Справа № 500/3342/25
06 серпня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 09.06.2023 №169-о/с звільнений з Національної поліції України на підставі пункту 2 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію». На підставі подання Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 27.06.2023 № 299, Головним управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (далі відповідач або ГУ ПФУ в Тернопільській області) призначено пенсію, на підставі пункту «а» статті 12 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ). Під час служби в поліції позивачу не зарахували стаж служби в податковій міліції до стажу служби в поліції. Тому, під час служби в поліції позивачу виплачувалось грошове забезпечення у меншому розмірі, аніж, це передбачено законом адже до стажу служби в поліції не зараховувався стаж служби в податковій міліції з 23.09.1997 по 15.02.2006. Крім того, позивачу при звільненні зі служби в поліції (при виході на пенсію) не виплатили компенсацію за всі дні невикористаної оплачуваної відпустки, станом на час звільнення. Наведене стало підставою для звернення позивача до суду.
Ухвалою суду від 06.06.2025 року прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Даною ухвалою встановлено 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач своїм правом не скористався та відзиву до суду не подав.
Частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Клопотань про розгляд справи в судовому засіданні від учасників справи не надходило.
На підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши подані до суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 09.06.2023 №169-о/с звільнений з Національної поліції України на підставі пункту 2 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію».
На підставі подання Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 27.06.2023 № 299, Головним управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (далі відповідач або ГУ ПФУ в Тернопільській області) призначено пенсію, на підставі пункту «а» статті 12 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ).
Під час служби в поліції позивачу не зарахували стаж служби в податковій міліції до стажу служби в поліції. Тому, під час служби в поліції позивачу виплачувалось грошове забезпечення у меншому розмірі, аніж, це передбачено законом адже до стажу служби в поліції не зараховувався стаж служби в податковій міліції з 23.09.1997 по 15.02.2006.
Крім того, позивачу при звільненні зі служби в поліції (при виході на пенсію) не виплатили компенсацію за всі дні невикористаної оплачуваної відпустки, станом на час звільнення.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.04.2024 у справі № 500/100/24 визнано протиправними дії Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо не зарахування ОСОБА_1 до стажу служби в поліції, стажу служби в податковій міліції з 23 вересня 1997 року по 15 лютого 2006 року. Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Тернопільській області зарахувати ОСОБА_1 стаж служби в податковій міліції з 23 вересня 1997 року по 15 лютого 2006 року, до стажу служби в поліції. Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Тернопільській області провести перерахунок і виплату грошового забезпечення, в частині надбавки за стаж роботи в поліції з 07 листопада 2015 року по 09 червня 2023 року, з урахуванням раніше виплачених сум. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 грошової компенсації за всі дні невикористаної відпустки при звільненні із служби. Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Тернопільській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за всі невикористані дні відпустки, станом на дату звільнення із служби.
Після закінчення процедури апеляційного оскарження рішення суду набрало законної сили 03 липня 2024 року.
Головним управлінням Національної поліції в Тернопільській області (далі ГУНП в Тернопільській області) рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2024 року у справі № 500/100/24 виконано в повному обсязі.
Перерахунок та виплата грошового забезпечення, здійснені на виконання рішення суду, змінили розмір грошового забезпечення позивача, з якого йому раніше призначалась пенсія (див. пункт 2).
Тому, листом ГУНП в Тернопільській області від 27 серпня 2024 року № 1196- 2024 направлено на адресу ГУ ПФУ в Тернопільській області грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення щодо ОСОБА_1 для призначення пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ (для приведення раніше призначеної пенсії у відповідність із грошовим забезпеченням позивача, з якого йому повинна була б призначатись пенсія).
04 грудня 2024 року позивач звернувся на адресу ГУ ПФУ в Тернопільській області із запитом про надання інформації, в якому просив повідомити, який розмір пенсійного забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), станом на день надання відповіді на даний запит, надати інформацію щодо розрахунку вислуги років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на підставі якої останньому здійснюється виплата пенсійного забезпечення, відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262- XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», повідомити, чи зараховано до вислуги років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на підставі якої останньому здійснюється виплата пенсійного забезпечення, відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», стаж служби в податковій міліції з 23 вересня 1997 року по 15 лютого 2006 року, повідомити, чи змінився розмір пенсійного забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), внаслідок перерахунку та збільшення розміру грошового забезпечення, яке отримував останній під час служби в поліції, в тому числі внаслідок перерахунку раніше призначеної пенсії за вислугу років; якщо так, то, з якого часу проведено перерахунок пенсійного забезпечення ОСОБА_1 , чи здійснюється виплата нового розміру пенсії, і з якої дати, чи наявна заборгованість із виплати перерахованого розміру пенсії перед ОСОБА_1 ,
Якщо розмір пенсійного забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), внаслідок перерахунку та збільшення розміру грошового забезпечення останнього під час служби в поліції не змінився, вказати, з яких причин перерахований розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , за час служби в поліції, не взято до уваги для перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної на підставі пункту «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-ХІІ.
