Актом огляду від 04 вересні 2022 року, в якому зафіксовані фактичні дані щодо огляду чотирьох публікацій в телеграм-каналі "Старобільський професійний коледж", які розміщені 01.07.2022, 04.07.2022 та 03.09.2022. У публікаціях від 01.07.2022 та 04.07.2022, повідомляється, що ОСОБА_8 у приміщенні Старобільського коледжу присутній на врученні дипломів випускникам даного навчального закладу. У публікації від 03.09.2022 розміщено один відеозапис, на якому ОСОБА_8 присутній на святі 1 вересня у Старобільському професійному ліцеї.

Протоколом огляду від 19.04.2023, в якому зафіксовані фактичні дані щодо огляду Інтернет-сторінки з назвою «предоставление сведений из егрюл/егрип в елекронном виде», з якого вбачається, що ОСОБА_8 призначено директором так званого «государственного образовательного учреждения среднего профессионального образования лнр «старобельский профессилнальний коледж». У ході огляду також було завантажено виписку з єдиного державного реєстру юридичних осіб рф.

Протоколом огляду від 20.04.2023, в якому зафіксовані фактичні дані щодо огляду офіційної інтернет-сторінки навчального закладу «Старобільський професійний коледж» в мережі інтернет, зокрема, вкладки Історична довідка про Старобільський професійний ліцей, з якої вбачається, що ОСОБА_8 раніше перебував на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи.

Протоколом огляду від 13.06.2023, у якому зафіксовані фактичні дані щодо огляду сторінки навчального закладу «Старобільський професійний коледж» в мережі «Телеграм», у ході якого виявлено ряд публікацій російською мовою, зокрема, публікації щодо набору абітурієнтів на навчання у даному закладі освіти. Крім того, було виявлено запрошення в союзний патріотичний табір-форум «молода гвардія», який проводився в тимчасово окупованій АР Крим. Також в ході огляду встановлено файл під назвою «Единий урок», який містить у собі методичні рекомендації для занять зі студентами та учнями. Одночасно встановлено, що на вказаній Інтернет-сторінці міститься публікація, на якій ОСОБА_8 вручає дипломи випускникам цього навчального закладу.

Протоколом пред'явлення для впізнання за фотознімками від 08.06.2023, зафіксованим на відеозапис, в якому відображені фактичні дані щодо впізнання свідком ОСОБА_9 обвинуваченого ОСОБА_8 на фотознімку.

Протоколом пред'явлення для впізнання за фотознімками від 03.05.2023, зафіксованим на відеозапис, в якому відображені фактичні дані щодо впізнання свідком ОСОБА_10 обвинуваченого ОСОБА_8 на фотознімку.

Протоколом пред'явлення для впізнання за фотознімками від 22.05.2023, зафіксованим на відеозапис, в якому відображені фактичні дані щодо впізнання свідком ОСОБА_11 обвинуваченого ОСОБА_8 на фотознімку.

Протоколом пред'явлення для впізнання за фотознімками від 26.05.2023, зафіксованим на відеозапис, в якому відображені фактичні дані щодо впізнання свідком ОСОБА_12 обвинуваченого ОСОБА_8 на фотознімку.

Таким чином, виходячи із сукупності досліджених судом у ході судового розгляду доказів, їх належності, допустимості та достатності, суд дійшов переконання, що вина ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, доведена повністю, а його дії вірно кваліфіковані, як вчинення державної зради, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану.

Кримінальне провадження розглянуто в порядку спеціального судового провадження, згідно з вимогами ст. 323 КПК України, обвинувачений ОСОБА_8 сповіщався про день і час розгляду кримінального провадження у встановлений КПК України спосіб, його захист здійснювався захисником як під час досудового розслідування, так і в ході судового розгляду, що свідчить про те, що права обвинуваченого в ході досудового розслідування, а також під час судового розгляду не були порушені.

Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про обізнаність ОСОБА_8 про розпочате кримінальне провадження та його право постати перед українським судом за діяння, вчинені на території суверенної України. Ухилення обвинуваченого від правосуддя суд розцінює як реалізацію обвинуваченим невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості. Вказані висновки ґрунтуються і на правовій позиції Європейського суду з прав людини (справа «Колоцца проти Італії» від 12 лютого 1985 року, «Шомоді проти Італії» від 18 травня 2004 року та ін.), відповідно до якої суд при розгляді справи в порядку спеціального судового провадження зобов'язаний обґрунтувати чи були здійсненні всі можливі, передбачені законом, заходи щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя.

При цьому, судом встановлено, що розглянуте кримінальне провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) відповідає загальним засадам кримінального провадження, до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті ст. 2 КПК України, з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених законом. Стороною обвинувачення були здійснені всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Обставин, які пом'якшують покарання, судом не встановлено.

Обстави, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

Обираючи до обвинуваченого ОСОБА_8 вид та міру покарання, суд врахував тяжкість вчиненого ним злочину, характер вчинених дій, їх небезпечність, загрозу для основ національної безпеки України та громадської безпеки, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, дані про особу обвинуваченого, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують покарання, на підставі чого дійшов переконання, що необхідним і достатнім кримінальним покаранням для виправлення обвинуваченого ОСОБА_8 та запобігання вчинення ним нових злочинів є кримінальне покарання у виді позбавлення волі на строк у межах санкції ч. 2 статті 111 КК України з конфіскацією усього належного йому майна на користь держави, що, на думку суду, відповідатиме справедливому балансу між загальними інтересами суспільства й вимогами захисту основоположних прав особи.

Цивільний позов у справі не заявлено.

Судові витрати підлягають стягненню з обвинуваченого в дохід держави.

Речові докази відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 100, 124, 174, 323, 373, 374, 392, 395 КПК України, ст.ст. 51, 52, 65, 66, 75, 76, 110 КК України, суд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_8 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією усього належного йому майна на користь держави.

Строк відбування покарання ОСОБА_8 рахувати з моменту фактичного затримання після набрання вироком суду законної сили та реального виконання покарання у виді позбавлення волі.

Виконання вироку в частині затримання ОСОБА_8 та його етапування для відбування покарання у виді позбавлення волі доручити Управлінню СБУ в Закарпатській області.

Стягнути з ОСОБА_8 на користь Закарпатського НДЕКЦ МВС України в Закарпатській області судові витрати, пов'язані з проведенням портретної експертизи №СЕ-19/107-23/4220-ФП в розмірі 1912,00 грн (тисяча дев'ятсот дванадцять грн 00 копійок).

Захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту, накладеного ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 19.06.2023 року, залишити без змін до приведення даного вироку до виконання в частині конфіскації майна.

Вирок може бути оскаржений до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити захиснику та прокурору, а інформацію про вирок опублікувати в газеті "Урядовий кур'єр" та на офіційному веб-сайті суду, згідно зі ст. 323 КПК України.

Головуюча суддя ОСОБА_1

Судді ОСОБА_2

ОСОБА_3