Ухвала від 07.08.2025 по справі 398/4958/25

Справа №: 398/4958/25

провадження №: 1-кс/398/1158/25

УХВАЛА

Іменем України

"07" серпня 2025 р. Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором, про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12025121180000191 від 01.08.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання про надання тимчасового доступу до інформації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Астеліт), в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025121180000191 від 01.08.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що 31.07.2025 близько 14:00 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в соціальній мережі «Фейсбук» знайшла оголошення про продаж дерев?яних брусів, зателефонувавши за вказаним в оголошені мнт НОМЕР_1 , домовилась про купівлю та доставку брусів. 31.07.2025 близько 15:20 здійснила два перекази коштів кожен по 3500 грн зі своєї банківської карти на картку НОМЕР_2 . В подальшому бруси доставлені не були на телефонні дзвінки ніхто не відповідає. Загальна завдана матеріальна шкода 7000 грн. Таким чином в діях невстановленої особи вбачається ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, тобто заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою(шахрайство).

Вищевказані обставини підтверджуються зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме: показаннями потерпілої ОСОБА_4 , яка повідомила та підтвердила, що здійснювала спілкування за номером телефона НОМЕР_3 .

Відомості, що цікавлять орган досудового розслідування стосуються надання послуг телефонного зв'язку товариством: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , у зв'язку з чим є усі підстави вважати, що необхідні органу досудового розслідування відомості перебувають у володінні вказаного товариства.

Слід зазначити, що відомості про деталізацію з'єднань з 00 год. 00 хв. 31.07.2025 року до 00 год. 00 хв. 04.08.2025 допоможе в подальшому встановити осіб з якими спілкувалися до, під час скоєння злочину, а також встановлення напрямку (маршруту) пересування осіб, підтвердити знаходження осіб на конкретній території, сприяти встановленню інших обставин в кримінальному провадженні.

Таким чином відомості необхідні органу досудового розслідування є, інформацією, яка відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Викладене свідчить, що іншими способам отримати необхідні органу досудового розслідування відомості, а ніж як лише за рішенням суду є неможливим.

На підставі вище викладеного, враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин під час кримінального провадження (встановити осіб з якими спілкувалися до, під час скоєння злочину, а також встановлення напрямку (маршруту) пересування осіб, підтвердити знаходження осіб на конкретній території), необхідно отримати тимчасовий доступ до документів (в тому числі електронних), які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв'язку) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Дізнавач та прокурор в судове засідання не з'явилися про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, в матеріалах справи містяться заяви про розгляд вказаного клопотання без їх участі.

Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з'явився та причини неявки суду не повідомив.

Згідно з ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши матеріали, що додані до клопотання, суд приходить до наступних висновків.

У провадженні Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області перебуває кримінальне провадження за № 12025121180000191 від 01.08.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України.

Таким чином, наявні усі підстави вважати, що в діях невідомої особи вбачаються ознаки, злочину, передбаченого, ч. 1 ст. 190 КК України.

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до суду під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відноситься інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі, отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Таким чином, інформація, до якої просить дозволити доступ слідчий, є інформацією, що містить охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Отже, суд приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що отримання зазначеної у клопотанні інформації, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні. Крім того, дізнавачем доведено можливість використання як доказів зазначеної інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації.

Керуючись ст. ст. 159 - 164, 166, 309, 369 - 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Надати дозвіл старшому дізнавачу СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 ;та/або дізнавачу СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 ; та/або заступнику начальника СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_6 ;та/або дізнавачу СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 ; та/або дізнавачу СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 ; та/або дізнавачу СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до письмових відомостей, що становлять таємницю, з можливістю їх вилучення у письмовій, або електронній, формі, які знаходяться у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , та містять інформацію про деталізацію з'єднань, які здійснювались з мобільного терміналу, в якому знаходиться SIM з абонентським номером: СІМ № НОМЕР_3 , щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з'єднань, з посиланням на ретранслятор, та прив'язку до базових станцій, із зазначенням адреси місцеперебування абонента А та Б (азимут та адреса розташування базової станції абонентів А і Б) у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з'єднання із зазначенням типу з'єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли абонент, який викликався, не відповів) та відомостей про власників абонентських номерів А і Б (якщо абонентські номери використовуються за умовами контракту), PIN та PUK кодів SIM-карток зазначених абонентських номерів, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), вхідних та вихідних SMS - повідомлень (без розкриття їх змісту), інформацію про GPRS - трафіки, з урахуванням нульових з'єднань вказаних абонентів за період з 00 год. 00 хв. 31.07.2025 року до 00 год. 00 хв. 04.08.2025 року.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
129453335
Наступний документ
129453337
Інформація про рішення:
№ рішення: 129453336
№ справи: 398/4958/25
Дата рішення: 07.08.2025
Дата публікації: 13.08.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (07.11.2025)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 03.11.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
07.08.2025 13:15 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
07.08.2025 13:30 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
15.09.2025 15:50 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
19.09.2025 09:00 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
07.11.2025 10:30 Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області