Листом ГУ ПФУ в Тернопільській області від 20 грудня 2024 року № 9276-9402/1- 02/8-1900/24 позивача повідомлено про те, на підставі поданого ГУНП в Тернопільській області подання про призначення пенсії від 27.06.2023 № 299 з 10 червня 2023 року йому призначено пенсію відповідно до Закону № 2262-ХІІ.
Пенсію призначено з грошового забезпечення 22 049 (двадцять дві тисячі сорок дев'ять) грн 34 копійки при вислузі років 30 років 02 місяці 02 дні, в тому складі служба в податковій міліції з 23 вересня 1997 року по 15 лютого 2006 року.
Інші документи щодо визначення вислуги років або грошового забезпечення від ГУНП в Тернопільській області на адресу ГУ ПФУ в Тернопільській області не надходили.
Зважаючи на викладене, рекомендовано звернутись на адресу ГУНП в Тернопільській області.
У зв'язку із цим позивач звернувся на адресу ГУНП в Тернопільській області із заявою від 04 лютого 2025 року № б/н, в якій просив оформити документи та підготувати подання про перерахунок ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, призначеної Головним управлінням пенсійного фонду України в Тернопільській області з 10 червня 2024 року, згідно з поданням Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 27.06.2023 р. № 299, відповідно до пункту до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з огляду на перерахунок грошового забезпечення, проведеного на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2024 року у справі № 500/100/24, а також направити такі документи і подання до Головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області, для перерахунку ОСОБА_1 пенсії за вислугу років.
Листом ГУНП в Тернопільській області від 11 березня 2025 року № 36638-2025 позивача повідомлено, що на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.04.2024 року (справа № 500/100/24) від управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Тернопільській області до сектору з питань пенсійного забезпечення було надіслано уточнюючі документи, а саме грошовий атестат та довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію, які були надіслані до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 27.08.2024 № 1196-2024 для перерахунку та призначення Вам пенсії до даного рішення суду.
10 квітня 2025 року позивач звернувся на адресу ГУ ПФУ в Тернопільській області із заявою від 10.04.2025 № б/н про перерахунок пенсії.
Листом ГУ ПФУ в Тернопільській області від 28 квітня 2025 року № 3063-2977/1- 02/8-1900/25 у задоволенні заяви позивача від 10 квітня 2025 року (від 15.04.2025 за вх. № 2977/1-1900-25) відмовлено. Відмова мотивована тим, що умови проведення перерахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 були передбачені пунктом З постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103. 19.11.2019 набрало чинності рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 №826/12704/18, яке Шостим апеляційним адміністративним судом залишено без змін, яким вирішено визнати протиправним та не чинним пункт 3 Постанови №103. Після визнання протиправним та скасування пункту 3 Постанови №103 інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося. Враховуючи викладене, підстав для проведення перерахунку пенсії позивача не має.
Одночасно позивач зазначив, рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.04.2024 у справі №500/100/24, обов'язок щодо здійснення перерахунку пенсії на Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не покладено.
Не погодившись із оскаржуваним рішенням відповідача позивач звернувся до суду з даним позовом.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ (органах поліції), є, зокрема, Закон №2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частин другої і третьої статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХІІ (далі Закон №2011-XII) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частинами першою, другою, четвертою статті 63 Закону №2262-ХІІ встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема територіальний орган Пенсійного фонду України та державний орган, з якого осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону №2262-ХІІ було звільнено із служби, для реалізації перерахунку раніше призначених пенсій, визначено Порядком № 45, пунктом першим якого передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Частиною вісімнадцятою статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
У свою чергу, спірний випадок не стосується ані зміни розміру одного з видів грошового забезпечення поліцейських, ані введення для них нових щомісячних додаткових видків грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
В окресленій ситуації ГУНП в Тернопільській області здійснило перерахунок грошового забезпечення позивача на підставі рішення суду, зокрема, в частині надбавки за вислугу років за стаж служби в поліції.
Частиною першої статті 94 Закону України від 02.07.2015 № 580-VII «Про Національну поліцію» (далі Закон № 580-VII), передбачено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Згідно з частиною першою статті 78 Закону № 580-VII, стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.
Пунктом 3 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затверджених наказом Міністра внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 р. за № 669/2879 (далі - Порядок № 260), передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характеру, 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 3 розділу II Порядку № 260 надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до постанови № 988.
Постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення Національної поліції», затверджено «Розміри надбавки за стаж служби в поліції» (Додаток 11).
Як видно із Додатку № 11 постанови КМУ № 988, надбавка за стаж служби в поліції встановлюється у відсотках від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у таких розмірах: від 1 до 2 років - 5%; від 2 до 4 років - 10%; від 4 до 7років - 15%; від 7 до 10 років - 20%; від 10 до 13 років - 25%; від 13 до 16 років - 25%; від 16 до 19 років - 35%; від 19 до 22 років - 40%; від 22 до 25 років - 45%; понад 25 років - 50%.
Отже, надбавка за стаж служби в поліції належить до набавок, які мають постійний характер і є складовою грошового забезпечення а, зважаючи на аналізовані приписи частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ (див. пункт 36), враховується до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.
На підставі рішення суду ГУНП в Тернопільській області проведено перерахунок і виплату грошового забезпечення позивачу, в частині надбавки за стаж роботи в поліції з 07 листопада 2015 року по 09 червня 2023 року, з урахуванням раніше виплачених сум (див. пункт 6).
Відповідно до частин четвертої та п'ятої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС), обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом. Обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.
ГУ ПФУ в Тернопільській області залучалось до участі в справі № 500/100/24, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.
Рішенням суду у справі № 500/100/24 встановлено, що позивач починаючи з 23.09.1997 по 15.02.2006 працював на різних посадах слідчого в податковій міліції (08 років 04 місяці 24 дні).
ГУНП в Тернопільській області стаж служби в податковій міліції протиправно не зарахував до стажу служби в податковій поліції.
Таким чином, в порушення приписів закону позивачу виплачувалось грошове забезпечення в меншому розмірі, аніж це передбачено законом, із якого 10 червня 2023 року обчислено пенсію (див. пункти 1,2). І тому, розмір пенсії позивача не корелюється із дійсним розміром грошового забезпечення, яке позивач мав отримувати під час служби в поліції, але не отримував, через протиправні дії ГУНП в Тернопільській області.
Але, ГУНП в Тернопільській області 27 серпня 2024 року листом № 1196-2024, на виконання рішення суду, направило на адресу ГУ ПФУ в Тернопільській області документи (див. пункт 10) для того аби провести перерахунок пенсії позивача (привести її у відповідність із перерахованим розміром грошового забезпечення).
Саме тому, подана позивачем заява на адресу ГУ ПФУ в Тернопільській області разом із доданими документами (див. пункти 20,21) була покликана привести пенсію, що призначена ГУ ПФУ в Тернопільській області з 10 червня 2023 року відповідно до Закону № 2262-ХІІ на підставі поданого ГУНП в Тернопільській області подання про призначення пенсії від 27.06.2023 № 299, у відповідність із перерахованим розміром грошового забезпечення, на підставі рішення суду, згідно з поданими грошовим атестатом та довідкою про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію. Цього не врахував відповідач. Прийняв рішення про відмову, яку мотивував доводами (див. пункти 22-27), що не відповідають як правовим, так і фактичним обставинам цього спору.
Отож, суд вважає, що прийняте відповідачем рішення не відповідає критеріям законності (пункти 1,2 частини другої статті 2 КАС), обґрунтованості (пункт 3 частини другої статті 2 КАС) та пропорційності (пункт 8 частини другої статті 2 КАС), а відтак є протиправним та підлягає скасуванню.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, належним чином не заперечені відповідачем, а тому підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (частина перша статті 139 КАС України).
Оскільки, позов підлягає до задоволення, то до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає сплачена сума судового збору у розмірі 1211.20 грн. згідно квитанції від 31.05.2025.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати незаконним та скасувати рішення Головного управлення Пенсійного фонду України в Тернопільській області, викладене в листі від 28 квітня 2025 року № 3063-2977/1-02/8-1900/25 про відмову в перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), призначеної відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі грошового атестату № 61 та довідки «Про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», що надіслані листом Головного управлінням Національної поліції в Тернопільській області від 27.08.2024 вих. №196-2024 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, з урахуванням раніше виплачених сум.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , призначеної відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі грошового атестату № 61 та довідки «Про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», що надіслані листом Головного управлінням Національної поліції в Тернопільській області від 27.08.2024 вих. № 196-2024 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, з урахуванням раніше виплачених сум, з 27 серпня 2023 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області сплачений судовий збір в розмірі 1211 грн (одна тисяча двісті одинадцять) 20 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 06 серпня 2025 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач:
- Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження/місце проживання: майдан Волі, 3,м. Тернопіль,Тернопільський р-н, Тернопільська обл.,46001 код ЄДРПОУ/РНОКПП 14035769).
Головуючий суддя Подлісна І.М.